Skocz do zawartości

przed zatrzymaniem spalanie znacznie podskakuje


eldirector

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Jestem tutaj nowy ale pewnie będę często zaglądał. Kupiłem E46 320Ci 150KM i chciałem zapytać o dwie rzeczy gdyż zauważyłem ze w trakcie hamowania np. przy dojeżdżaniu do świateł czyli zaraz przed zatrzymaniem wskaźnik spalania podnosi sie do 10 l żeby po sekundzie opasc do zera. Jest to normalny sprawa czy objaw jakieś usterki?

 

Druga sprawa to czy przy delikatnym ruszania bez wciskanie gazu do oporu wskaźnik spalania powinien dochodzić do 20l? Przy nabraniu prędkości i przeciętnej jeździe pokazuje od 5 do 10 litrów i ewentualnie chwilowo więcej od 10 do 20 przy bardziej dynamicznym przyspieszaniu ale tutaj wiadomo z czego to wynika. Nie wiem czy przy delikatnym ruszania powinien palić aż tyle.

 

Dzięki za wszelkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybka odpowiedz. Trochę mnie to uspokoiło...w tym tygodniu daje do mechanika na generalny przegląd ale póki co jest jeszcze jedna sprawa o której zapomniałem. Komputer cały czas wskazuje spalanie 9.9l...tak się zastanawiam czy w sumie te objawy mogą wskazywać na jakiś problem?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak jak ja kupiłem i w drodze okazało się,że temperatura nie łapie pionu :mad2: jak przegoniłem to złapał jak powoli jechałem to opadała

 

 

zatankowałem pierw za 50zł okej a potem za 30zł i jadę z 80km/h bez dodawaniu prawie gazu i sobie myślę po co ja to kupilem jak to Pali tyle,że nawet sobie gazu nie dodam bo za raz trzeba tankować :mad2: a tu się okazało,że to przez termostat :mrgreen: całą drogę myślałem po co to kupiłem jak tyle pali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowimy o sytuacji kiedy na luzie toczymy sie do np. czerwnych swiatel... wskazowka ekonomizera podnosi sie poniewaz komputer pomimo toczenia sie na luzie nadal oblicza chwilowe spalanie dla danej predkosci (to spalanie jest obliczane na podstawie obrotow biegu jalowego do aktualnej predkosci). Dlatego zwalniajac na luzie wskazowka pokazuje coraz wyzsze spalanie bo samochod zwalnia (a obroty silnika sa caly czas takie same). Ekonomizer dziala od pewnej predkosci - nie wiem jakiej, ale strzelam ze od 7-8km/h, dlatego ponizej tej predkosci wskazowka opada do 0.

Podczas rozpedzania sie na 1 i 2 biegu to normalne ze wskazowka wychodzi ponad skale 20l :8) czy to diesel czy benzyna :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz sprawdzic ile naprawde pali to zalej do pelna i wylicz z kilometrów, później porównaj z tym co widzisz na kompie ;)

chyba ze lubisz sie oszukiwać :norty:

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czyli ile pali? Uświadomimy kolegę :wink:

Do założyciela tematu: dopisz 320ci m52tu20 do tytułu, bo jest niezgodny z regulaminem i jak admin wróci z urlopu to tu posprząta :P

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie jeszcze jedna zagadka. W czasie jazdy przy toczeniu się samochodu na biegu bez gazu słychać buczenie (nie jest strasznie głośne ale słychać) a po wciśnięciu sprzęgła dźwięk skokowo się wzmacnia. Buczenie znika przy przyspieszaniu. Dźwięk dochodzi (tak mi się przynajmniej wydaje) z okolic tylnej osi. Ma ktoś pomysł?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, pojawia się w czasie zwalniania lub przy pełnym wciśnięciu sprzęgła przy przyspieszaniu znika lub jest na tyle cicho że nie dochodzi do kabiny w czasie jazdy. Jadę do mechanika przed weekendem więc mam nadzieje że mi powie ale byłem ciekawy na co się nastawiać. Oby nic poważnego bo odpukać aż dziwi że samochód poza tym jest w takim genialnym stanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok i wszystko jasne...diagnoza - dyfer do wymiany albo tylko łożysko na podwieszeniu mostu (cokolwiek to znaczy), przynajmniej według mojego mechanika. Muszę podjechać jeszcze do jednego, który dłubie tylko w BMW żeby sprawdził co i jak bo przy okazji wyszło że dobrze by było wymienić też sprzęgło. Jak diagnoza się potwierdzi to będzie qwa dziura na koncie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.