Skocz do zawartości

E39 Czy ktoś wie jak sprawdzić pojemność silnika?


guzi84

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, kupiłem E39 520i i odstawiłem do mechanika aby wymienił i sprzęgło itd... Mechanik stwierdził że to nie jest silnik 2.0 tylko większy. Stwierdził tak po wyglądzie kolektorów czy jakoś tak. Później kolejna osoba która widziała silnik stwierdziła że to na bank nie jest 2.0 tylko 2.5 lub nawet 2.8. Na silniku nie ma żadnej informacji jaki to motor. Żadnej naklejki ani nic takiego. Może ja źle szukałem? Możecie mi pomóc jak sie dowiedzieć w końcu jaki tam siedzi silnik?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

na głowicy od strony dolotu masz numer 2,0 jeśli jest to 2,0 lub masz 2,5 jeśli jest to 2,5 lub 2,8.

 

Numery słabo widoczne ale jak najbardziej do odczytania.

 

Oczywiście mówię tu o silnikach serii m52 < jeden vanos>

 

Dodatkowo 2,0 i 2,5 ma zielone wtryski a 2,8 ma fioletowe.

 

Jest jeszcze naklejka na bloku silnika od strony grodzi ale jej za diabła nie widać .

 

Jeśli nie był zmieniany dolot to przepływomierz od 2,0 ma koncówkę numery 007 a od wyższych pojemności ma końcówkę numeru 600 ale tym do końca nie ma się co kierować bo może ktoś zmienił sam silnik.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Na silniku jest kilka miejsc z numerami. Miejsca te zaznaczyłem na połączonym zdjęciu.

http://drive.google.com/uc?export=download&id=1CMHm1mAMLPtLxlhVdkPDjHPRJymIWJKk


Miejsce zaznaczone na czerwono znajduje się na krawędzi głowicy przy czujniku temperatury, patrząc na silnik od strony chłodnicy. Wybita jest tam wprost jaka jest pojemność silnika.

Reszta chyba jest jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na tym segmencie gdzie są numery silnika są dwa wiersze górny to wlasnie numery silnika a dolny wersja silnika zaczyna się dwiema cyframi które właśnie oznaczają pojemnosć.

IMG-20220622-175837.jpg

Na foto 25 6S 4

Pojemność 2,5l

6S cylindrów

4 to chyba M54 i M52TU (3 M52) - z tym mogę się mylić ;)

Edytowane przez szumrak
Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.