Skocz do zawartości

Tunel środkowy z podłokietnikiem e46 sedan


Bartosik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem E46 w kombi, 2001r, i ma tylko dwie wady- nie ma podłokietnika i skórzanej kierownicy. Jako ze kierownica jeszcze ujdzie, ale podłokietnik wg mnie jest konieczny. stąd pytanie- czy do tego tunelu http://img266.imageshack.us/img266/176/c104431146.jpg podejdzie taki podłokietnik- http://allegro.pl/item809314208_podlokietnik_bmw_e46.html czy tez trzeba zmieniać cały tunel. zdjęcia środka mojej bawarki nie mam lepszego, z racji tego, że nie ma mnie teraz w domu a to zdjęcie pochodzi jeszcze z aukcji. mam nadzieje, ze ktoś sie pozna, jeśli nie, to w poniedziałek dam lepsze zdjęcie tunelu. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale Ci się nie dziwię. W poprzednim E 36 miałem identycznie. Kierownicę i gałkę obszyłem za 120 zł., podłokietnik kupiłem na aukcji. Długo czekałem, ale trafiłem nówke nie montowaną za 3 stówki z kompletem śrubek.

Jak kupowałem E 46 podłokietnik musiał być.

Nie goń, trafisz na pewno, tylko angole nie do końca pasują.

Pozdrawiam, Hary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem po dolozeniu takiego podlokietnika.

nie jest to trudne,ale kilka elementow trzeba wymienic.tak jak pisze shake it , czesci ,nowe z aso to kwota okolo 500zl.plus podlokietnik.

tunel srodkowy sklada sie o ile pamietam z dwoch elementow,ktore musisz dokupic osobno,plus jakies sruby i wkrety,zgodnie z realoem.

najlepiej wyhaczyc podlokietnik na allegro,a plastki dokupic nowe.

jak dla mnie to bylo warto :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
ja jestem po dolozeniu takiego podlokietnika.

nie jest to trudne,ale kilka elementow trzeba wymienic.tak jak pisze shake it , czesci ,nowe z aso to kwota okolo 500zl.plus podlokietnik.

tunel srodkowy sklada sie o ile pamietam z dwoch elementow,ktore musisz dokupic osobno,plus jakies sruby i wkrety,zgodnie z realoem.

najlepiej wyhaczyc podlokietnik na allegro,a plastki dokupic nowe.

jak dla mnie to bylo warto :mrgreen:

 

możesz zdradzić ile Cię cała operacja "podłokietnik" kosztowała oraz w miarę możliwości opisać co dokładnie w ASO oraz ceny składające się na komplet.

 

dzięki, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz zdradzić ile Cię cała operacja "podłokietnik" kosztowała oraz w miarę możliwości opisać co dokładnie w ASO oraz ceny składające się na komplet.

dzięki, pozdrawiam

takich informacji Ci nie moge podac,bo po prostu nie pamietam.tak jak pisalem wyzej czesci (wg realoem) kosztowaly mnie okolo 5 stow,plus cena podlokietnika, (w moim przypadku uzywka na ebayu za 45$) ,montaz darmowy, plus litrowa "Finlandia" wypita razem z tym, ktory to montowal po robocie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie, chciałbym założyć podłokietnik, tylko czy jest to możliwe gdy się ma instalacje tel. z bluetooth?

(644 PREP. FOR. MOB. PH. BLUET. INTERF.)

http://www.realoem.com/bmw/partgrp.do?model=AP71&mospid=47665&hg=51&fg=35

 

Dokładał ktoś może podłokietnik i miał tel. z bluetooth?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A więc byłem dziś w Bawarii w spr. podłokietnika.

Goście zaproponowali mi całość (tunel wraz z podłokietnikiem w skórze) za jedyne 1,4tys.zł., w skaju za 1,2tys.zł.

Odradzali zakup osobno - tzn. zakup tunelu u nich, podokietnika gdzie indziej - może nie pasowac!

tzn. całość ma dedykowany nr. pod moje auto, sam tunel niby może nie pasować i oni za to nie odpowiadają...

 

Czy to jakaś ściema?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny kompletu to w okresie poszukiwania podłokietnika usłyszałem podobną kwotę ok. 1,5k :duh:

ale w kwestii doboru: tunel + podłokietnik z innych źródeł nic nie wspominali o różnicach, oczywiście poza różnicą między podłokietnikiem sedan/touring vs coupe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tunelu nie mam przystosowanego... Fabrycznie nie bylo w tej wersji podlokietnika i dlatego mysle czy tam jest jakas zaslepka i wtedy dostosowuje sie tunel czy trzeba kupic caly nowy tunel.

TO jedna sprawa kolejna to taka ... Jak wyglada sprawa angielskich podlokietnikow (ktore sa o wiele tansze) czy ktos probowal je instalowac w wersji europejskiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, nie wiem czy mnie wkręcali czy maja rację - np. kwestia telefonu itp.

Może ktoś wie czym różni sie konsola bez podłokietnika od tego z podłokietnikiem, nie chodzi mi o oczywistą rzecz, tyko z czego "się robi" to miejsce na uchwyt - skrócenie części schowkowej/telefonowej i recznego, czy wydłużenie całego podłokietnika, czy może kosztem tylnego schowka/popielniczki?

 

znalazłem taki z tel

http://cgi.ebay.de/BMW-E46-Armlehne-Leder-Mittelkonsole-limousine-/160407783331?cmd=ViewItem&pt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&hash=item25590c87a3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w podanym linku kwota to 500zł, +/- tak te podłokietniki kosztują na allegro, dodatkowo doliczyć będziesz musiał śruby, nakładki etc. elementy do montażu bo nie zawsze są one wraz z zakupionym podłokietnikiem.

Ponadto podana przez Ciebie aukcja dotyczy chyba sedana, ew. touringa, więc pasować nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w podanym linku kwota to 500zł, +/- tak te podłokietniki kosztują na allegro, dodatkowo doliczyć będziesz musiał śruby, nakładki etc. elementy do montażu bo nie zawsze są one wraz z zakupionym podłokietnikiem.

Ponadto podana przez Ciebie aukcja dotyczy chyba sedana, ew. touringa, więc pasować nie będzie.

 

Przecież w sedanie/ touringu i coupe tunele i podłokietniki są takie same więc będzie pasować. A śrubki kosztują kilka złotych nawet w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupowalem wszystkie elementy osobno wedlug realoem,pasuje wszystko jak ulal wiec raczej Cie wkrecaja,natomiast nie moge sobie przypomniec jak to bylo z montazem,ale wiem ze ktorys z elementow trzeba dokupic nowy,chyba ten plastik z tunelu srodkowego, bo pamietam zezakaldalem tez uchwyt na kubki i mialem po tej operacji wszystkie plastiki w tunelu nowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.