Skocz do zawartości

Czy ten olej do silnika będzie dobry BMW E46


krism84

Rekomendowane odpowiedzi

To zapytaj mechanika skąd to wie? Pewnie ma w domu pełno dokumentów z testów, badań i innych tego typu rzeczy, przy okazji jest zapalonym profesorem od olejów hobbystą, a samochody naprawia tylko dla pieniędzy, bo ze swojej profesji wyżyć nie może.

 

Skąd wie? Z obserwacji swoich i swoich klientów - przecież wyżej napisałem.

Mój mechanik jest miłośnikiem BMW - sam również śmiga BMW. Na jego warsztat trafiają głównie BMW.

Ma bardzo duże doświadczenie z tą marką.

 

 

Castrol nie ma złych olejów, tylko trzeba je regularnie zmieniać. Castrol też nie robi babolów podając specyfikę swoich olejów, co można zarzucić np "specjalistom polskim" Millersa. Ogólnie też nie wiem skąd ta klasyfikacja. Pewnie ten sam mechanik zaraz dodał, w tym samym zdaniu inną sensacyjną wiadomość, że jak olej jest półsyntetyczny, to broń boże żadnego innego. :)

 

Olej jest regularnie zmieniany od 2002 roku. Robię krótkie trasy. Mam założona sekwencje. Lubię ostro poszaleć. To też przyczynia się do większego zużycia oleju.

Szukam lepszego oleju od castrola. Który może przyczyni się do mniejszego zużycia i bardziej zadba o silnik przy bardziej dynamicznej jeździe.

 

 

No to spróbuj np Motul Specific CNG/LPG 5W40, zużycie powinno spaść.

 

To że mechanik naprawia BMW, to nie znaczy że ma pojęcie o olejach, czy np precyzyjnej obróbce tłoków, które wkłada do silnika. Taka mała dygresja, że jak ktoś zęby wyrywa, to nie znaczy, że jest też chirurgiem - neurologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przeszukałem fora i jest trochę bałagan na temat tych olejów. Jedni piszą tak a drudzy tak. Chcę poznać waszą opinię jaki olej wlać. Auto kupiłem jakoś miesiąc temu ma przebieg (niby) 180 tys (w co nie wierzę) silnik M52Tu28 no i następny problem, że nie wiem jaki jest zalany obecnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
5W40 będzie odpowiedni, jeśli nie ma motodoktora to płukanka nie zaszkodzi.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o Moto-Doktor ?

http://demoto.pl/akcesoria/16-motodoktor-super-x-do-silnikow-443-ml.html

Ulubiony preparat przez handlarzy aut.

Ma ktoś auto co mu kopci bierze olej i jest zdesperowany to jest okazja dla handlarza aby zbić cenę i zamiast uszczelnić to dolewają do oleju takie badziewie co wszystko zaklajstruje przez co często się zmniejszy smarowanie. Za zwyczaj to wizualnie się zmniejszy kopcenie , zmniejszą ubytki oleju , w skrajnych przypadkach poprawi kompresja.

Jak takie auto dobrze przepłuczesz to część tego się rozpuści i zacznie od nowa kopcić i brać ojej ale się powinno poprawić smarowanie, no i trzeba się wziąć za uszczelnienie co może być kosztowne bo jest opinia że pierścienie mogą się zakleić i nie zbierać oleju.

Ps. Może trochę przejaskrawiłem ale to tak do zobrazowania sytuacji.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SynPower SAE 5W-40 spełnia starszą normę BMW LL-01

VALVOLINE SynPower Xtreme MST C3 5W30 spełnia nowszą normę BMW LL-04

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Pacjent: M54B30

Przebieg: 190.000

 

Świeżo sprowadzone. Do tej pory lany był olej 5W40, potrzebuję zrobić wymianę oleju i filtrów.

Przy ostatniej wymianie:

oilservice, luftfilter, innenramfilter?, Zundkerzen?

 

Potrzebuję podpowiedzi, jaki olej wybrać oraz jakie filtry powinienem wymienić. Tylko powietrza + oleju, czy coś jeszcze? Co z odmą? Czy przy tym przebiegu powinienem się tym zainteresować? To się wymienia, czy czyści?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, filtr powietrza może być Mann albo Knecht, oleju też, olej najlepiej z Motula 5w40, ja mam motul x clean 8100plus, i nie wzią jeszcze nic po przejechaniu 8tys, olej wymienia sie raz do roku wraz z filtrami paliwa powietrza i oleju,. odmę wymienia sie co 60tyś cała kompletną , bo niektorzy sam filterek wymieniają , ale raz wymienisz cała i masz spokoj :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W m54b30 nie ma żadnego filterka w odmie..wymieniaj kompletną z przewodami, pewnie rozsypią się ze starości, wymień też filtr paliwa i kabinowy, zachodni sąsiedzi wbrew pozorom rzadko to robią :?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Model: e46

Silnik: chyba m54b30 (silnik 330i)

Przebieg: rzeczywisty 385000 ale ciągnie pięknie i nic nie leje

Styl jazdy: agresywny/średni

Użytkowanie: głównie miasto

Zużycie bieżące na l/1000km: nie wiem dopiero kupilem, w miescie bierze kolo 14-15l/100km

Instalacja LPG: nie

DPF: nie wiem

Dotychczas: nie wiadomo i nie da się ustalić

 

Przebieg może jest i duży ale silnik ciągnie bardzo ładnie (suchy).

Proszę o poradę czy pełen syntetyk czy półsyntetyk. Płukankę boję się zrobić bo nie wiem co tam dzieje się w środku

Myślę nad Motulem X Cess 5W40 ale czy to nie za dużo jak na ten przebieg? Zwłaszcza, że nie wiadomo czy wcześniej nie zlano mu jakiegoś półsyntetyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te silniki powinny jeździć na oleju syntetycznym i przebieg nie ma znaczenia.

Jeżeli ktoś zalał półsyntetyk ze względu na przebieg to nic dobrego nie zrobił.

Zalecałbym zalać olej 5w40 do tego silnika potrzeba 6,5 l. Jeżeli chodzi o dobór MOTULA to lepiej 8100 X-Clean 5w40.

Co do płukanki, nie ma się czego bać. Zwłaszcza na pierwszą wymianę po poprzednim użytkowniku.

Płukanka nie odrywa płatami zanieczyszczeń z silnika, tylko to co da radę rozpuszcza i zlewa się zanieczyszczenia razem ze starym olejem.

Zapraszam do sprawdzenia mojej oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie nie ma znaczenia czy ll-o1 czy 04... ll-04 odpowiada rowniez specyfikacja ll-01... wiec co zalejesz bedzie dobrze.. wazne ze syntetyk a nie jakies gowno 10w... ja teraz lalem motula 5w40 i jest tak samo spoko jak 0w40 jaki mialem wczesniej.. ani razu dolewek nie robie miedzy wymianami i wsio gra... motor m47n

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

 

Właśnie kupiłem swoje pierwsze BMW jest to e46 323Ci z silnikiem M52TUB25 i stoję przed problemem wymiany oleju bo nie wiem kiedy i na jaki był wymieniany. Czytam te internety ale każdy pisze co innego. Wiem że powinien być jakiś olej syntetyczny zalany ale niestety nie wiem jaki jest obecnie i tu pojawia się problem bo czytałem że jak był półsyntetyk i zaleje syntetykiem to może zacząć ciec a w tym momencie nie widać żadnych wycieków a silnik pracuje równo i cicho. Czy jak wleje syntetyk i faktycznie zacznie ubywać oleju to mogę ponownie wlać półsyntetyk i przestanie czy w tedy już nic na to nie poradzę ?

Boje się też dlatego że na jednym z papierów znalezionych w samochodzie jest coś że w 2012 roku znalezione (jeżeli dobrze tłumaczę z angielskiego) były wycieki oleju motor-Olverlust i getribe-Olverlust i nie wiem w jaki sposób to było uszczelniane.

 

bardzo bym prosił o pomoc czy watro ryzykować i lać syntetyczny olej czy dla bezpieczeństwa wlać pół ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ryzykować. Jaki pół syntetyk. Weź instrukcje obslugi auta i zobacz jaki olej jest zalecany i taki zalej. Nie sluchaj ludzi dla których motoryzacja i oleje stanely na syrenie i na takim samym schemacie chca użytkować nowe auta.

 

Olej syntetyczny wedle twojego budzetu, okolo 30-40zl za litr. 5w40 wiekszosc leje.

 

A jak byly lub sa wycieki to sie wymienia uszczelki i uszczelnienia a nie zalewa gorszy olej. Co zalejesz jak zacznie cieknac pol syntetyk? Mineralny? A potem to juz chyba lepik z beczki grzany na ognisku.

 

Jak mechanik ci radzi pol syntetyk to ci radzi dokładnie zebys poszukal innego.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedawno zakupiłem e46 z silnikiem n42b18a. Zabieram sie za wymiane oleju. Poprzedni właściciel powiedział, ze wlany jest olej castrol 5w-40. Tu brzmi moje pytanie. Jaki olej zalać? Czy wlać taki sam jak jest, czy zmienić na 5w-30, z jaką specyfikacją kupić olej i czy ma być castrol czy może coś tańszego ale równie dobrego? Poza tym jest założona instalacja LPG.

Czekam na podpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.