Skocz do zawartości

Pióra wycieraczek, jakie polecacie.


kg530

Rekomendowane odpowiedzi

Zbliża się moment wymiany piór wycieraczek. Jak zawsze jest kilka opcji od oryginałów w ASO (sprzedawca zarzeka się, ze to co oni oferują to jest zupełnie inna jakość niż odpowiedniki np. Bosh), przez oryginalne pióra BMW w internecie (taniej niz w ASO), po Bosh AeroTwin za 1/2 ceny ASO. Jakie sa wasze doświadczenia? Warto przepłacać w ASO? Faktem jest, że na oryginalnych BMW zrobilem w 2 lata ponad 50000km co mi sie nie zdarzało w innych autach i piorach firmowych ale nie oryginalnych - konieczność wymiany co roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To co jest w pudełku - w większości raczej wygląda na Valeo XTRM, a nie na Bosch'a.

 

Ja u siebie cały czas mam oryginały, ale żonie do F20 wymieniłem na Bosch'a AeroTwin - i powiem szczerze... :nienie:

Założyłem je na wiosnę i właśnie poszły do kosza. Na początku było OK, ale teraz zrobiły sie bardzo głośne - nie jest to piszczenie tylko raczej takie "tłuczenie twardej gumy po szybie" .

Kupowałem je w InterCars, więc na pewno oryginalne.

 

Teraz do F20 założyłem Valeo XTRM w zestawie fabrycznym przeznaczonym dla tego konkretnie modelu.

Zobaczymy jak będzie, na razie jest cichutko.

Ale jak się nie sprawdzą - to chyba wrócę do oryginałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
podepne sie i zapytam :)

 

Jak podniesc ramiona wycieraczek do wymiany pior?

1. Włączyć, a następnie wyłączyć zapłon.

2. Dźwignię wycieraczek nacisnąć w górę poza punkt oporu i przytrzymać przez ok. 3 sekundy, póki wycieraczki nie zatrzymają się prawie w pionie.

 

Przed ponownym włączeniem zapłonu opuścić wycieraczki na szybę, w przeciwnym razie przy włączeniu wycieraczek może dojść do ich uszkodzenia.

 

1. Włączyć zapłon.

2. Nacisnąć dźwignię wycieraczek w dół. Wycieraczki przesuną się w położenie spoczynkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba skłonię się ku oryginałom - szczęśliwie to tylko wycieraczki i nie mówimy o dużej kasie w PLN. Czy ktoś korzystał z sklepu internetowego, fizycznie mieszczą się w Gdańsku - oferują, jak twierdzą oryginalne części BMW, w konkurencyjnych cenach. Przynajmniej na piórach -25% do ASO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Kupiłem miesiąc temu tu http://jetcar.pl/ i jakościowo póki co od boschów czy valeo niczym się nie różnią. Tylko cena robi różnicę :) Polecam i pozdrawiam ! :D

 

Tanio mają bo u źródeł takie kosztują 2 dolce z groszem za sztukę :)

http://www.aliexpress.com/item/free-shipping-Car-Wiper-Blade-Natural-Rubber-Car-Wiper-Auto-SofWiper-sizet-Windshield-Choice-14-24in/1368666176.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
warto pamiętać że jak ktoś ma wykupioną pełną rozszerzoną gwarancję to jedne pióra rocznie są "gratis" :-)

Pod warunkiem, że serwis je zakwalifikuje jako zużyte.

W innym wypadku niekoniecznie wymienią...

 

P.S.

Powyższe dotyczy nie rozszerzonej gwarancji, tylko rozszerzonego pakietu serwisowego (Service Inslusive Plus).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swoje od nowości (4lata, 80kkm), działają idealnie cicho, aż jestem zaskoczony, w sumie ten temat mi to uświadomił. Raz na 3 miesiące przetrę je środkiem do gumy i na szybie mam "niewidzialną wycieraczkę", ale nie jakoś regularnie, 1-2 razy w sezonie zimowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze względu że posiadam zwykły pakiet serwisowy, wymiana wycieraczek w aso mnie nie obejmuję,

podjechałem dziś do autoreduty na zwycięzców i kupiłem oryginały za 210pln, panowie wyszli zamontowali gratis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.