Skocz do zawartości

F34: BMW 3 GT - opinie i uwagi


_holek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Jak Ci wyszła taka kwota?

Wg mnie połowa tego co podałeś. Zależy gdzie będzie robione i w jakich cenach uda się zdobyć części.

- drzwi w kolor (p + t) - 2500

- kurtyna - 600

- próg - 1000

- podsufitka - 600 (być może nie trzeba wymieniać)

- robota - 2500

- naprawa fotela - 400

- jakieś inne pierdoły - +-1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsufitki raczej się nie wymienia, mam 2 auta w których wystrzeliła kurtyna i podsufitka po założeniu na miejsce była tylko minimalnie zmarszczona (w miejscu gdzie się ugięła). Właściwie niewidoczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Lusterko, tapicerka drzwi, zderzak przedni i pewnie sporo plastików pod nim, zderzak tył też do lakieru i na pewno coś będzie ze słupkami ale to wróżnie z fusów jednak przy tak mocnym uderzeniu będą ruszone bankowo.

Widać to nawet na zdjęciu po tabliczce znamionowej która jest na słupku b i jest przełamana. Naprawa na moje oko okolo 15 to bezpieczne założenie.

Ogólnie takie uderzenie jest brzydkie i kłopotliwe w naprawie niby tu wygląda na lekkie ale mógł mocno dostać próg i wtedy robi się kłopot. Osobiście unikał bym takich uszkodzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja bym odpuścił jak sie przyjrzysz na zdjęciach HD wg mnie widać mocno wgnieciony próg ja bym odpuścił takie aut. W usa masz duży wybór. Kupisz inne auto z elementami do wymiany lub poszyciem i będzie pełnowartościowe. Tutaj to uszkodzenie jest brzydkie i masz ruszoną konstrukcję auta wg mnie nie warto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest mina.


Jak można kupić auto od handlarza "podpicarza". :mad2:

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do wszystkich. Od niedawna słyszę coś jakiś czas dziwne odgłosy dochodzące z okolic podsufitki nad kierowca, bądź z okolic słupka A (ciężko jednoznacznie stwierdzić skad dokladnie, jak to w takich przypadkach bywa). Zdejmowałem obicie słupka, wszystko wydaje się ok. Zdejmowałem tapicerkę drzwi, wszystkie zaczepy są ok. Macie jakieś doświadczenie w tej kwestii?


I druga kwestia. Czy jest gdzieś do pobrania service/repair manual dla F34?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,


jestem nowym użytkownikiem F34, z rocznika 2018.


Mam pytanie czy da się ustawić automatyczne składanie lusterek po zamknięciu auta?


Mam oczywiście pakiet lusterek, które można złożyć z kluczyka lub z przycisku w drzwiach, nie widzę jednak opcji w ustawieniach samochodu, żeby lusterka składały się automatycznie po zamknięciu samochodu.


Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Szukam swojego pierwszego BMW i wybór padł na F34 (potrzebuje dużo miejsca ze względu na dzieci). Przeglądam różne oferty w kraju i za granicą i już sam nie wiem na co zwracać uwagę.

W tej chwili zastanawiam się nad silnikiem 328i 254KM w xdrive, ale czytając forum obawiam się silnika N20.

Czy możecie z Waszego doświadczenia doradzić za jakim silnikiem się rozglądać? Obecnie jeżdżę Insignia z 190 KM w dieslu i chciałbym samochód na pewno nie słabszy.

Budżet mam w granicach 80-90 tyś brutto i się zastanawiam czy uda mi się znaleźć auto w dobrej kondycji - w tym budżecie to pewnie w grę wchodzi wersja przedliftowa. A może warto dołożyć i poszukać auta z roku >2016.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 330i xDrive, jeździłem też słabszym kilka dni i to jednak nie było to. Wybór padł zatem na mocniejsza jednostkę.


Nie wiem czy za 100k znajdziesz cos ciekawego po lifcie. Naprawdę elegancko skonfigurowany samochód (nowy) to rząd wielkości niemal 280k (wliczając drugi komplet kół zimowych). Bądź też świadom, że samochód ma swoje wady. Są one na tyle irytujące, że zastanawiam co dalej z tym fantem robić, póki co serwis walczy. Jeżeli nie będzie efektów sprawa zapewne trafi do sądu.


Co do wad. Pierwsza to bagażnik i jego stuki. Wymieniono już klapę bagażnika, za kilka dni wymieniać będą zamek, gdyż problem wciąż występuje.


Wadą też jest otwieranie bagażnika gdy pada/po deszczu. Sporo wody wlatuje do środka, taka konstrukcja auta.


Od niedawna cos „lata” nad głową kierowcy, też serwis się tym zajmie. Pod tym względem 3GT to nieporozumienie.


Gdyby jednak wyeliminować stuki/pukania uważam że samochód byłby rewelacyjny.


Gorąco wierzę, że w końcu tak się stanie, podobne kłopoty miałem z moją Mazdą gdy była nowa. Tam jednak udało się wszystko wyeliminować, oby BMW nie było gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź też świadom, że samochód ma swoje wady. Są one na tyle irytujące, że zastanawiam co dalej z tym fantem robić, póki co serwis walczy. Jeżeli nie będzie efektów sprawa zapewne trafi do sądu.

 

Jeżdżę F34 z 2018 roku, przebieg to 50tkm i żadna z podanych przez Ciebie usterek (poza wodą kapiącą do bagażnika, ale to nie usterka, a cecha :lol: ) nie występuje w moim egzemplarzu. W każdym aucie, niezależnie od modelu i marki mogą zdarzyć się większe lub mniejsze problemy.


Lista moich "przygód" z F34:

- przy przebiegu ~30tkm serwis stwierdził wyciek z okolic jednej z tylnych półosi,

- wymieniono odboje tylnych amortyzatorów,

- usterka systemu pompowania boczków fotela kierowcy.


Poza tym auto jest rewelacyjne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

a czy ktoś z Was zastanawiał się nad kolejnym samochodem po F34?

Niedługo kończy mi się amortyzacja (ŚT w firmie) mojej F34, stąd już zaczynam się zastanawiać nad kolejnym autem.

5 kombi mała, X3 mała, chyba tylko 6GT... A jak wyglądają Wasze rozważania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cześć,

a czy ktoś z Was zastanawiał się nad kolejnym samochodem po F34?

Niedługo kończy mi się amortyzacja (ŚT w firmie) mojej F34, stąd już zaczynam się zastanawiać nad kolejnym autem.

5 kombi mała, X3 mała, chyba tylko 6GT... A jak wyglądają Wasze rozważania?

 

jesli bryła ci odpowiada to zostaje 6GT, bo 8 to nie ma bagażnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 330i xDrive, jeździłem też słabszym kilka dni i to jednak nie było to. Wybór padł zatem na mocniejsza jednostkę.


Nie wiem czy za 100k znajdziesz cos ciekawego po lifcie. Naprawdę elegancko skonfigurowany samochód (nowy) to rząd wielkości niemal 280k (wliczając drugi komplet kół zimowych). Bądź też świadom, że samochód ma swoje wady. Są one na tyle irytujące, że zastanawiam co dalej z tym fantem robić, póki co serwis walczy. Jeżeli nie będzie efektów sprawa zapewne trafi do sądu.


Co do wad. Pierwsza to bagażnik i jego stuki. Wymieniono już klapę bagażnika, za kilka dni wymieniać będą zamek, gdyż problem wciąż występuje.


Wadą też jest otwieranie bagażnika gdy pada/po deszczu. Sporo wody wlatuje do środka, taka konstrukcja auta.


Od niedawna cos „lata” nad głową kierowcy, też serwis się tym zajmie. Pod tym względem 3GT to nieporozumienie.


Gdyby jednak wyeliminować stuki/pukania uważam że samochód byłby rewelacyjny.


Gorąco wierzę, że w końcu tak się stanie, podobne kłopoty miałem z moją Mazdą gdy była nowa. Tam jednak udało się wszystko wyeliminować, oby BMW nie było gorsze.

Ja też mam 330i xDrive i uważam to za optimum w relacji osiągi / spalanie / radość z jazdy. Chociaż zaakceptowałbym 320.

2,5 roku, 70.000, nie mam żadnych stuków, nic nie lata, nie puka...

Z wodą był problem. Okazały się niedrożne (ogólnie od "spadów z drzew") kanaliki odpływowe, które odprowadzają wodę spod spojlera na boki klapy. Po wymianie rurek jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Bądź też świadom, że samochód ma swoje wady. Są one na tyle irytujące, że zastanawiam co dalej z tym fantem robić, póki co serwis walczy. Jeżeli nie będzie efektów sprawa zapewne trafi do sądu.

 

Jeżdżę F34 z 2018 roku, przebieg to 50tkm i żadna z podanych przez Ciebie usterek (poza wodą kapiącą do bagażnika, ale to nie usterka, a cecha :lol: )

 

Chyba nie mieliście Peugeota 508 - po nim, w F34 uważam, że przy otwartej klapie nic nie leci do bagażnika... :mrgreen: :mrgreen:

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie mieliście Peugeota 508 - po nim, w F34 uważam, że przy otwartej klapie nic nie leci do bagażnika... :mrgreen: :mrgreen:

 

Dzięki za pocieszenie, będę miał to na uwadze. :D Nie traktuję jednak tej kwestii jako dużej wady samochodu, taka "uroda" F34 i tyle. Natomiast co do stuków i trzasków to nie mogę się z tym pogodzić i będę walczył aż zostaną wyeliminowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

I słusznie. Każde stukanie, skrzypienie potrafi skutecznie zepsuć humor. Walcz.


Co do kapiącej wody - może faktycznie sprawdź też drożność odpływów, bo mi się teraz przypomniało, że raz otworzyła mi się klapa na myjni i wcale basenu nie miałem w bagażniku...


Jak w ogóle radzicie sobie z myciem na bezdotyku przy komfortowym dostępie?

Cały czas wariuje mi zamek (otwiera\zamyka) jak myję przy klamkach, raz nawet otworzyłem klapę, jak myłem dyfuzor od dołu :mrgreen:

kluczyk powiesić na jakimś drzewie z dala? :D

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.