Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim,


Jestem w trakcie zakupu E90'tki (juz dałem zaliczke) ale mam rozkminke z VINem bo egzemplarz jest ze Stanów, na klapie oznaczenie 325i a właściciel twierdzi, że jest to 3.0 o mocy 258KM.

Wg. EpicVIN jest to 3.0l L6 Dohc 24v i 325i, ale wg. mojej wiedzy wersje USA to były 328i i 330i.

Zgłupiałem już Może ktoś rozkodować mi ten VIN tak aby podać moc / kW?

Dodam, że w dowód jest wbite 190kW..


VIN: WBAVB13586KX40824


Z góry serdecznie dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dziwna i podejrzana sprawa ,widziałeś to auto? Widziałeś tabliczkę która jest na kielichu albo dzwiach kierowcy? Na słupku przy dzwiach powinna być naklejka z oznaczeniem i prawdziwym vinem. Według tego co podałeś jest to 325i 218hp.


W USA z benzyn były dostępne jedynie 328i i 335i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
N52B30 o oznaczeniu 325 160kw byly dostepne w usa i kanadzie na poczatku produkcji. Sprawdz na Wikipedii info o silniku n52

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sprawdziles to auto dokladnie? Data produkcji to czerwiec 2005. W usa zaniżają wiek...

Lubią padać vanosy, disy, elektryczna pompa wody... automaty dość trwałe...

Już sprzedawca w opisie deklarował że jest tam sporo do zrobienia. W zestawie kontrolka check engine. ;) Czy sprawdzony dokładnie? VIN rozkodowany po zakupie...

Mnie najbardziej by martwiło to co tam na siedzeniach jest. :( Warto poszukać zestawu choćby z materiału żeby pozbyć się tego plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha uwielbiam Was Panowie i to forum :)

Nie zwróciłem i jestem zajarany. Pierwsze BMW. Niech rzuci pierwszy kamień ten kto nie był podjarany przy pierwszym zakupie bmw ;)

Jeszcze nie rozkodowane bo nie umiem :)

A imitacja drewienka akurat mi się podoba - trochę emeryci ale klimat jest. Żona powiedziała, że jak w taksówce hehe

Przed zakupem pojechałem z nim do warsztatu i o spodu zdrowy, a komp pokazał błąd 29F4 + 29F5 "Katalysatorkonvertierung" także sondy albo katalizator. Nie jest źle. Spróbuję dolac najpierw mieszanki Molly i 100 octanów z szela i przegonię. Jak nie zniknie to będzie dlubane. Mam odłożone na tą imprezę jeszcze 3tysie. Zobaczymy. Jaki najlepiej kupić kabel i program tak przy okazji spytam? Juz tak docelowo i bez szczypania się.


A tak to bardzo Wam dziękuję za ciepłe przyjęcie I wszystkie rady. Naprawdę spoko forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O moje okolice, skulsk to nie Gniezno także spokojnie :)

Brak ksenonów, automatu no i przede wszystkim słaby silnik (jeśli chodzi o moc), po zdjęciach wygląda na zadbany no i pytanie co mial lakierowane ;) należy pamiętać że auto ma 14 lat i nie ma co wydziwiać ale bez czujnika lakieru bym nie kupował, zawsze to dodatkowy argument na zbicie ceny, no i zczytac błędy polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Radekwarszawa dawaj znać jak tam autko śmiga i czy budżetu starczy na wyprowadzenie go :D Jak już widzę te kody to wiem że trochę powalczysz.


Kabel z allegro kup przezroczysty DCAN, taki 80-100 zł. Jak chcesz coś lepszego to import od bimmergeeks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam się do zakupu pewnego egzemplarza E92 325i z 2011 roku. Czy ktoś z Użytkowników forum oglądał może ten samochód i mógłby podzielić się uwagami na jego temat?

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-ID6DA6LT.html#gallery-open


Ogólnie poszukiwałem w tym wariancie kolorystycznym. Ciekawi mnie jednak, że dość długo nie ma na nią chętnego. Czy ta czerwona skóra nie zachęca potencjalnych kupujących? Samochód oglądałem, w zawieszeniu nie stukało, silnik odpala bez problemu.


Za każdą informację serdecznie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolorystyka jest bardzo fajna. Biala perla na czarnym srodku z czerwonymi siedzeniami. Super. Dlaczego dlugo sie nie sprzedaje? Auto za 40tys a wiekszosc chce takie kupic za 20tys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Kolorystyka jest bardzo fajna. Biala perla na czarnym srodku z czerwonymi siedzeniami. Super. Dlaczego dlugo sie nie sprzedaje? Auto za 40tys a wiekszosc chce takie kupic za 20tys.

Bo była robiona z każdej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam E90 LCi, chciałem przeznaczyć na sam samochód do 35 tysięcy PLN ale ostatnio widzę wysyp 2.0L diesli i benzyn za około 25 i zastanawiam się czy nie warto chociażby jechać i pooglądać te tańsze egzemplarze żeby mieć jakieś rozeznanie jak wygląda rynek. Znalazłem dwa egzemplarze które dość ładnie się prezentują, nie szukam wodotrysków ale zależy mi na ciemnym środku, fotelach sport i xenonach - reszta też ma znaczenie ale te 3 stawiam na pierwszym miejscu. Jakimś M pakiem również nie pogardzę ale przeżyję jeśli go nie będzie.


Dwa ogłoszenia w odległości 75-100km ode mnie, myślicie że nie warto zaprzątać sobie głowy?

Benzyna 2.0 143km https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bixenon-led-sportsize-serwis-oryginal-ID6DMdq6.html

Diesel 2.0 184km https://www.olx.pl/d/oferta/sliczna-bmw-e91-2011r-2-0-diesel-stan-idealny-CID5-IDIeifI.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z tych dwóch wersji silnikowej to szukaj 320d - dynamika bez porównania. 318i słabo jedzie, a wtrysk bezpośredni jest problematyczny. Do 100km zawsze można jechać zobaczyć, dalej nie ma sensu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch wersji silnikowej to szukaj 320d - dynamika bez porównania. 318i słabo jedzie, a wtrysk bezpośredni jest problematyczny. Do 100km zawsze można jechać zobaczyć, dalej nie ma sensu.

 

Nie mam zbytnio preferencji co do silnika, teraz jeżdżę dieslem i mam go powoli dosyć dlatego rozglądam się równocześnie za benzyną. Czyli omijać słabe wersje benzynowe, a jakiś konkretny silnik na wtrysku bez/pośrednim jest wart uwagi, tylko taki bardziej "cywilny" żeby zmieścić się w budżecie do 35k PLN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.