Skocz do zawartości

xDrive a wymiana opon - przestroga - WAŻNE


papik

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem:

BMW seria 640xd 2015r

ja fabrycznie mam na lato dwie szerokości felg 20'' - z salonu wyjechał na letnich 245/35-20 I 275/30/20

na zimę nie występują opony z * i bez runflatu

DODAM WIECEJ - W TYM ROZMIARZE NIE WYSTEPUJA ZADNE ZIMOWKI ANI Z * I Z RUNFLAT

sa tylko zwykłe - bez * i bez runflat


czyli moje 20'' nie da sie ubrać w zimowki- logiczne jest ze taki niski profil i taka duża średnica i szerokość w zimie sie nie sprawdzi


wiec u mnie na naklejce pisze ewidentnie:

załóż 245/45/18 M+S i wtedy jest tanio , miło i duzy wybór co kto chce

i kupiłem z * i runflat, mam sportowe zawieszenie i nie zastanawiam sie cos sie stanie z xdrive jak ciśnienie ucieknie


TAK WYMYSLIL PRODUCENT I DO TEGO SIE STOSUJE


a jak ktos chce miec "miekko" to niech ryzykuje-99% że sie rozpadnie - Krzysiek co robi xdrive tez chce z czegoś żyć :):) pozdrawiam kk5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KUPIŁES BMW M340I NA SPORTOWYM ZAWIESZENIU I SZUKASZ KOMFORTU JAK W SERII3 Z SERYJNYM ZAWIESZENIEM???

trzeba było kupic zwykłą 3 lub 5 i byłby komfort,

przejedz sie prawdziwa seria M3 to doświadczysz co znaczy twarde zawieszenie


Co do roznicy srednicy kół przod vel tył jesli bedzie za duza bo tył sie zjezdzi to odpowiedz brzmi: tak rozwali xdrive

I uprzedze pytanie: taka sytuacja nastapi tez w MERC i AUDi, Skoda itd


Jak pisałem masz dwa wyjscia:

kupic 4 takie same 18" felgi i 4 takie same Opony i zamieniac przod z tylęm co rok i bedzie po problemie

albo kupic opony z runflatem mieszane rozmiary


Poza tym pamietaj: nie masz runflata, tracisz cisnienie w zwykłęj oponie i stoisz na poboczu autostrady lub eski az przyjedzie za kilka godzin assistance i zabierze auto na lawete ,pozniej jeszcze 1h w wulkanizacji i pół dnia z bani

a przy tym wszystkim wzrasta ryzyko uszkodzenia xdrive

a jak masz runflat powoli zjezdzasz do najblizszej miejscowosci i naprawiasz opone

i dodatkowo jak powiedział kolega - przy niskim profilu runflaat ma wzmocnione boki opony i bardziej niz standardowe pony chroni je jak wjedziesz w dziure na drodze

 

W porównaniu do poprzedniego auta to w moim m340i czuję się jakbym jechał mega wygodnym rolls roysem ;D


Jeśli faktycznie macie rację to wychodzi że Polacy są o wiele bardziej ogarnięci w tym co bmw + xDrive potrzebują do poprawnej pracy. Zdam sie na was i kupię te mieszane runflaty 19 bo już nie będę sprzedawał felg które przed chwilą kupiłem: m791 przód: 8Jx19 ET:27 + tył: 8,5Jx19 ET:40.


Dziś wiem że się pospieszyłem z zakupem felg 19 i pewnie kupiłbym jakieś czarne felgi 18 ale nie jestem pewien czy mogę założyć takie same rozmiary felg i opon przód+tył. Skąd wy to wiecie? Po tabliczce znamionowej za drzwiami kierowcy (ciśnienia z ciśnieniami opon)? Konfigurator akcesoriów niby pokazuje na przykładzie 18" Double-spoke 796M:

Przednia: 7,5Jx18 > 225/45R18 95H XL

Tylna: 7,5Jx18 > 225/45R18 95H XL

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polak jak m u się coś zepsuje to myśli, rozmawia i konsultuje się z mechanikiem albo dwoma

Niemiec poprostu jedzie do Aso BMW , kupuje tam nowy akumulator za 200eur a w PL 400zl

Kupuje nowe opony tez w Aso, wszystko robi w Aso jak ma świeże auto

A jak padnie XDrive tez jedzie do Aso i płaci 20tys za wymianę

Polak natomiast (mowa o kk5 :)) opracował patent i regeneruje za 1/5 ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze


Dziś wiem że się pospieszyłem z zakupem felg 19 i pewnie kupiłbym jakieś czarne felgi 18 ale nie jestem pewien czy mogę założyć takie same rozmiary felg i opon przód+tył. Skąd wy to wiecie? Po tabliczce znamionowej za drzwiami kierowcy (ciśnienia z ciśnieniami opon)? Konfigurator akcesoriów niby pokazuje na przykładzie 18" Double-spoke 796M:

Przednia: 7,5Jx18 > 225/45R18 95H XL

Tylna: 7,5Jx18 > 225/45R18 95H XL

byłeś na tej stronie? https://www.bmw.pl/pl/topics/offers-and-services/original-bmw-accessories/kompletne-kola-bmw.html


zobacz jakie komplety kół sprzedaje bmw, może Ci to rozjaśni.


EDIT: byłeś, nie zauważyłem tego. :mrgreen:

Zrzut-ekranu-2022-09-26-o-16-13-03.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał nowa 4x4 insignie( wiem to nie BMW) ale po roku zmienił na 17

Skręcał w śniegu w prawo a auto chciało jechać na wprost

Im szersza opona na zimę tym gorzej -moim zdaniem

Ja mam w f06 245/45/18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tylko pamiętaj, cztery jednakowe opony muszą być na czterech jednakowych felgach, o tej samej szerokości. :wink:
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moglibyście doradzić jakie opony dla X3, w chwili obecnej mam rozmiar mieszany.

Letnie-przód 235/50/18 tył 255/45/18. Felgi 8" i 9"

Patrząc na mój styl życia i miejsce, gdzie żyje, chciał bym iść w wielosezon oraz czytając forum bezwzględnie powinny być homologowane opony.

Prosiłbym o jakiś namiary na jakiś sklep ewentualnie konkret opony.

Mam na uwadze, że dla większości moje pytania mogą być wręcz infantylne, ale jestem dość świeży w temacie. A wychodzę, z założenia kto pyta, nie błądzi.

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie znalazłem homologowanego wielosezonu w tej konfiguracji.


Na zimę dokupiłem 2 felgi 8j każda osobno i w całkiem niezłym stanie wyszło razem 560.


Radze tez ci dokupić dwie dodatkowe 8j i nieprzejmować się czy xdrive będzie śmigał czy nie, jeśli nie zależy ci na mieszanym konfiguracji. (Mi na oponach hankookach zaczęły się dziać cyrki po 2.5k km)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie - w mojej M135i xDrive bieżnik na oponach (wszystkie takie same Continentale z homologacją) wygląda następująco:


Prawy przód: 4,53mm

Lewy przód: 4,79mm

Prawy tył: 6,53mm

Lewy tył: 5,80mm


Czy można bezpiecznie użytkować samochód z takimi oponami? Maksymalna różnica pomiędzy bieżnikiem na przedniej i tylnej osi wynosi równo 2mm, natomiast pomiędzy lewym tyłem a prawym tyłem 0,73mm. Z moich obliczeń wynika, że:



Średnica kół na tylnej i przedniej osi wynosi max. 0,31%

Średnica kół na tylnej osi różni się 0,11%


Koła 195/35R19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam homologowane Dunlopy SP SPORT w kombinacji 235/50 na feldze 8 cali przód i tył 255/45 na feldze 9 cali - tak moje bmw wyjeżdżało z fabryki i jak mierzyłem obwody to różnica przód tył była ok 4mm i wszystko pięknie śmiga.


Przed tym miałem założone Hankook Ventus Evo3 w tej samej konfiguracji i różnica w obwodach przód/tył była 12mm i Xdrive szarpał i inne dziwne rzeczy wyprawiał. Wiec jeśli masz homologowane i różnice max 2mm na 4 takich samych felgach powinno być ok.


Jeśli przeczytasz cały wątek to wywnioskujesz, ze przy 4 takich samych felgach homologacja nie ma znaczenia, bynajmniej nie aż taką jak przy różnych szerokościach felg przód/ tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koledzy:)

czytajcie wcześniejsze posty:

cytuje:

"JAK MASZ 4 IDENTYCZNE FELGI- średnica szerokosc- TO MOŻESZ ZAŁOŻYC 4 IDENTYCZNE OPONY czyli model srednica marka profil itd" i co roku przekładać przód na tył i bedzie ok

ps.

średnica całych kół ma być zbliżona, poczytaj wcześniej jaka jest max różnica miedzy kołami, chłopaki pisali w cm obwodu napompowanego kołą :)

jeśli założysz jakies chinczyki to wtedy moze byc problem bo tam tolerancja jest wieksza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie

Chcę zmienić koła w Bmw x5 g05 na 22 calowe

Felgi kupiłem nowe

Natomiast szukam opon i znalazłem na tył 315/30/22 z gwiazdką ale bez RL. Czy to możliwe ze wystepują opony z homologacją BMW ale bez RL do Suva ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.