Skocz do zawartości

Jaki akumulator do Diesla?


kat825

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tydzień temu stałem się szczęśliwym (to się okaże w praniu ;) ) posiadaczem E46 318d Touring z 2003r. Wszystko fajnie, wymieniłem olej i filtry, ale mam problem z akumulatorem. Po 2 dniach jeżdżenia i 1 stania w garażu, wyjechał nim na podwórko. Po paru godzinach chcę wjechać z powrotem, a tu tryk tryk i nie odpala. W poniedziałek miałem podobnie (całą niedzielę ładowałem), ale po podłączeniu do innego auta na przewodach odpalił od pierwszego strzała. Tak polatałem 2 dni, i po 1 dniu postoju [BAD]. Dzisiaj jadę sprawdzić akumulator, ale przyposzczam że jest do wymiany. I dla tego mam pytanie: Jaki i jakiej marki akumulator polecacie??

W sklepie mi Boscha odradzają, polecają Vartę. Czytam w necie Varta szału nie robi.

Myślę nad KAGERem lub CENTRą, o warości 80AH 740A, 85AH 800A, lub 95AH 800A, co o tym sądzicie? Jakie polecacie? Jakie sami macie w autach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jest o tym mnostwo tematow. Najdluzej zyjacy bedzie na pewno taki jak ori. Ori robi dla wiekszosci marek Bosch albo Varta wlasnie, ale dzialaja srednio o 3-4 lata dluzej niz te z rynku zamiennego.

Jak kupisz Boscha, Varte albo Centre Future to i tak pozyje kolo 6-7 lat wiec tragedii nie ma.

Wartosc taka jak podales, wez powyzej 80Ah (moze byc 82,84,85 czy jakie tam dany producent robi).

Nie bierz aku z tych gorszych serii jak Bosch S2 czy S3 bo maja za niski prad rozruchowy, to samo tyczy sie Varty i Centry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To którego Boscha warto, pytam się bo szef mojego Ojca ma serwis Bosha i może coś taniej będę miał aku? Ogólnie auto zmieniam średnio co 3 lata więc chyba tak jak piszesz prawie każdy wytrzyma tyle?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy w zyciu nie bierz Bosha, ani Kagera bo to z tej samej stajni. Moj Bosh silver przezyl 2 lata, tyle ile daje producent gwarancje.

Byl dobrze zrobiony bo idealnie padl po 2 latach, czyli tak jak chcial producent...

 

Pracuje w IC i naprawde mamy duzo zwrotow z Bosha.

 

1 miejsce Varta

2 miejsce Centra

 

Z tymi akumulatorami nie mamy zadnych problemow i przezyja do 5 lat, to tez nie jest to co kiedys 7-8 lat, ale wiecej niz Bosh.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centra Futura szajs jak ich mało odradzam , po roku problem z odpaleniem na mrozie . oddany na gwarancje -oddalona ,ze niby nie naładowany.Teraz problem powrócił jak bumerang -2 i problem z odpaleniem do 3 stycznia 2015 jest gwarancja, czyli 3 lata.Dziś byłem go sprawdzić i nadaje się tylko do wymiany
KOZIOL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i bądź tu mądry... jedni że Bosch inni że nie... Qrde ciężka sprawa

 

Zna ktoś z Was aku producenta MAXIS lub Banner?

mam aku Maxisa 80/740 w cenie 290zł

a Bannera 80/700 za 340zł

co o tym myślicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A sprawdzałeś czy czasem nie pobiera Ci prądu , i dlatego rozładowuje Ci akumulator?

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku zmierzone, i po pierwsze było chyba z benzyniaka lub małego diesla (70/650), po drugie miał pod obciążeniem max 20%, więc tak czy siak szukam aku, reszta wyjdzie w praniu. Nowym nabytkiem zrobiłem raptem ok 60km więc nic o nim nie wiem. Wiem tylko tyle co sprawdziłem w czasie zakupu na stacji diagnostycznej, zawias ok 81%, heble też zdrowe. Olej i filtry wymieniłem.

 

PS. a jak sprawdzić pobór?

 

PS. sorki nie 70/650 a 72AH 350A więc nie dziwne że nie dał rady

Edytowane przez kat825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Autocrafta z polskiej fabryki w Myszkowie za śmieszne pieniądze i będziesz zadowolony.

Np. http://allegro.pl/akumulator-85ah-p-autocraft-akumulatory-12v-i4834044169.html

Zaraz się odezwą, że za tani i wstyd do starego BMW włożyć :lol: .

Znam wiele osób, które mają go po kilka lat. Polecił mi go znajomy taksówkarz, który też na nim jeździ kilka lat jak i wielu jego znajomych. Tak jak na taksówce, akumulator nie dostaje po dupie nigdzie. Ciągłe odpalanie, radio na postoju itp.

Sam mam go od dwóch lat i jest ok. Boscha miałem w innym samochodzie i po 3 latach zdechł :duh:

Albo bierz Varte, która jest naprawdę dobra, albo coś budżetowego jak to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ludzie tu jada po boschu i centrze, to jak myslisz, jakie generalnie jest zdanie o akumulatorach noname?!

 

Tu nie chodzi ze jedzie sie po nazwie firmy, tylko o samym produkcie, wiec taki akumulator 'noname' moze byc lepszy niz taki bosh.

Polecam rowniez z tanszych autocrafta jak pisal kolega wyzej.

O banerze sporo sie slyszy, ale nie mialem z nim doczynienia, wiec sie na jego temat nie wypowiem.

 

W IC stoi pelno boshow na reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

PS. a jak sprawdzić pobór?

 

Miernik < odpinasz minusowa kleme i jeden przewód z miernika do klemy na aku a drugi przewód z miernika do przewodu minusowego

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja do 320d M47N kupiłem we wrześniu AutoCraft 85Ah + 800A (albo 850A nie pamiętam) za 350zł. 2 lata gwarancji. Może 3 miesiące to za mało, żeby mówić o jego bezawaryjności ale teraz przy -5 stopniach pali na dotyk. BOSCH, VARTA czy CENTRA kosztują o połowę więcej a czy będą lepiej działać? Z tego co niektórzy ich użytkownicy piszą to niekoniecznie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja mam z Boscha juz 4 lata i mnie nie zawiódł.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj rano sprawdziłem w teście nr 9 , jak wygląda napięcie akumulatora. Po nocy -4 było 12,3V ,zapłon 10,5V ,rozruch spadło do 8,5V i byłbym wdzięczny ,żeby któryś z kolegów sprawdził jak to wygląda u niego.
KOZIOL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj rano sprawdziłem w teście nr 9 , jak wygląda napięcie akumulatora. Po nocy -4 było 12,3V ,zapłon 10,5V ,rozruch spadło do 8,5V i byłbym wdzięczny ,żeby któryś z kolegów sprawdził jak to wygląda u niego.

 

w przedlificie mam podobanie i wydaje mi się , że to za mało

 

Ja do 320d M47N kupiłem we wrześniu AutoCraft 85Ah + 800A (albo 850A nie pamiętam) za 350zł. 2 lata gwarancji. Może 3 miesiące to za mało, żeby mówić o jego bezawaryjności ale teraz przy -5 stopniach pali na dotyk. BOSCH, VARTA czy CENTRA kosztują o połowę więcej a czy będą lepiej działać? Z tego co niektórzy ich użytkownicy piszą to niekoniecznie...

 

za 400 zł można znaleźć boscha s5 czy varte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.