Skocz do zawartości

Kierownica, wymiana


lewybmw1

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 141
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam serdecznie chciałbym zamienić kierownicę z podstawowej chyba jaką tylko świat widział na taką:

http://allegro.pl/kierownica-bmw-f10-f11-z-airbag-i6234522280.html

 

Obecnie posiadam taką:

http://images76.fotosik.pl/644/5d75d00ddb5e0fb2.jpg

 

Dodam tylko, że obecna posiada wibrę od asystenta martwego pola, co obawiam się, że może stanowić jakiś problem.

Szukałem na forum takiej kierownicy, ale nie doszukałem się.

Auto z 2012 roku, manual (więc łopatki odpadają).

Może umiałby ktoś pomóc w tym temacie.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

Nie otrzymałem odpowiedzi, ale jestem już po wymianie kierownicy na M pakietową po lifcie bardzo pomocny okazał się właściciel retrofit z Brzezin k. Łodzi na PW mogę podesłać namiar jakby ktoś chciał. Pełna profeska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
Mam kierownicę sportową przed liftem, ze wszystkim (podgrzewana, asystem pasa, tempomat aktywny, el. sterowana itd.) Czy mogę do niej dołożyć same łopatki? Jest w stanie idealnym, szkoda mi bawić się w szukanie całego koła, jeszcze z takim wyposażeniem :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Jak sprawdzić jaką taśmę mam pod kierownicą?

Kierownica sport ze sterowaniem aktywnym tempomatem i asystent.

Do tego mam asystenta świateł w manetce. Kolumna kierownicy sterowana elektrycznie.

Chcę zmienić kierownicę również na sport ale z opcją podgrzewania.

Czy oprócz dodatkowego przycisku potrzebuje jeszcze zmienić taśmę żeby zadziałało?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Napewno sterownik kierownicy musisz wymienic.

Co do tasmy to potwierdze. Slyszalem ze trzeba wymieniac, z drugiej strony wyczytalem ze jak ma sie wibre to ta tasma juz wszystko ma. Do niedzieli dam znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie dołożyłem kierownicę z łopatkami i podgrzewaniem.

muszę to jeszcze zakodować i kupić przycisk grzania....

samych łopatek nie da się dołożyć ponieważ inna jest kierownica (miejsce mocowania łopatek).

całą kierownicę jak najbardziej da się zamontować. przy zakupie trzeba uważać aby była do tego konkretnego modelu np f01/10/11

(mogą być różnice w elektronice - przyciski,wibracja,sterownik itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Wlodi - a jak jest z łopatkami? Moja sportowa ma wibracje, podgrzewanie, tempomat aktywny itd. wszystko. Tylko łopatek nie ma.. Można dołożyć?

Masz poliftowa czy przedliftowa? Mpak czy nie mpak?

 

Do poliftowej Mpakietowej można dołożyć łopatki.

 

Przedliftowa z grzaniem i łopatkami mam na stanie do obejrzenia jeśli chcesz.

 

Co do przełącznika grzania:

http://allegro.pl/przelacznik-regulacji-kierownicy-bmw-f01-f10-f12-i6714385699.html

 

Taniej nie widziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu odbioru przez mojego Wspólnika nowej F10 w Mpaku, zapragnąłem wymienić kierownicę na Mpakietową LCI w moim aucie. Czy ktoś światły w temacie mógłby mi sprawdzić nr. części jakiej powinienem szukać? Interesuje mnie tylko nowa kiera. Powinna ona posiadać łopatki, podgrzewanie, wibrację ( mam monitoring martwego pola ) i aktywny tempomat.

Czy są jeszcze jakieś opcje, które mają wpływ na dobór kierownicy? I czy to w ogóle możliwe - ale czytając wątek myślę, że tak.

To byłaby moje pierwsza ingerencja w auto od czasu wyjazdu z fabryki - nie licząc aktualizacji softu i navi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.