Skocz do zawartości

F34: BMW 3 GT - opinie i uwagi


_holek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już wszyscy nowi posiadacze 3GT dopisują tu swoje wrażenia to dorzucę swoje :)

5700 km już za mną. "Trójka" przetestowana już w różnych warunkach drogowych. Za każdym razem pozytywnie zadziwia - spalanie, dynamika (pomimo silnika 2.0d), elastyczność, komfort.

Zdjęcia i bardziej obszerny opis tu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=167&t=304155&p=2248983#p2248983 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajny opis ;-) widzę Poznań - kręci się tu pare 3 GT ;-)

 

Powiedz mi ten pakiet lusterek przyciemnianych - bo ja mam wewnętrzne fotochrom, ale zewnętrzne są zwykłe - obawiam się, że nie są ogrzewane elektrycznie - ale mogę się mylić.

 

Nigdzie nie ma pokrętła od grzania chyba, że jest automatyczne. Nie ma też składania elektrycznego - Ty masz u siebie składane elektrycznie zewnętrzne?

Trochę nie wyobrażam sobie zimą skrobania lusterek albo ciągłego psikania odmrażaczem :(

 

tym bardziej że w passacie B6 poprzednim z 2007 miałem grzane lustra i składane elektrycznie ehh.. składanie to pół biedy gorzej ze szronem / rosą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kamień zszedł z serca. Ostatnio jak było chłodniej to rano miałem sporo rosy i jakoś w sumie nie widziałem żeby schodziła tak szybko jak przy grzanych - ale może nie grzeje przy temp 10-12 stopni i dlatego.

 

Najważniejsze, że szron zejdzie i tyle ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Właśnie to jest problemem, ja nie znalazłem sposobu aby "wymusić" grzanie i z rosą jest problem. Włączanie grzania tylnej szyby nic nie daje (ani w F2x ani w F3x).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]

(...) Nie ma też składania elektrycznego - Ty masz u siebie składane elektrycznie zewnętrzne? (...)

 

 

Lusterka są składane - albo pilotem przy zamykaniu, albo manualnie przyciskiem - poniżej na zdjęciu pod regulacją lusterek

http://wjstudio.webd.pl/bmw3gt/WP_20160811_00_16_32_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kiedyś w serii e9x i starszych wlaczalo się grzanie lusterek automatycznie przy odpowiedniej temp i podczas deszczu oraz zawsze z tylna szyba. Może są to jakieś oszczędności, tak jak z fotochromem w lusterku pasażera już nie ma nawet w opcji...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bzdura.

 

Taka jest informacja w katalogu na stronie bmw.de wydaje mi sie że jest to dość wiążąca informacja.

Sprawdź http://www.bmw.de/de/neufahrzeuge/3er/gran-turismo/2016/fakten.html?desktop

 

Strona 20 w katalogu.

 

Oraz w polskim cenniku masz taką informację przy opcji Lusterka zewnętrzne składane elektrycznie

z funkcją parkingową nr opcji 430

 

Dodatkowa funkcja automatycznego przyciemniania tylko po stronie kierowcy

 

http://www.bmw.pl/pl/topics/details/pricelist-brochure-download.html

 

Chciałbym abym się mylił ale wszystko wskazuje że zaczyna być jak w VW..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Pierwsze słyszę. Wczoraj PL cennik nie działał ale w UK jest normalnie, przynajmniej wczoraj było. Jeśli nie będzie tego faktycznie to z pewnością przez jakieś debilne regulacje a nie złą wolę BMW..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

wkład lusterka możesz wymienić - koszt na allegro ok 200 zł.

A czy da się dokodować żeby lusterka same się składały jak zamyka się auto?

I jeszcze jedno pytanie nowicjusza :) Wyłączam silnik, radio cały czas gra. Żeby wyjść z auta muszę pociągnąć na klamkę 2 razy. Czy da się to tak przestawić, że jak wyłączam auto, to radio się wyłączy też i drzwi otwieram tylko raz? Czy może czegoś nie naciskam jak wyłączam autko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Lusterka mozna zakodować zeby sie składały automatycznie.

Co do drugiego pytania to wyglada jakbyś nie naciskał przyciski start-stop po zatrzymaniu (okrągłego). Po jego naciśnięciu raz otwierają sie drzwi a drugi raz gaśnie radio (nie trzeba tego robić bo po zamknięciu i tak zgaśnie samo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.