Skocz do zawartości

BMW vs. AUDI


Rekomendowane odpowiedzi

dokladnie- dyskusja przypomina pytanie czy np Kryska jest lepsza od Goski

:P i to pytanie pada w gronie które woli Gośkę... nonsens :twisted2: Nawet jakby Kryśka była laską a Gośka krótkonogą, zezowatą francą to skoro to jest forum wielbicieli Gośki to ona jest najlepsza :wink: :twisted:

Pozdrawiam

- Sim One -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moze i bmw nie jest krotkonoga, zezowata i francowata goska jednak nie ma sensu robic z siebie piiiiiiiiii i twierdzic goska jest piekna i najlepsza mimo calego szcunku do niej ;p. Widomo bmw ma duzo zalet, ale ma tez swoje wady sam wybralem wczesniej audi w budzie c4 poniewaz wedlug mnie porownanie c4 do e34 to wlasnie ta kryska i goska - w ciemnym pokoju bedac z goska moze i bedzie ok... A jak ktos jest fetyszem to juz jego problem i niech sobie twierdzi e34 jest ladniejsze od c4 :-)...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ktos jest fetyszem to juz jego problem i niech sobie twierdzi e34 jest ladniejsze od c4 :-)...

 

no toś pojechał po całości... jeśli chcesz komuś jego problemy wytykać to pokonaj najpierw swoje...

podaję za słownikiem Kopalińskiego

"fetysz przedmiot obdarzony jakoby mocą magiczną, uważany za wcielenie bóstwa, bożyszcze; por. amulet."

 

natomiast:

"fetyszyzm etn. kult fetyszów, bałwochwalstwo; med. zboczenie, kierujące zainteresowania seksualne ku przedmiotom (np. częściom odzieży) należącym do osób płci odmiennej."

 

nie sądzę żeby ktokolwiek z udzielających się na tym forum kierował swoje zainteresowania seksualne wobec e34 czy innych.

 

czasem trzeba poczytać coś innego niż gazetki w stylu AŚ, żeby później takich lapsusów nie popełniać

 

wyjaśniam od razu:

"lapsus łac., omyłka."

 

I żeby nie było niedomówień

Mnie bardziej podoba się e34 niż c4, ono jest takie jakieś... bezpłciowe :twisted2: :twisted2: :twisted2:

jeśli Ty twierdzisz inaczej i wolisz audicę to ok, po to jest tyle samochodów żeby każdy znalazł coś dla siebie.

Z tym że z gustami jest tak, że z nimi generalnie nie ma nigdy żadnych problemów, po prostu są i nie widzę powodów żeby wyjeżdżać tutaj z porównywaniem ich do zboczeń, w dodatku tak niegramotnie (te wyrazy się odmienia, np. fetyszysta!!!)

 

Pozdrawiam serdecznie :handshake:

- to ja przepraszam! ...i znikł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja staję się chyba trochę bezsensowna. Zero faktów, danych, liczb. Tylko złote myśli i lanie wody. Myślałem, że ktoś się wysili i przytoczy pare cytatów z gazet. Było tego pełno, Niemcy na wszystkie sposoby porównywali te autka. W dodatku najczęściej jeszcze dorzucali do tej bandy Mercedesa. Jeszcze post Nikiego jest :cool2: , przynajmniej jakieś własne doświadczenie. Jaki jest sens pisać w kółko o napędzie na tył i na cztery koła. I o tym, że jeden z nich jest lepszy na śliskim. O tym chyba wszyscy wiedzą. Proponuję zajrzeć do jakiejś gazetki, odszukać porównanie Audi z BMW i dorzucić pare swoich groszy. Byle mądrych i wnoszących coś.

Ja znalazłem np. test Audi A4 1.8 125KM i BMW 316i 101KM - gazeta Auto Świat Testy 1997.

Gdzie obydwa samochody dostały po 4pkt. :!: I kto tu ma rację :?:

Audi/ BMW:

- Nadwozie/wnętrze: 4pkt. / - 4pkt.

- Silnik/skrzynia biegów: 5pkt. / - 5pkt.

- Układ jezdny: 4pkt. / - 4pkt.

- Koszty/Wyposażenie: 4pkt. / - 3pkt.

Mam nadzieję, że mi się nie oberwie za te pare słów krytyki :worried:

Sam temat jest naprawdę ciekawy, tylko czemu zbacza z celu.

 

 

Mówisz i masz : test porównawczy A4 2,5 tdi / 320d / S60

http://www.bmw-klub-lodz.com.pl/model/e46/17

 

Poza tym wracając do prezentowanego przez Niki Audi, warto zauważyć że ów egzemplarz posiada najmocniejszą wersję silnika 2,5 Tdi 180 KM!! ( zastosowano mocniejszy program )

Porównywać natomiast należy wersję FWD 160 KM. Wówczas odczucia będą zupełnie inne..

320d `02 by MT 184KM@406Nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem jedno. Miałem RS6 (niestety tylko w celach handlowych) przez 2 miesiące. Jeździłem M5 E39 przez kilka dni. BMW mi sie bardziej podobało ale dużo mu brakuje do RSa.
"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale tern watek staje się juz targowiskiem próżności, porównywanie modeli topowych obu firm nic nie daje, ilu z nas miało do czynienia z modelami z najwyzszych półek obu firm? Każdy z nas ma również inny gust i każdy z nas zwraca uwage na inne (aczkolwiek często zbiezne) szczegóły w danych autach. Porównywanie stylistyki e34 z Audi B4, w zalezności od osobistych upodobań wypada i zawsze będzie wypadać róznie, prosze zauwazyc, jak wielu z nas nie do końca odpowiada kierunek stylistyki nowych modeli BMW. Ktos zauwazył, że BMW robi auta z wiekszym uwzględnianiem rynku amerykańskiego - bo tam w wiekszości sprzedają sie teraz auta BMW - moim zdaniem, to naturalne, ze firma chce zarobić, po to produkuje auta, nikogo w dzisiajszych czasach nie stać na sentymenty i produkuje to CO SIĘ SPRZEDAJE! :clap:

Równie dobrze mozna rozwinąć wątek narty vs. snowboard, uwazam, ze równiez znajdzie się wielu zwoleniików jednej i drugiej opcji.

Bezsprzecznym jest natomiast fakt, ze to BMW własnie zawsze było prekursorem nowinek technicznych, które były o krok przed konkurencją, fakt, ze BMW przejeła kiedyś Rovera (i sie nie udało), ale przejęła również Bentley`a i w przeciwieństwie do VW, który ze Śkody chce zrobić Audi, nie stara się go na siłę zmienić. Zarzadowi BMW wyraźniej niż innych marek, zależy na przywiazaniu do tradycji i wyraźnym wizerunku marki.

Wszystkie samochody są prawie jak BMW... prawie robi wielką różnicę:))


Więcej mocy:

http://img61.imageshack.us/img61/1872/doladowanie3kk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vw ze Skody chce zrobic Audi?Skad taki pomysł?

Koncern Vw ma pod soba m.in Audi,Skoda i Seat.

Audi - samochody luksusowe

Skoda - samochody popularne

Seat - samochody ze sportowym zacieciem

Taka jest filozofia firmy...

 

Tylko ze Vw udalo sie wskrzesic Skode i Seata a BMW cos nie poszlo z Roverem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kornelio pisze:

Vw ze Skody chce zrobic Audi?Skad taki pomysł?

a to stąd, że nowe Octavię bardziej mi przypominają Audi lub Passata B5 niż odrębną myśl stylistyczną, nie mówiąc juz o Skodzie Superb, które w swoich aspiracjach z pewnością nie jest autem popularnym. Poza tym koncern VW dla maksymalizacji wpływów sprzedaje 3, lub nawet 4 rodzaje aut- Audi, VW, Śkoda i Seata.

Zgoda codo Rovera, że BMW ten eksperyment się nie udał (pisałem o tym wcześniej).

Wszystkie samochody są prawie jak BMW... prawie robi wielką różnicę:))


Więcej mocy:

http://img61.imageshack.us/img61/1872/doladowanie3kk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robard Ze wszystkim się z Tobą zgadzam tylko że BMW jest właścicielem Rollsa a Bentleya ma VW :)
http://img10.imageshack.us/img10/1065/1999767891m.jpghttp://img97.imageshack.us/img97/852/1999757859m.jpghttp://img94.imageshack.us/img94/7120/1999780608m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co dziwisz sie ze VW chce zarobic?firma jak kazda inna działa dla zysku.przeciez nie produkuje samochodow "dla zasady" tylko po to zeby zarobic.a BMW co robi?produkuje auta ktore maja sie sprzedac...odeszli od tradycji i sentymentow na rzecz Pana Bungle'a i wiekszosc aut jak juz ktos pisal sprzedaja w USA...po co?bo mozna tam dobrze zarobic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to BMW udało się z Rolls Royce'm i Range Rover'em. A w szczególności z Mini. Wskrzesili legende, nie spartolili go tak jak VW New Beetle'a. Veyron też ledwo co do produkcji trafił. VW natomiast tą swoją współpracą z Seatem i Skodą sam sobie łeb ukręci. Ludzie wolą kupować Leona niż Golfa. Ale znowu rozmowa schodzi na Kryśkę i Gośkę. Może by tak porównać BMW 330i E90 i Audi A4 3.2FSI :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm..Kiedyś miałem 328 coupe z 95 roku ale niestety poszedł na żyletki.Teraz mam a3 1.8T 180KM które chce sprzedać.Pytanie za 100pkt jaki bedzie mój następny wóz ?? Oczywiście że BMW!!Po prostu BMW RZĄDZI i tyle.A audi??Solidne niemieckie wozy ale.....charakteru troszke brak.Jeżdżą niby prawie jak BMW ale jak sami wiecie prawie robi WIELKĄ różnice.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIKI pisze:

robard Ze wszystkim się z Tobą zgadzam tylko że BMW jest właścicielem Rollsa a Bentleya ma VW Smile

no i żeś mi wstydu narobił NIKI :oops: myslę o jednym, a pisze o drugim, tewiosenne grillowanie mnie wykończy :mad2: :mrgreen: :mrgreen:

Wszystkie samochody są prawie jak BMW... prawie robi wielką różnicę:))


Więcej mocy:

http://img61.imageshack.us/img61/1872/doladowanie3kk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem czy jest sens dyskutować nad tym dalej, tak sobie obserwuje tą dyskusje, jedni podają bardziej przekonujące argumenty inni mniej przekonujące tak to juz jest, po pierwsze tak jak tu juz ktoś wspomniał to kwestia GUSTU, po drugie faktycznie Audi jest to koncern Volkswagena jednak chyba stoi nieco na wyższym poziomie niż Volkaswgen chociaz niby to to samo. Silniki robią też naprawde dobre, ale przecież Każdy kto widzi znaczek BMW od razu coś mu się z tym kojarzy pewna renoma, historia. Są też negatywne skojarzenia BMW z dresami ale nie o to chodzi, po prostu BMW ma chyba nieco większa renomę i jest chyba autem wzbudzającym większe zainteresowanie i pożadanie nawet bym tak to ujął, zarówno Mercedes jak i BMW to auta z tej górnej półki a Audi sutuuje się za nimi chociazby mówiąc tylko o renomie i klasie samej formy ale nie zapominajmy, że marki typu AUdi też są zankomite i w ciągłej marketingowej walce o klienta muszą byc i są dobrą konkurencją dla takich aut jakimi się poruszamy. Ale kwestia czy sa lepsze??to troche durne pytanie po prostu jeden woli ziemniaki drugi woli ryż i tyle na ten temat, napewno są doganiającymi wciąż konkurentami, ale zawsze będzie brakowało im tego czegoś, trudno to nawet nazwać, czy jest to pewna renoma, historia czy po prostu stereotyp i pewien sposób myślenia społeczeństwa że BMW to BMW a MERc to MERC i znam wiele osób którzy tak mysla i nie zamieniliby swoich beemek czy merców na nic innego

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bmw traci renome, chociazby przez te reklamy...

w internecie, na onecie wp, w tv tez tego bylo troche

 

robi sie to masowe auto, narobili tyle tych modeli teraz...

 

widzieliscie reklame merca? albo audi w tv ?

 

ludzie ktorzy chca prestizu nie chca miec auta dla mas, ktorych jest pelno na rynku a bmw chce chyba produkowac auta dla wszystkich

 

1,3,5,6,7 i zety, terenowki

 

juz coraz blizej do WV :-)

 

 

wiec w sumie to nowe audi sa tak samo dobre jak bmw

marki juz podobne prestizowo :)

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi zawsze bylo w cieniu BMW. Pierwsze skojazenie nasowajace sie porownujac E36 316i z B3 1.6 z poczatku lat 90....... ?

Zero porownania, nieciekawa sylwetka auta z Ingolstadt,. Osiagi? 75 PS w 80tce, a 102 w Bawaraczyku, wyposazenie, wlasciwosci trakcyjne, spojzenie Pań, mmmmmm :) Mozna by tak wymieniac na korzysc BMW jeszcze dlugo. Mozna sie przyczepic do zuzycia paliwa, ale jesli kogos stac na zakup BMW to zapewne stac go na pare zl wiecej na beznyne (chociaz moja 2,5l Bunia miesci sie w 8l na setke, co mnie bardzo pozytywnie zadziwilo) :) a wspomniany wczesniej prestiz, poprostu bajka!!! Teraz wiele sie zmienilo i trodniej jest porownywac te marki. Do niedawna silniki koncernu VW-AUDI byly ciekawsze od propozycji BMW. Sytuacja na rynku, mentalnosc ludzi zmusila konstruktorow BMW do zaglebienia sie w technologie silnikow Diesla i wyszlo im to nadwyraz dobrze. 320d mojego staruszka zwija kapcie az milo popatrzec :) Licznik zamyka odciecie przy 240km/h, a nie tak dawno 318tds byl tzw. "sznurem" :P ktorego mozna bylo porownac tylko z najslabsza odmiana 90konnego TDi od VW-AUDI. Dosyc tych wywodow. Przelalem na text to co mysle i proponuje dalej rozwinac ten temacik. Moze jest ktos kto porowna 323ti w compakcie do jakiejs A3 ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bmw traci renome, chociazby przez te reklamy...

w internecie, na onecie wp, w tv tez tego bylo troche

 

robi sie to masowe auto, narobili tyle tych modeli teraz...

 

widzieliscie reklame merca? albo audi w tv ?

 

ludzie ktorzy chca prestizu nie chca miec auta dla mas, ktorych jest pelno na rynku a bmw chce chyba produkowac auta dla wszystkich

 

1,3,5,6,7 i zety, terenowki

 

juz coraz blizej do WV :-)wiec w sumie to nowe audi sa tak samo dobre jak bmw

marki juz podobne prestizowo :)

 

Nie zgadzam się z Tobą. Dzisiaj każda samodzielna marka musi walczyć o nowe rynki zbytu żeby się utrzymać...

Nawet Porsche szuka nowych klientów wprowadzając SUV-a do oferty a w planach maja limuzynę..

Co do Mercedesa to wydaje mi się że robi więcej modeli od BMW (A,B,C,E,S,M,G,R,SL,V,Vaneo,C-Sport Coupe,SLR,CLS,CLK,SLK,CL i bóg wie co jeszcze i to tylko podaje osobowe samochody)

Edytowane przez NIKI
http://img10.imageshack.us/img10/1065/1999767891m.jpghttp://img97.imageshack.us/img97/852/1999757859m.jpghttp://img94.imageshack.us/img94/7120/1999780608m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin978 pisze:

Bmw traci renome, chociazby przez te reklamy...

w internecie, na onecie wp, w tv tez tego bylo troche

 

robi sie to masowe auto, narobili tyle tych modeli teraz...

 

widzieliscie reklame merca? albo audi w tv ?

tak oczywiście, że widzialem Ty zapewne też, ale tak jakoś Ci sie napisało. Co do sprzedawalności, a przez to kasy dal firmy to od wielu juz lat (wieków) dobry przedsiębiorca wie, że"reklama jest dźwignią handlu".

Jeśliby BMW miało stać się samochodem niszowym, strasznie drogim i produkowanym w niewielkich ilościach, to z peewnością wielu z nas 9jakieś 99,99%) nie byłoby strać na takie auto, najprostszy przykład RR, reaktywowane Bugatti, ale czy o to własnie chodzi? :mad2:

Chyba nie? Moim zdaniem BMW robi auta dobre, bardzo dobre i na szczęście własnie coraz bardzij dostępne dla przysłowiowego "Kowalskiego", a co z tego, że VW też robi auta skoro one drożeją? Popatrzmy jak windują cenę Golfa, za kazdym face liftingiem cena idzie w górę o kilka %. A Passat?

Co do jakości silników, wizerunku marki, jakości wykonania, estetyki itp. wypowiedzieli się ostatnio eksperci motoryzacyjni nadając BMW 3er tytuł:

"World car of the Year", czy to również nie jest żaden argument?

Polecam poniższy link:

http://moto.onet.pl/1333508,2500,artykul.html

 

:modlitwa: :modlitwa:

Wszystkie samochody są prawie jak BMW... prawie robi wielką różnicę:))


Więcej mocy:

http://img61.imageshack.us/img61/1872/doladowanie3kk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś napisał wcześniej wyzej, marki podbne prestizowo, uważam że to nieprawda już jak patrzytsz na sam znaczek BMw lub też merca, przychodzi ci na myśl coś bardzo dobrego coś o czym się mówiło i mówi zawsze, i mysli kiedy ktoś Cię poprosi podać markę auta która kojarzy Ci się z luksusem dobrą i szybką jazdą i pewnie innymi wieloma rzeczami, i uważam że 80% społeczeństwa przynajmniej w Polsce wymieni właśnie BMW i Merca tak to już jest i cokolwiek AUdi czy Volkswagen by nie zrobiło zawsze marka te będzie się kojarzyła z samochodami dla ludu, zresztą sama nazwa Volks - Wagen tak się tłumaczy auto dla lusu dla przeciętnego człowieka (to apropos historii) ale zestawienie lepszy - gorszy nie biorąc już pod uwagi samej renomy marki to jużkwestia gustu i upodobań a nad faktami które zapadły głęboko w psychikę społeczeństw eruopy iświata nie dyskutuje się BMW to BMW , Merc to Merc a reszta jest za nimi chpćby AUdi czy Volkswagen wstawiało tam naprawdę super silniki i wnętrza tu chodzi o pewien stereotyp myslowy i pewne nieuświadomione często popędy do tego co dobre co posiada pewna tradycję i na całym świecie kojarzy się z czymś czego się pożąda...to tak jak z coca colą :wink: każdy to zna jeden moze nie lubić drugi uwielbiać,ale jest to marka której nie mozna odebrać miana kultowego napoju wiecie o czym mówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Moze jest ktos kto porowna 323ti w compakcie do jakiejs A3 ? :P

 

No niestety można porównać np. Audi A3 1,8T Quattro w wersji 180 koni albo Audi S3 to już mamy 210 koni ;)

No i moim zdaniem A3 do Compacta ma jedną wielką przewagę a mianowicie wygląd zwłaszcza wnętrza....

Pisze tu o E36 i starej A3 :)

http://img10.imageshack.us/img10/1065/1999767891m.jpghttp://img97.imageshack.us/img97/852/1999757859m.jpghttp://img94.imageshack.us/img94/7120/1999780608m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś prestiż BMW nad Audi był taki jak Mercedesa nad BMW. Teraz to już ta sama półka. Zwykła masówka średniej-wyższej jakości i tyle. Ponieważ z wyglądu najbardziej podoba mi się Audi to taki będzie mój następny samochód.
"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarowno Mercedes, BMW, jak i Audi w Niemczech sa dostepne dla w miare przecietnego czlowieka. Oczywiscie nie wszyscy jezdza tam nowymi S-klasami, A8 i 760i, ale jak ostatnio bylem w Niemczech i Austrii, to na autostradach zdecydowanie najwiecej widzialem wlasnie BMW. Przewaznie E46 i E39, chociaz E36 tez jeszcze sporo bylo.

A Audi przez ostatnie 15 lat po prostu dogonilo prestizem i technologia Mercedesa i BMW - teraz sa to samochody ze scislej konkurencji.

Audi wyroznia tylko naped na przednia os, no i Quattro, chociaz w wersji Haldex jest to nieporozumienie, szczegolnie do S3 i TT :duh: .

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety można porównać np. Audi A3 1,8T Quattro w wersji 180 koni albo Audi S3 to już mamy 210 koni:)

 

Ale czy mozna porownac ten "sound" rzedowej szustki, z silnikiem turbo? Eeeeee, to nie dla mnie. Kiedy wciskam pedal w podloge to przez te kilka sekund nie jestem w stanie opisac co sie we wnetrzu dzieje. To druga rzecz po orgazmie :P

Freude am fahren, dobrze ujeli to ludzie od marketingu BMW.

Kiedys moim mazeniem bylo czarne A6 2.5TDI Avant. Ludzie sie zmieniaja i poglady ich rowniez. Dlatego jezdze BMW :)

I mam nadzieje, ze to sie szybko nie zmieni...

Jest to forum fanow BMW i chyba kazdy sie ze mna zgodzi ze poprostu Berta jest lepsza od Audiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.