Skocz do zawartości

[E46] 330D M57 - Nierówna praca silnika, drgania


wandyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od jakiegoś czasu mam problem ze swoją Beatką. Problem polega na tym, iż na postoju na biegu jałowym silnik dostaje takich jakby drgań, nie równo pracuje. Gdy następują te wstrząsy obroty delikatnie się zmniejszają i zwiększają (niżej film). Występuje to na zimnym jak i na rozgrzanym silniku, temperatura nie ma tu nic do znaczenia. Około 2-3 miesiące temu występowało to sporadycznie, teraz jest to za każdym odpaleniem auta. Ma ktoś jakiś pomysł co może być powodem tej usterki? Może miał ktoś coś podobnego i pomoże. Ja obstawiam wtryski, ewentualnie przepływomierz, lecz nie wiem czy celnie. W przyszłym tygodniu pojadę żeby sprawdzić wtryski, jeżeli wszystko będzie ok to chyba zostanie mi serwis BMW z diagnostyką bo nie zamierzam wymienić połowy auta. Proszę o pomoc!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Zdejmij osłonę silnika i dostan się do tylnej części silnika. Tam jest w szynie wtryskowej czujnik ciśnienia paliwa na szynie. Odepnij go i poczysc styki. Miałem to samo i o dziwo mi na ten problem wyżej opisany sposób pomógł :-) ja miałem dodatkowo spontaniczne gasniecie silnika przy dojezdzaniu do świateł - tylko czasami.

 

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myslicie, że obroty mam ciut za niskie? Nie powinny być około 750? Bo jak odpalę auto to na początku obroty są na około 750, później spadają tak jak teraz i auto się dławi. Gdy dodam lekko gazu żeby obroty były na 750 to auto ani drgnie i elegancko pracuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Slyszalem rozne m57 z roznymi usterkami, ale ten dzwiek moim znaniem nie wskazuje na zadna z usterek, ktore wymieniles.. Zrob test przelewowy wtryskow na poczatek. Dwumas moze halasowac, ale nie zmieni taktu pracy silnika. To sie stalo tak z dnia na dzien?
http://img215.imageshack.us/img215/8469/forrp.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.