Skocz do zawartości

Kierownica, wymiana


lewybmw1

Rekomendowane odpowiedzi

Nieprawda. Przykręcasz nowe kółko, włączasz łopatki (SZL->3000->Lenkrad_ShaftPaddles->Aktive) i wszystko działa.

 

 

czy tak samo da się zrobić w przypadku zmiany kierownicy zwykłej bez łopatek na M z łopatkami w F10?

 

Czy trzeba także lewarek zmieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 141
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Takiej konfiguracji fabrycznie przed LCI nie było.

Można tak sobie zmodyfikować auto ale wprawne oko zaraz rozpozna, że coś jest nie tak.

A poza tym sportowy lewarek jest dużo ładniejszy.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie,

W swojej f10 mam kierownicę z łopatkami, ostrzeżeniem oraz ogrzewaniem. jeśli chcę wymienić ją na m pakietowa to czy musze kupić kierownicę z wszystkimi tymi rzeczami? Czy łopatki można "przełożyć" ze starej? Jak z tymi drganiani, ogrzewaniem i poduszka?

 

Chcę moją wymienić bo juz się twarda zrobiła.

Sprzedam:

- Przednia nakładka M Performance carbon - BMW G30

- Nakładki lusterek M Performance carbon - BMW G30


Info priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz te wszystkie bajery to kup sobie kierownice Mpakietową, która też to wszystko ma.

Cena praktycznie taka sama a nie bedzie problemu ze zmianą.

Poduszka przed lci jest taka sama w sporcie i mpakiecie.

Nie rozumiem po co sobie tak komplikować życie ...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam, również chce zmienić standartowa kierownice na wersje sport. Czy ktos moźe mi polecić w Warszawie lub okolicy warsztat ktory to zakoduje.

I jeszcze pytanie dla pewności: ja w starej kierownicy nie posiadam łopatek a w nowej chciałbym mieć, czy da się to dokodować.

A jak wyglada sprawa asystenta zmiana pasa ruchu, bo w starej równieź nie mam, da sie to dokodować czy grubsza robota???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja robiłem pod Łodzią w Brzezinach

 

Wymieniałem Business Navi na Profi + Zmiana kierownicy standardowej na M Pakietową z manetkami + montaż przycisków do zmiany trybów update sterowników map etc. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

 

To moj pierwszy post. Niedawno dolaczylem do grona posiadaczy serii 5.

 

W samochodzie mam kierownice standardowa i troche mi w reku nie lezy. Wczesniej jezdzilem e46 z pakietem M i tam kiera byla fajowa. Pomyslalem ze moze zmienie bo czuje sie jakbym jezdzil Astra zony :D

Upatrzylem sportowa kiere na necie jak z linka https://www.dropbox.com/s/dt53qcywmi2jlgr/kiera.JPG?dl=0 ale brakuej jej dwoch przyciskow do zmiany dystansu do samochodu na przodzie.

Czy beda pasowaly zestawy przelacznikow z kieroenicy standardowej do sportowej??

 

Pozdro i dzieki za podpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie do końca,nie będzie działać grzanie bo nie ma instalacji w aucie.Na dodatek jeśli nie ma przygotowania należy wymienić także SZL/taśmę z manetkami.

Po ty należy doprowadzić linie informatyczną pod switch i zasilić,jeśli nie ma elektrycznej kiery .I dopiero po tym na koniec kodowanie. :norty:

BMW RETROFIT

http://bmw-retrofit.pl/

https://www.facebook.com/bmwretrofit

bmwdoposazenia@gmail.com


733-15-91-91

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
zakupilem z ebaya pre LCI M kierownice,
jak na filmiku widac ze bardzo prosta wymiana, kierownica z tymi samymi przyciskami wiec nie potrzeba kodowania, a jak z jej dokrecaniem/ustawieniem? przy tej nowszej kierownicy sie tam samo wyjmuje poduszke?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się też do wymiany kierownicy , bo mam zwykłą .

Pierwotnie zamierzałem wymienić na sportową ale zdecyduję się chyba od razu na poliftową , bo ona chyba mniej zasłania zegary (poduszka jest bardzo mała ) .

W normalnej kiedy nisko ustawię fotel , to nie widzę licznika przebiegu km .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.