Skocz do zawartości

5xx led markery, przepalają się w krótkim czasie, co kupić?


Shadow69

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Temat za pewne często wałkowany, sądzę że sporo osób miało styczność z led-markerami do ringów, także mam nadzieję że ktoś podpowie. ;)

Problem wygląda tak, że 5 zestawów ringów które miałem w samochodzie pada w bardzo krótkim czasie, jedne po kilku dniach, inne po 3 miesiącach.

Najlepsze we wszystkim jest to, że najdłużej wytrzymały najtańsze ringi za 90 pln (choć jak dla mnie to i tak kiepsko z tą trwałością), te droższe padały po kilku dniach.

Niektóre zestawy rozbierałem, i ewidentnie przepala się sama dioda (zbyt wysoka temperatura, radiator wokół to raczej dla picu jest, swojej funkcji nie spełnia :duh: ).

 

I teraz staję znowu przed dylematem, czy odżałować 200pln i kupić zwykłe oprawki z żarówkami, czy wywalić kasę w kolejny zestaw led, który tak naprawdę nie wiadomo ile pożyje?

Z jednej strony ledy święcą odrobinę jaśniej, no i nie ukrywam że białe światło mi się podoba, a z drugiej strony to ich trwałość niestety nie powala :roll:

Macie może jakiegoś pewnego dostawcę markerów?

Albo jakiś konkretny zestaw na którym śmigacie dłużej niż rok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem kiedys do siebie takie za 149zl i palily sie co chwile a swiatlo po 2 tyg nie bylo biale tylko robilo sie znowu zolte wymienialem je kilka razy wkoncu dolozylem i u tego samego typa wzielem drozsze za 269zl i swieca ponad rok czasu dalej jasno na bialo i zadnych problemow niema z nimi. I wlasnie tez sie przegrzewaly bo nie mialy tego radiatora z tylu a te nowe maja jak chcesz to zrobie zdj potem i wrzuce ci jak to teraz wyglada. Stare mialem takie same jak kolega dal linka na allegro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Ja kupiłem w listopadzie 2012 te markery:

 

http://archiwumallegro.pl/ringi_led_bmw_e39_e60_e61_x5_e65_e66_e63_marker_fv-2783554250.html

 

Świecą od początku tak samo i żadnej awarii nie miały.

 

Gość ma nick na allegro : mobile-tech ale w tej chwili niestety nie ma żadnej aukcji z markerami.

 

Link do niego na allegro: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5845450

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje markery kupiłem za około 150pln na Allegro. Jeżdżą juz bodaj 3 lata i nic kompletnie się z nimi nie dzieje. Wyglądają tak:

http://upload.ecvv.com/upload/Product/20092/China_LED_Marker_for_BMW_E39_8720092101727102.JPG

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam identycznie (juz w pudelku po wymianie bo nie chcialo mi sie ich ponownie zakladac) - przepalily sie po kilku miesiacach

 

potem kupilem inne - drozsze i ... jeszcze szybcirej sie przepalily, az w koncu wrocilem do orginalnych zarowek i .. spokoj :)

 

p.s. jak ktos chce 2 komplety (jeden sprawny drugi spalony) to oddam za jakas ofiare na misje w Kamerunie (misja-kamerun.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mam właśnie takie jak Manolito, i podobne jak Pulanski pokazywał, ale niestety średnio z nimi :roll:

 

Severo, pokaż fotkę co tam masz u siebie :wink:

 

Kurcze, jedni mówią że droższe lepsze, ja miałem takie i też zdechły, sam już nie wiem, wywalę znowu ponad 200pln i piernik wie ile to poświeci :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasie tez myślałem nad zakupem takiego rodzaju led markerów

ale teraz mam wątpliwości, tanie to nie jest a jak ma się przepalać co chwile to nie interes :D

a chętnie bym odświeżył ringi,

po postach widzę ze jednym takie świeca długo drugim nie..

 

dlatego może zależy z jakiej dostawy się kupuje.

możliwe ze zaryzykuje i choć 1x na test zakupie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Podczepię się pod temat bo przerabiałem owy problem a mianowicie. padają diody ponieważ zamieszczony kondensator na płytce przepuszcza co prowadzi do spalenia diod ja wymieniłem kondensatory oraz power diody wlutowałem ciepłe białe (czyli żółte) od teraz problem zniknął z przepalaniem przegrzewaniem i słabnięciem świecenia diod

 

pozdro ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.