Skocz do zawartości

x seria / dobór opon letnich na felgi 9 i 10 cali


briko

Rekomendowane odpowiedzi

Na 19 stkach letnich jade przez caly rok. Za malo zimy w polsce w ostatnich latach. Zimowe opony sprawdzaja sie w wypadku kiedy musimy codzienie pokonywac 20cm sniegu przez kilka kilometrow . Reszta to marketingowe chwyty firm od opon .

 

x5 na 17-stkach wyglada jak polonez ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 19 stkach letnich jade przez caly rok. Za malo zimy w polsce w ostatnich latach. Zimowe opony sprawdzaja sie w wypadku kiedy musimy codzienie pokonywac 20cm sniegu przez kilka kilometrow . Reszta to marketingowe chwyty firm od opon .

 

x5 na 17-stkach wyglada jak polonez ;)

 

Chwyty marketingowe powiadasz kolego :D No nie raz jak tak sięgnę pamięcią a dużo się jeździ to widziałem te chwyty marketingowe.Jak leżały po rowach na letnich gumach.Jak jeździsz kolego na letnich oponach przez cały rok to mało jedziesz. Wystarczy mała gołoledź i lecisz aż huczy i patrzysz tylko w niemocy gdzie przypier...... . Taka jest prawda kolego i takie są realia. Jak dla mnie kolego wygląd auta się liczy jak najbardziej ale bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie mam zamiaru zaczynac debaty ,, zimowe czy letnie '' bo to sie konczy jak zawsze ;) w rowach spotyka sie ludzi glownie przez nie stosowanie sie do zalecanej predkosci a nie przez opony. Tak jak pisalem opony zimowe srawdzaja sie w blocie i duzym sniegu. Nigdy nie zostalo udowodnione jednoznacznie ze na drodze pokrytej lodem zimowe zapewniaja wieksze bezpieczenstwo od letnich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Oj Maciej, nie zgodze sie z Toba tutaj. X5 na letnich w zime, nawet najmniejszy opad sniegu (1cm), przyspiesza dobrze ale nie hamuje wcale. Im wieksze, ciezsze auto, tym potrzeba zimowych opon wieksza. To nie chwyty marketingowe. Ja u siebie mam na zime 285/255/19, na lato 315/275/20.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kkx5 i jak Ci się jeździ na tym rozmiarze zimą w śniegu, czy w kolejnych? Bo ja teraz w kolejnych odczuwam lekki dyskomfort a co dopiero zimą, gdzie napada śniegu auta, z reguły o mniejszych kołach zrobią koleiny plus lód, ślisko?? Jakoś słabo to widzę :P Dlatego zastanawiam się nad 17 lub 18' na zimę, choć może to nie wyglądać. Ale dla mnie priorytetem jest bezpieczeństwo i komfort. Jeżdżę też z dziećmi i narty w górach tez są brane pod uwagę. Dlatego wypowiedzi, że u nas zimy nie ma i nie warto nie biorę nawet pod uwagę! ! Sory ale zbyt wiele aut nie mogących wyjechać z podwórka się na oglądałem :P .

PS. Jeśli miałbym wybrać 17' to jakie wtedy et, żeby to jakoś wyglądało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Marcinie ja mam u siebie założone felgi 17" i nowe opony 235/65 felgi były od BMW e36 touring firmy DEZENT :http://img27.olx.pl/images_tablicapl/173727563_8_644x461_alufelgi-bmw-zielone-17-5-120-opony-jak-nowe-.jpg

tak wyglądały u poprzedniego właściciela - przemalowałem je i teraz wyglądają tak: http://images68.fotosik.pl/423/0ef90b15d802c2cbgen.jpg

http://images68.fotosik.pl/423/b4b4d67210687de5gen.jpg

niestety nie mam lepszych zdjęć jutro zrobię jak wyglądają na aucie. Felgi miały parametry: 5x120 72,6 otwór na piastę i ET 35

Edytowane przez RadnyE534.4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam Wszystkich,

Chciałbym się podłączyć pod post z podobnym pytaniem odnośnie dopasowania felg. Mam w swoim X5 felgi WZ232, wszystkie 9J R19, chciałbym założyć na tył Pirelli Scorpion Verde 285/45 R19 i zastanawiam się czyt taka opona pasowałaby do felgi o szerokości 9cali?

Dziękuję za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a czy gdzies? jest napisane i zalecane ze wymiana tylko 4 opon---Nie!!

Kolego kola maja swoja wysokosc z tylu inna i z przodu tez. I to niweluje roznice toczenia dla napedow.

Tyl przy 19 calach-285/35/19

Przyd 255/45/lub/55/19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ważne aby dobrane opony o różnych rozmiarach z przodu i z tyłu miały tak dobrane szerokości do wysokości profilu aby ich średnice były zbliżone do siebie (chodzi tu o równe obwody toczenia się opon). Chodzi tu o różnice bliską 0 %. W przypadku zbyt dużej różnicy skrzynia rozdzielcza dostawać będzie po d.pie i będzie to odczuwalne (słuchowo).

Warto w necie skorzystać z kalkulatorów doboru opon (np: http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/ )

 

Moje opony to 255/45/19 przód i 285/40/19 tył - różnica średnic to -0,2%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie mam dużego doświadczenia z x5, a przede wszystkim z napędami, takze moze podpowie mi ktoś bardziej doświadczony.

Posiadam e53 4.6. Nosze sie z zamiarem kupna st87 20" 9,5j i 10,5j. Opony powinny do tego przewidziane to 275/40, 315/35. Felgi chce kopnąć dystansem 2-3cm i myślałem o oponach 275/305 bądź 265/305.

Czy napędy nie bedą dostawać po dupppie przy tak małych różnicach od zaleceń producenta :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostaw rozmiary fabryczne dla 20 " w 4.6 is co prawda nie ma xd ale zawieszenie nie jest pancerne i tuleje tylnie , wahacze są mocno obciążone, przednie drążki jak i przednie zawieszenie to tez nie terenowka.

______________

champion

e53 3.0dA 2005

e53 3.0dA 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na kalkulatorze spasowania opon to 315 w/g 275 jest o wiele szerszy, takze wizualnie zamiana ich na 305 nie wiele zmienia.

Naciąg? -naciąg to ja mam w e38 gdzie na tylnych felgach 19" 12,25j mam opony 265/35 :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pisze jakby ktoś się zastanawiał: mogę polecić Hankook Ventus S1. Na trasie są ciche i przyjemnie się jedzie. Niestety nie wiem jak na mokrym ale w górach teraz w lecie są super. Żadnego dyskomfortu. Co prawda w A6 C5 quattro mam Uniroyal Rainsport 2 oraz 3 po zmianie to szczerze miały zaletę na deszczu - fakt super - oraz wygląd bo bieżnik fajny ale za to głośnie strasznie i jakieś takie twarde w odczuciu.

 

Jeże ciut droższe i ciut brzydsze ( normalniejsze.. ) ale wg mnie jak ktoś robi trasy to warto. Za te pieniądze to na prawde luksus.

Buczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.