Skocz do zawartości

Grubość lakieru na f10


wojcian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam zamiar zakupić f10 ,auto ma być max 1 rok do 1,5 , i teraz pytanie do właścicieli f10, jaka jest faktyczna grubość powłoki lakierniczej w waszych samochodach.To znaczy nie chodzi mi o normy BMW tylko stan faktyczny , pewnie jak ktoś kupował używkę to sprawdzał. I jeszcze jedno gdzie należy dokonać pomiarów , wiadomo że zderzaki są z plastiku ,a pozostała część nadwozia, czy są jakieś elementy aluminiowe ,gdzie do pomiarów muszę mieć odpowiedni czujnik. Dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na czarnym (668) w zależności od tego z jakiego czujnika korzystam grubość jest max do 150um, na słupkach ok 80-110um, dach 110 - 120um.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Odświeżę temat.Znajomy chce kupić F10 i po zmierzeniu lakieru na częściach aluminiowych (maska przednia,błotniki przednie, drzwi ) grubość lakieru oscyluje w przedziale od 55 do 95 um. Na metalowych częściach norma około 130 um. Auto bezwypadkowe. Czy u Was Panowie jest tak samo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio dokładniej sprawdziłem całe auto, pożyczyłem czujnik od kolegi.

Tak jak pisałem ostatnio, słupkach wewnętrznych jest ok. 80-100 um, a na zewnątrz, bez względu na rodzaj podłoża 120-150 um.

Co ciekawe na jednych drzwiach mam miejscami nawet 180 um, ale tylko na płaskiej/zagłębionej powierzchni, na bokach już normalnie 120 a nawet 110um.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ale z tego co widzę kolego posiadasz f11 a tu chodzi o F10, może jest to jakaś różnica? Powiedz który masz rocznik i które elementy masz al a które fe dla porównania?

 

Masz auto od nowości? Bo trochę cieniutko na tych błotnikach Ci wyszlo, jakby polerka poszła. W takim razie powiedz ile Ci na słupkach wychodzi bo jak tyle samo to coś jest nie tak.

Aktualizacja najnowszych map/Kodowanie/Zmiana oświetlenia/ambientu wewnątrz auta - zapraszam PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już wyżej koledzy napisali, maska błotniki i drzwi na pewno to wykrywa mój miernik, a wartość dla alu 0.80bądź 0,90 są ok, moje byle auto insignia też miała maskę aluminiową i wartość 0.80, a ona na pewno nie była polerowana,a myślę w grubości lakieru czy to sedan czy kombi nie ma znaczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma możliwość niech przemierzy f10 którą ma od nowości nie polerowaną ze słupkami włącznie każdy element i da znać czy maska drzwi nadkola przednie są FE, a dach, klapa i tylne nadkola AL.

Aktualizacja najnowszych map/Kodowanie/Zmiana oświetlenia/ambientu wewnątrz auta - zapraszam PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie polerowalem nigdy lakieru, i mam wszędzie 120-140 um. Na słupkach 70-90 um.

 

Jakiś życzliwy w zeszłym roku pociągnął mi ostrym narzędziem lub kluczem po obu drzwiach od strony pasażera :evil: dałem to do pomalowania do ASO. I tam gdzie było malowane, tak na wysokości pasa, to mam juz 200-220. Było tylko tak miejscowo, samą rysę i wkoło niej tylko, nie drzwi w całości, ale widać grubość juz inną. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.