Skocz do zawartości

Czy ten olej do silnika będzie dobry BMW E46


krism84

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Tak można, a dlaczego 5w30 a nie 5w40? Ja bym taki zastosował i taki stosuję :mrgreen:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sto razy było że tak. Nasze auta to nie stare żuki czy warszawy gdzie jak nie zalejesz silnika budyniem to z każdego otworu olej potem wycieka. Obojetnie w jakich autach teraz nawet jak na mineralnym jezdził to conajmniej na pol syntetyk trzeba zmienic jak nie na full. To już nie ta era silników że ma być gęsty olej. Jak mechanicy twierdzą że po zmianie z pół na pełny nagle coś sie silnikowi stanie że się rozszczelni to chyba muszą wrócić i jeszcze raz zawodówke zrobić :P
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko rzepakowy :cool2:

 

Z takich premium to np Motul Specific LL04 5W40.

Liquy Molly, Millers Oils sa tez w porzadku bardzo.

 

Lalem castrola ale zauwazylem, ze sie pogorszyl. Niby te same parametry na bance a olej rzadki jak woda. Zaczelo mi go zasysac przez odme.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja zagłosuję ;) Motul Specific LL-04, za miesiąc po raz trzeci będę wlewał. Znika u mnie symbolicznie, w połowie roku dolewam kapkę po prostu, nie wiem, może 0,2-0,3 L.

No przy Motulu lepiej uważać na źródło, bo niestety podrobki się zdarzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, jakby ktoś właśnie chciał Motul Specific LL-04, to dostałem info, że już nie jest produkowany, czyli to co jest np. na aukcjach, to niedobitki tego oleju. Zamiast tego i sprzedawaca i sam producent poleca X-Clean albo do podtlenku bieda-gazu ;) Specific CNG/LPG. I ten właśnie zamierzam wypróbować - parametry jak ten zwykły Specific, a jakoś tam podpicowany pod kuchenki, więc dam mu szanse.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na stronie jeszcze jest, owszem. Ale informacje od jednego ze sklepów potwierdza też pracownik Motula, jak chcesz to Ci dam na PW treść maila. Wysłałem do niego maila bo też chciałem się upewnić. Zresztą, sam możesz też przecież napisać do Motula bezpośrednio. Po prostu wycofują ten olej. W sumie nic nie szkodzi, bo bez problemu można go czymś zastąpić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wiem, wiem bylo kilka razy ale nie zawsze jednoznacznie wynikalo jaki olej bedzie najlepszy. To moj pierwszy samochod, pierwsze BMW- ucze sie motoryzacji :)

Zapalila mi sie pomaranczowa kontrolka oleju, sprawdzilem stan i wskaznik jest na minimum.

Jaki olej bedzie najlepszy w moim przypadku? Gdzie najlepiej kupic?

Bmw jest z 2003 r. Auto kupione 3 tygodnie temu, nie mam pojecia co bylo lane wczesniej. Bmw ma orygnalny przebieg 210 tys.

Kolejne pytanie dotyczy filtrow, jakie powinienem wymienic wraz z wymiana oleju i jakiej firmy? Gdzie najlepiej zakupic?

Prosba o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
5W/40 lub 0W/40, ważne żeby spełniał normę LL-01 a jak masz euro4 to LL-04, wchodzi 5,5l - valvoline, motul, millers..zależnie od budżetu, do tego kpl odma lub jak chcesz przyoszczędzić to sam separator; filtr oleju, powietrza, kabinowy i paliwa - bosch, mann, knecht. Warto wyrzucić klapki z kolektora, żeby na starcie nie popłynąć na wymianę silnika..i wymienić wężyki podciśnienia na sylikonowe 3mm, jak masz euro3 to 4m a jak euro4 3 m.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ta odma jest do 2.0d m47 136km a Ty masz silnik m47n 150km, więc szukaj do swojego silnika, czyli 11127799224. Filtry wg opisu są ok.

Przeglądaj ceny części tutaj, powinny być tańsze:

http://www.czescidobmw.pl/

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Witam,jaki olej zalewacie do benzynowych R6, czy Castrol EDGE 5w30 jest dobrym olejem? Ja zalałem taki olej,a za kilka dni zauważyłem że mój motor był wcześniej zalany olejem 0 W czy teraz powracać do zerówki?Auto ma przejechane 120 tyś km.Tak na marginesie co ile wymieniacie olej,ja 5w30 po 10 tyś wypuszczam.Czytałem gdzieś ze Castrol mimo wszystko nie jest za dobrym olejem,ponoć w Polsce to często podrabiany olej,jaki olej polecacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony polecam Ci Millers XF LONGLIFE C3 5w30 i taki zalewam do swojego auta. U mnie po 20 tys. olej ma nadal złocistą barwę. Z tego co wiem to ma oficjalną aprobatę od BMW do tych silników. Poprzedni właściciel zalewał Castrol 0W30 ale gdy zmieniłem na Millersa to silnik zaczął ciszej pracować zaraz po odpaleniu na mrozach, pomimo że ma 5 z przodu. Jedyny minus to cena, ale silnik się za to odwdzięcza. Ja mam już 235 000 przebiegu i zero problemów z motorem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uzywalem Castrola edge 5w30 i zmienilem na mobila 5w40 3000x1. Z mobila jestem bardziej zadowolony ... tzn moze nie widac roznicy w pracy silnika tak samo rowno i cicho pracuje, lecz mniej mi go ubywa ( castrola znikalo 1l na 1000km a teraz mobila 0,7 l na 1500 ). I druga kwestia to cena mobila 7 L mam za ok 120 zl... a castrola 4L kupujesz za 150 minimum!!!! Castrol to dobry olej ale tam ida ogromne pieniadze na reklame i dlatego tyle kosztuje.

nie ma sensu zmiieniac oleju co 10.000 km to sa long life na 25.00km. Ja zmieniam raz do roku nie wazne ile przejade ale robie ok 15 tys i przy zmianie jeszcze wyglada ok

BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.