Skocz do zawartości

bije kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
mam taki mały problem, przy hamowaniu z większych prędkości delikatnie bije kierownicą, koła są wyważone. Gdzie mam luzy?
Opublikowano

Jezeli przy hamowaniu to stawiam na zwichrowane tarcze....

 

PZDR

Opublikowano
  • Autor
ale tarcze nie są nawet stare za bardzo
Opublikowano

Nie musza byc stare aby byly zwichrowane...

U siebie zmienialem ostatnio wygladaly swiezo (jakies 10-20 tys km najezdzone) nawet byly dokumenty na to a bilo kiera mocno powyzej 80km/h :duh: :arrow: poprzedni wlasciciel....

Jezeli masz minimalne bicie to nie jest jeszcze tak zle, u mnie nie jezdzilo sie ciekawie :mad2:

Opublikowano
Jezeli przy hamowaniu to stawiam na zwichrowane tarcze....

 

...tak jest!! mam to samo, byłem w warsztacie i zalecili mi wymiane tarcz na nowe(oczywiscie wraz z klockami). Właśnie "zbieram się" do tego zabiegu, mam nadzieje, że pomoże.

Edytowane przez mario.man

Opublikowano
  • Autor
jeśli tak to jakie tarcze proponujecie? co myslicie o Brembo?
Opublikowano
jeśli tak to jakie tarcze proponujecie? co myslicie o Brembo?

 

Polecam ATE :cool2: jestem bardzo zadowolony

Opublikowano
jeśli tak to jakie tarcze proponujecie? co myslicie o Brembo?

 

Podobno Ate to jest to! Klocki też tej firmy.

Opublikowano
cena?

 

Nie pamietam dokladnie, ale w serwisie wolali ok 160zl/sztuka oczywiscie wentylowane, w FOCIE po znizce 35% placilem ok 110zl/sztuka.

Opublikowano
cena?

 

Za klocki zapłaciłem ok 170zł. + czujnik ABS'u ok. 35 - 40zł. a komplet tarcz około 240 - 250zł.

Opublikowano
  • Autor
dzięki za poradę, niedługo zajmę się tymi tarczami.
Opublikowano
dzięki za poradę...

 

Cieszę się, że mogłem pomóc - od tego jest formum, pozdrawiam:)

Opublikowano
Ja mam podobnie odkąd nieco przesadzilem w zime niewiedząc ze lód jest pod sniegiem i zaliczyłem krawęznik ;) Tarcze masz krzywą. Moze wystarczy wrzucic ją na tokarke.
Opublikowano
  • Autor
też kiedyś zachaczyłem o krawężnik, ale tyłem...
Opublikowano
cena?

 

Za klocki zapłaciłem ok 170zł. + czujnik ABS'u ok. 35 - 40zł. a komplet tarcz około 240 - 250zł.

 

Czego ludzie piszą, że to czujnik ABS'u :duh: :?: Ten czujnik nie ma nic wspólnego z ABS'em, to jest czujnik zużycia klosków. Czujnik ABS kosztuje DUUUUUUUŻO więcej, okolo 400zł i w zwyż.

 

Sorry, że się czepiam, ale już chyba z 10 raz widze takie coś na forum i już nie wytrzymałem... Wybaczcie.

Opublikowano
witam miałem ten sam problem jeżeli masz odpowiednią grubość tarczy to wystarczy przetoczyć u dobrego tokarza i po kłopocie i koszty dużo tańsze ja płacilem 30 za dwie :D
Opublikowano
cena?

 

Za klocki zapłaciłem ok 170zł. + czujnik ABS'u ok. 35 - 40zł. a komplet tarcz około 240 - 250zł.

 

Czego ludzie piszą, że to czujnik ABS'u :duh: :?: Ten czujnik nie ma nic wspólnego z ABS'em, to jest czujnik zużycia klosków. Czujnik ABS kosztuje DUUUUUUUŻO więcej, okolo 400zł i w zwyż.

 

Moja wypowiedź "czujnik abs'u", była spowodowana tym, że tak nazwał ten kabel pan, który sprzedawał w sklepie - ja nie znam jego nazwy (zresztą nie mam takiego obowiazku, w końcu są sprzedawcy w sklepach od tego żeby się znać na tych sprawach), więc użyłem nazewnictwa, którego użył sprzedawca. TrzmieL oczywiście ma racje to jest czujnik zużycia klocków hamulcowych.

Opublikowano
Ja rowniez proponowal bym tokarke ja stoczylem obie w przodzie klocunie oczywiscie ATE i miodzo przy chamowaniu ideal nigdzie nie bije nie sciaga i rowniutko bierze. No i wyjdzie taniej
Opublikowano

Nie rozumiem, dlaczego od razu przechodzicie do wymiany tarcz?

 

Problemem związanym z biciem kierownicą podczas hamowania są nie tylko tarcze hamulcowe, lecz przede wszystkim co w pierwszej kolejności należy sprawdzić luzy na układzie kierowniczym.

Pisałem już na ten temat w wielu postach, ale był to spory czas temu, więc dla odświeżenia przypomnę.

Luzy na układzie kierowniczym we wszystkich modelach z maglownicą nie są łatwe do wykrycia, a właśnie minimalny luz na drążkach kierowniczych jest za to odpowiedzialny. Z biegiem czasu, gdy ten luz się powiększa kierownica przestaje wibrować podczas hamowania, ale za to auto zaczyna pływać po jezdni.

Spotkałem się z wieloma przypadkami, kiedy usterka ta w pierwszej kolejności była eleminowana od wymiany tarcz i po kilku tysiącach, a nawet i mniej, problem znowu powracał co doprowadzało do reklamacji tarcz i tak w kółko.

Nie będę się tu rozpisywał dlaczego się tak dzieje.

Podstawa to dobrze zdiagnozowane zawieszenie poprzez wyczuloną rekę mechanika. Nawet gdyby wymagało to zdjęcia osłony gumowej na drążkach i bezpośrednim przytknięciu palca do przegubu kulowego drązka.

Opublikowano
tez miałem to samo (trzęsło kierownicą przy hamowaniu) ale u mnie sparawa zostala zalatwiona po wymianie łącznika stabilizatora, teraz jeździ jak nówka sztuka :) i hamuje tak samo :)
Opublikowano
  • Autor
ruszam kołami i żadnych luzów nie czuję? nie da się ich tak wyczuć?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.