Skocz do zawartości

Czy ten olej do silnika będzie dobry BMW E46


krism84

Rekomendowane odpowiedzi

Irek proponuję mineralny mixol w końcu 290tysięcy to przebieg kosmos i na pewno masz takie dziury, że tylko mixol Cię uratuje.

 

Disa, odma i przewody tylko eom. Disy nikt nie robi oprócz BMW.

Używanej bym nie szukał bo kupisz ją zapewne ale z przebiegiem 200-300tys km więc zagadka za ile się rozpadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, niedawno wyjmowałem disę i widziałem, że w kolektorze dolotowym jest dość brudno od oleju, dlatego wymieniam odmę. Czy jest sens wyciągania kolektora w celu jego umycia? Przy okazji można by wyczyścić zaworki. I czy po demontażu kolektora trzeba wymienić uszczelki? tam są gumowe? Jak są z gumy to raczej nie będzie potrzeby wymieniać, dobrze myślę? I czy jest ciężko wywalić kolektor? Jakieś wskazówki może macie? Nie mam lpg.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...Dziekuje za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi...Ostatnio usłyszałem ze po odpaleniu odzywa sie taki dżwięk jakby jakiś silniczek sie załączał i i rozpędzał a później to brrrrrrr(takie głuche burczenie).Jak wcześniej pisałem trwa to powiedzmy ok.2 minuty i samoczynnie cichnie.Co do silnika to myśle że jest on w dosyc db stanie.Ładnie pracuje,oleju nie ubywa,płynu chłodniczego też nie,nie widać żadnych tłustych plam w płynie chłodzącym ani "kożucha"na korku oleju płynu czy bagnecie oleju...Mieszkam w Holandii,tu z reguły auta są w db stanie technicznym...Mam taka sugestie...czy ten dzwiek silniczka i to burczenie to może być jakies webasto czy dogrzewanie płynu chłodniczego?Szybko łapie mi temperature.Dosłownie wystarczy przejechanie 2-3 km i już z nawiewu leci ciepłe powietrze...wczesniej miałem różne auta,ostatnio np. Seata Leona i pomimo mniejszego silnika duzo wolniej sie nagrzewał.Jak we wczesniejszym poście dodam że słychac ten dzwiek tylko przy porannym rozruchu silnika jak jest zimny...Może na to miec wpływ też np.czujnik poziomu oleju?Po rozruchu zapala sie żółta kontrolka oleju i wyczytałem ze to walniety czujnik.Serdecznie pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
witam tak jak w temacie jaki olej wybrac? Mam CASTROLA MAGNATEC 5W-40 zalanego i z tego co czytalem nie ma najlepszych opini wsród kirowcow. Co do olejow wymienionych w naglowko nie znalazlem w internecie konkretnych odpowiedzi, ktory olej jest w 100% odpowiedni do silnika 2.8. pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja wolę brunetki :mrgreen:

Ludzie..to tylko nazwa, olej ma spełniać normę producenta do tego silnika i tyle!

 

ps. Ja mam Motul i jest najlepszy :cool2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja zmieniłem w moim dieselku z Castrola na Motula i różnicy nie zauważyłem w pracy silnika. Myśle że ważniejsze żeby był nie podrabiany i każdy będzie dobry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno Motul najlepszy x clean 8100:) sam teraz taki zalałem wg opini kolegów z forum , podobno silnik ciszej pracuje lepsze sparowanie i nie pobera ojeju :D cenowo jest to samo prawie ale Vawoline i BMW czy Liqui Moly tez sa dobre i dedykowane :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, tematów było xxxxx. Jak masz wątpliwości to :

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=88&t=195183

Opisz tam wszystko co uważasz za słuszne a koledzy na pewno Ci pomogą. Z swojej strony, używałem Motul (jako pierwszy) zaraz po kupnie. Szybko zrobił się czarny jak smoła, kupiony z allegro więc możliwe, że podróbka. Następnie zalałem Amsoil (Jeden z lepszych olejów dostępny chyba tylko z USA - bardzo dobry olej, "bo Amerykański" :)))) Teraz jeżdżę na Valvoline. Generalnie jak koledzy wyżej pisali, ma spełniać normy i wymiana co 15 tys km chodź jak Cię stać, możesz np co 10 tys a nawet 5 tys km silnikowi nie zaszkodzi a wręcz odwrotnie w szczególności jak robisz krótkie trasy i silnik się nie dogrzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.