Skocz do zawartości

F34: BMW 3 GT - opinie i uwagi


_holek

Rekomendowane odpowiedzi

Sam nie wiem co mi strzeliło...

Jakaś chwile słabości miałem....

Do mnie i mojego stylu jazdy 335i pasuje idealnie.

Auto jest naprawdę duże, styl jazdy bardziej dostojny, auto nie prowokuje do szybkiej jazdy jak f30-

Wprost przeciwnie. W mojej obnizonej f30 siedziałem tyłkiem na jezdni, auto bylo lekkie, zwinne.

Tutaj czuć masę i gabaryty- mam nadzieje ze przez to mój styl jazdy także zrobi się spokojniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie pisze bo...jezdze po prostu :D

Odzwyczailem sie od dzwieku 6 cyl od 3,5 roku i faktycznie jest roznica na +++

Co rano zawoze coreczke do złobka i juz start auta w podziemnym garazu inaczej mnie nastawia,

aczkolwiek bardzo wyciszone i podczas normalnej jazdy silnika prawie nie slychac- delikatne pomruki przy przyspieszaniu.

Auto super- jestem bardzo zadowolony, duze-musze sie przyzwyczaic.

Dzis wymienilem olej na Mobil1 0W40 New Life, nerki Performance juz zamowione...

Jutro jade z rodzina do Amsterdamu na kilka dni- jak wroce zdam relacje :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jaki koszt wymiany na nerki performance?

W Pl.koszt 300 za stronę + montaż ( chyba że samemu) - jakiś mały rabat ( mowa o ori)

Pozdrawiam

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wróciłem z 1 trasy tym autem

Pakownosc- do kufra weszła mi duża walizka, wózek dziecięcy i kilka siatek z pierdolami...

Jazda- cała drogę z Amsterdamu padał deszcz- f34 jedzie stabilnie i spokojnie prędkością 150-200km/h.

To co jest wadą f34 w mieście okazuje się zaletą na trasie.

Hud z poleceniami navigacji- bajka.

Spalanie- do Amsterdamu 300km przez Niemcy pomiędzy 100-160 km/h

Ostatnie 200km Holandi 120-130km/h i wyszło 8,5l.

Z powrotem było gorzej bo cały czas deszcz, korek 15min, postój na przewinięcie małej, tankowanie....

Ostatnie 100km w De prędkością 180-200km/h żeby nadgonić-

Spalanie wyszło 9.3l.

Na baku robię spokojnie 600km a wiec dobrze.

3485536b4d19fb6dmed.jpg

 

0e06ed2481801eaemed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
GT jest świetne, coś więcej niż seria 3, a mniej niż X3. Twoja kocur :cool2: niech dobrze służy
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, to ja nie wiem co z moją jest nie tak, jeśli chodzi o spalanie. 328i xDrive, 2014, kola 18 zima.

Trasa Łodź - Wrocław, 150-160km/h tempomat, 2 osoby + bagażnik, wychodziło ponad 11 l/100km. I to bez przyspieszania.

Jazda po mieście, krótkie odcinki (5-7km, plus korki) spalanie 13,5l, bez ciśniećia.

 

Czy ktoś może powiedzieć jakie ma spalanie macie w xDrive?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trasa Wrocław-Warszawa- Wrocław 150-160 (prędkość śr. na kompie 129) śr. 9.5l/100 km :)

 

A średnia z 25 tyś. 9.6l/100 km. :D

Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, to ja nie wiem co z moją jest nie tak, jeśli chodzi o spalanie. 328i xDrive, 2014, kola 18 zima.

Trasa Łodź - Wrocław, 150-160km/h tempomat, 2 osoby + bagażnik, wychodziło ponad 11 l/100km. I to bez przyspieszania.

Jazda po mieście, krótkie odcinki (5-7km, plus korki) spalanie 13,5l, bez ciśniećia.

 

Czy ktoś może powiedzieć jakie ma spalanie macie w xDrive?

ja dlatego nie chcialem xdrive

spalanie wieksze o 1-1,5l

a zim u mnie praktycznie nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dlatego nie chcialem xdrive

spalanie wieksze o 1-1,5l

a zim u mnie praktycznie nie ma...

 

powtarzam już któryś raz na tym forum - to nie jest prawda, że xdrive zwiększa spalanie o 1-1.5 litra na 100km. Z moich obserwacji wynika, że spalanie jest większe o maks. 0.5l/100km.

Jeśli nie wierzycie to sprawdźcie sobie tutaj: https://www.spritmonitor.de/en/overview/6-BMW/37-3er.html?fueltype=2&constyear_s=2015&power_s=135&gearing=2&exactmodel=320

 

Tam są realne spalania raportowane przez kierowców. Nie jakieś tam testy i dane z komputera, tylko spalanie wyliczone na podstawie danych z tankowań i przebiegów.

f30 320i xd automat LCI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie- originalne raporty o spalaniu poszczegolnych osobnikow a nie porownania

tzn zdarza sie ze Hans z X-Drive spala tylko o 0,5l wiecej niz Stefan bez X-Drive ale to sa zupelnie inni własciciele i warunki jazdy.

Dopiero gdybys porownal w tych samych warunkach mogłbys cos powiedziec, bo teraz to tylko statystyka jak ta ze jak mnie porownac z koniem to mamy statystycznie po 3 nogi.

A z moich obserwacji a jezdze BMW od ponad 20 lat i juz wiele razy porownywalem sie z kolegami z forum/pracy autami - ja zawsze bez X-Drive i zawsze mialem spalanie nizsze o ponad litr.

Ostatnio mielismy z kolega z pracy F30 328i , kolega 328ix i mieszkamy w tej samej miejscowosci- ja spalanie 8,9l a on 10,3l

Ja na "20 on na "18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie dlatego porównuje się na możliwie dużej próbce, żeby wyeliminować takie niuanse.

 

Bardzo dużo zależy od techniki jazdy: gaz, hamulec, gaz, hamulec i na tej samej trasie tym samym samochodem można mieć bardzo duże różnice w spalaniu.

 

Zamieńcie się samochodami na kilka dni i nie zmieniając stylu jazdy sprawdźcie różnice w spalaniu.

To też będzie trudne bo podświadomie będziecie udowadniać, że ten pali mniej niż tamten, ale może coś z tego wyjść.

 

Ja nie widzę logicznego uzasadnienia dlaczego spalanie z xdrive ma być o 1.5 litra większe niż bez xdrive.

f30 320i xd automat LCI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.