Skocz do zawartości

Szumy przy wciśniętym sprzęgle


mm1972

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam mały problem. czy ktoś mógłby mnie oświecić? Przy wciśniętym pedale sprzęła hałasuje, szumi coraz głośniej. co to może być i jaki będzie koszt naprawy? Edytowane przez mm1972

M-PAKIET

Colour ORIENTBLAU METALLIC

Skórka BEżOWA

8,5 l/100km w mieście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja potwierdze że to łożysko.Kolega miał tak w Mazdzie MX3 i lekceważył to jeżdząc nadal.Nie mineło 2 tygodnie jak jadąc razem sprzęgło się rozje.... kompletnie :jawdrop: .Owe łożysko rozsypało się łamiąc przy tym łopatki docisku itd.W konsekwencji do wymiany było kompletne sprzęgło a nie tylko łożysko :duh: .Nie zwlekaj! :nienie:
Już po E30...teraz szukam...szukam...hmmmm....może E36 325 Cope.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam na odwrót jak stoje i samochód jest na biegu jałowym to z okolic skrzyni biegów dochodzi dziwny dzwiek jakby cos grzechotało (trudno opisać słowami) natomiast po wcisnieciu sprzegła nastaje cisza.Macie jakieś pomysły co to jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba podobny objaw jak wyżej.W momęcie gdy wciśniesz sprzęgło nie ma oporu i sie wycisza.Tak obstawiam,jeśli natomiast się mylę to PLEASE DON'T KILL ME :wink:
Już po E30...teraz szukam...szukam...hmmmm....może E36 325 Cope.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja potwierdze że to łożysko.Kolega miał tak w Mazdzie MX3 i lekceważył to jeżdząc nadal.Nie mineło 2 tygodnie jak jadąc razem sprzęgło się rozje.... kompletnie :jawdrop: .Owe łożysko rozsypało się łamiąc przy tym łopatki docisku itd.W konsekwencji do wymiany było kompletne sprzęgło a nie tylko łożysko :duh: .Nie zwlekaj! :nienie:

 

To chyba b.późno zaczął je słyszeć,ja miałem busa mitsu L-300 i 5lat sobie gruchotało i się jednak nie rozłeciało a michem zrobiłem 400tkm.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam na odwrót jak stoje i samochód jest na biegu jałowym to z okolic skrzyni biegów dochodzi dziwny dzwiek jakby cos grzechotało (trudno opisać słowami) natomiast po wcisnieciu sprzegła nastaje cisza.Macie jakieś pomysły co to jest?

Witam

W Twoim przypadku ,skrzynka juz swoje przejechala i trzba wymienic cala choinke.,jezeli chcesz,zeby chodzila cicho.

Ale nie musisz sie przejmowac,mozna z tym jezdzic jeszcze bardzo dlugo.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Przygotuj się może jeszcze finansowo do wymiany tarczy sprzęgła i docisku (a napewno dokładnie się im przyjrzyj jak będzie wszystko rozebrane), bo jeżeli mają przejechane tyle samo jak to łożysko które się skończyło, to żebyś nie miał potrzeby za jakiś czas rozbierać wszystkiego od nowa.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Wymiana łożyska pomogła w 100 procentach mechanik powiedział, że w porę zareagowałem bo docisk nie został uszkodzony a łożysko rozsypało się. Za łożysko zapłaciłem 49,90zł

M-PAKIET

Colour ORIENTBLAU METALLIC

Skórka BEżOWA

8,5 l/100km w mieście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zmieniałem niedawno kompletne sprzęgło (tarcza, docisk, łożysko) za oryginał Sachs zaplacilem 454 zł i zmienialem sam jakieś 7 godzin roboty ( teraz podejżewam że szybciej bym sie z tym uporał :) ) Jak planujesz jeszcze samochodem pojeździć jaks czas a chcesz to robić w warsztacie to proponowalbym wymiane kompletnego sprzęgła żebyś nie placil 2 razy za ściąganie skrzyni a wolają w granicach 250 - 350 zł pozdroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.