Skocz do zawartości

e39 530d słabe audio - od czego zacząć ?


roman11d

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie odkryłem lekarstwo na fabryczne radio,efekt zadowalający :D

Dzisiaj zamontowane w moim nowym nabytku,a jest to już trzecie e39 w karierze,więc coś o tym wiem :8)

I problem z głowy: http://allegro.pl/show_item.php?item=4486562306

Jeszcze nie wygrzane głośniki,a lewa nogawka miło faluje,basy ustawione na 2 kreski przed maxem w tonach.

Czuć,że coś się w końcu dzieje,wysokie tony super :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

JA wywaliłem fabryczne badziewne radio i wstawiłem brzydsze.

Do tego dorobiłem skrzynkę w miejsce fabrycznego suba w kombi i dałem tam głośnik intertechnik oraz wzmacniacz pod podłogę bagażnika.

 

Z przednich głośników filtrem zdjąłem tony niskie żeby ich nie przesterowywało i teraz mam audio jakie mi wystarcza. Nie jest to słyszalne z 300metrów ale wewnątrz jest idealnie głośno i czysto.

 

Ważne jest radio.

 

Co do jakości fabrycznych głośników to nie sa złe.

Soprany potrafią wyciskać łzy z oczu.

Mam też średniotonowe głośniki w przednich drzwiach które wiele dodają.

 

Przy kombi trzeba wiedzieć , że to długie auto i trzeba juz niestety kombinować z odwracaniem faz w głosnikach z tyłu. Inaczej efekt jest żałosny.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

jeśli uważasz , że to bez sensu to poczytaj gdzies w sieci po co to się robi i może załapiesz.

 

Tylko dodam , że jest cos takiego jak prędkość dźwięku oraz nakładanie sie fal.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie będę tu pisał elaboratu bo jest tego tyle napisane w sieci , że nie warto kopiować.

 

najprościej chodzi o to , że przednie głośniki masz bliżej uszu niż te z tyłu.

Dźwięk porusza się z prędkością dźwięku i dźwięk z przednich głośników dociera do ciebie szybciej niż z tyłu. Długość auta ma tu znaczenie.

 

To opóźnienie wystarcza by dźwięk z tyłu był już w przeciwfazie wzgledem przodu i to powoduje silne tłumienie pewnych zakresów dźwięku < zwłaszcza niskich>

Powstaję dziwny efekt jak byś dosłownie wyciszył niskie dźwięki.

 

Tyle w dwa słowa.

 

Dodam , że mamy dział audio na forum i tam ten temat powinien się znajdować.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale co daje "złe" podłączenie głośnika?

Dziwne mi się to wydaje, bo zawsze myślałem że nie wolno podłączać odwrotnie. Nawet konektory mają inną szerokość przy kablach głośnikowych, aby się nie pomylić.

Proszę o odp, potem się wezmę za dłuższą lekturę :)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie co do tych niefabrycznych urządzeń (dynavin itp.) Jak to jest jam w moim oryginalnym panelu mid mam sterowanie webasto i wyświetla też spalanie średnie itp. Czy te dedykowane niefabryczne stacje też będą sterować webasto i wyświetlać komunikaty komputera pokładowego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja napiszę krótko: subwoofer.

Dołóż skrzyneczkę, a poprawi się brzmienie znacząco.

 

Tylko porządny sub, który gra, a nie dudni.

Wszelkie magnaty, JBL, chinszczyzna odpada.

 

Focal, Re audio, ew. powerbass (chinszczyzna)

 

 

Wzmacniacz do suba - kolejne ważne ogniwo, znów wszelkie magnaty odpadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa montuj 1000watt rms do bagażnika i dudniacy bass da Ci piekny dzwiek ;]

 

mam ori głosniki wszystkie zmieniłem tylko radio na Sony Xplode bo to stare radio ale do 1000zl nie ma lepszego ktore ma takie podbicie wysokich tonów. do bagażnika zwykły magnat 250watt rms za 100zł + wzmak firmy krzak za 70zł ważne aby w skrzyni cisnieniowej. bass reflex i szczelina to jak chcesz zeby CIe pod biedronką słychac było.

 

pieniadze niewielke a jakosc dzwieku bardzo dobra, a mialem troche grania w swoim zyciu tylko za młodziaka wazne dla mnie bylo tylko ile RMS w bagazniku.

 

tak jak pisali wyzej soprany po zdjeciu z nich niskich tonow graja bardzo dobrze i skrzynia cisnieniowa daje przyjemny basik na auto.

-->> masz problem z bmką, potrzebujesz diagnostyki, podpięcia pod kompa? napisz a pomogę[/b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ostatnio stwierdziłem,że mi również brakuje basu w moim turasie,mam Hi-fi czyli 10 głośników i sub w boczku,ale to nie to :wink: pomyślałem o zakupie dedykowanej zabudowy w miejsce ori suba coś takiego: http://allegro.pl/zabudowa-glosnik-i-skrzynia-basowa-bmw-5-e39-lodz-i4838328525.html

ponieważ nie mogę sobie pozwolić na to,żeby cokolwiek zajmowało mi miejsce w bagażniku.

Teraz pytanie jak uważacie czy ten zestawik będzie dobry,czy lepiej brać samą skrzynkę i dobrać jakiś inny głośnik :?: jęśli tak to doradźcie coś sensownego,bo ja troszkę zielony w tym jestem :wink:

 

Kolejna rzecz to oczywiście wzmacniacz do tego i tu już całkiem nie wiem co wybrać? znalazłem tak na szybko coś takiego: http://allegro.pl/wzmacniacz-jbl-gx-a3001-monoblock-kable-etx-001-i4762758430.html ale czy to będzie dobry zestaw i zagra to razem dobrze to nie wiem a wywalić ponad 1000zł i żeby była lipa to tak troszkę nie bardzo mi się uśmiecha :nienie:

 

Prośba do Was pomóżcie,podpowiedzcie coś,bo jak już pisałem to ja zielony w tym :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.