Skocz do zawartości

Prowadza w koleinach E 36


jaroy

Rekomendowane odpowiedzi

:modlitwa: przeczytajcie dokładnie ten temat. Wiele razy było już pisane, że szerokie gumy powodują znoszenie w koleinach. Można to niwelować idealnyą zbierznością i ukł. kierowniczym, czy rozstawem kół, ale to jest nie uniknione, chociażby przez to, że nasze kochane besie są na tył napęd (z przednim tak nie ściąga).

Koleną moją uwagą i to bardzo ważną - przestrzegajcie wyznaczonych przez BMW rozmiarów opon, bo np. nie spotkałem się żeby do E36 były montowane 195/65 lub 195/60. Z tego powodu nie tylko zmiania się dynamika ukł. jezdnego ale i wskazania na prędkościomierzu.

 

A o Fuldach to już szkoda gadać - NIE KUPUJCIE ICH !!!!!!!! :nienie:

Edytowane przez Sebikos
E39 TOURING - i nic mi więcej nie potrzeba (narazie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:.A o Fuldach to już szkoda gadać - NIE KUPUJCIE ICH!!!!!!!!

 

POTWIERDZAM!

założyłem na tył letnie fuldy wczoraj i jak bym nie wiedział że na zimowych było dobrze to bym się brał za robotę dyfru bo tak huczy

a niedośc tego przy profilu 50 bok opony z ciśnieniem 2,5 atmosfery dalej wygląda jak bym miał kapcia (chyba taki dziwny urok tej oponki)

JA TEŻ NIE POLECAM FULDY :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

W e34 mam podobny problem. Kapcie w oryginalnym rozmiarze 225/55/16 i auto lata po koleinach.

Myślałem że tak ma być (e34 to moja pierwsza bejca) do czasu gdy nie kupiłem e39 - też na 225/55/16

e39 prowadzi sie idealnie, nie myszkuje po drodze, kolein nie widzi.

 

Postanowiłem zając sie e34. Kupiłem nową przekładnie kierowniczą.... zmieniłem wszystkie gumy w zawieszeniu, drązki kierownicze i przeguby okazały sie sprawne, ustawiłem zbieżnośc.........generalnie wydałem kupe kasy i ...... i e34 lata po drodze jak latała.

Na zimówkach 195/65/15 jest idealnie, na letnich szerokich już nie.

 

Niestety to juz wynika z konstrukcji zawieszenia i tego myszkowania nie da sie w 100% wyeliminować.

Pozdrawiam!

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.