Skocz do zawartości

F34: BMW 3 GT - opinie i uwagi


_holek

Rekomendowane odpowiedzi

Po roku jazdy 3GT 320i xd uważam, że samochód ten jest doskonałym wyborem dla rodziny z dziećmi. Dużo miejsca, niezłe spalanie w trybie Eco. Co do przyspieszenia to jest niezłe biorąc pod uwagę, że jest to dziecowóz, a nie samochód sportowy. No i wysuwany spoiler daje +10 do szacunku pod szkołą syna :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do auta - sam stałem się posiadaczem od dwóch tygodni - 325d GT, rok 2014. Czytałem sporo w tym topicu i bałem się ciut hałasu z panoramy ale jest ok ;-)

Wcześniej jeździłem passatem b6 DSG HIGHLINE z silnikiem BMR (170 km). Co do mocy no to wiadomo tutaj jest 220km więc mocniejsze auto, ale skrzynia jest dużo łagodniejsza (ZF8 to jednak klasyczny hydrokinetyk) DSG było szybsze i bardziej sportowe.

 

Natomiast 8 biegów to ogromna przewaga przy prędkościach > 150 ciszej, niższe obroty dużo lepsza ekonomia.

Auto mam z panoramą i bałem się komentarzy o hałasie ale u mnie jest cicho, a jak zasunę górę to już w ogóle nic nie szumi z góry.

Auto sprowadziłem z ASO z niemiec, przebieg raptem 20000 w stanie idealnym (poprz, właściciel BMW AG, pewnie auto po dyrekcji podobno oni tak mają)

 

http://images75.fotosik.pl/537/d7113207ce540c47med.jpg

 

http://images75.fotosik.pl/537/dd86d0b17fae6858med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co do wyposażenia to jest to co w tej wycenie z EUROTAX bo sprawdziłem w vindecode i opisem sprzedawcy - dosyć bogate bo jestem fanem wyposażenia ;-)

 

TUTAJ DO POBRANIA: http://docdro.id/mBeOUXg

 

Bardzo przydatny moim zdaniem i fajny komfort zugang czyli dostęp komfortowy - otwiera się auto przy położeniu ręce ma klamce, zamknąć też można przesuwając palec po klamce, bez wyjmowania klucza, cykania pilotem.

Bagażnik na kopka, pakiet oświetlenie zewnętrzne dodatkowe też robi wrażenie w nocy. Nie wiem ile z tego co jest "standard" a ile dodatkowe. Grzane siedzenia to był obowiązek na zimę (ale i tak na 90% dokupię webasto po upływie gwarancji w październiku). Jest grzana kierownica też fajna sprawa na zimę - dzisiaj z rana przed trasą było -1 i po włączeniu po 15 sek już ciepła także fajnie to działa.

 

Siedzenia grzane też dużo szybciej złapały temp jak w poprzednim passacie b6.

 

Czujniki parkowania przód / tył to chyba std ale też potrzebne jednak - kamerka z tyłu to dodatkowy bajer - jest - ale dla mnie jakoś nie do końca niezbędna czujniki są bardzo dokładne. Jest jakiś asystent parkowania ale nawet tego nie testowałem - włącza się niby i patrzy czy jest dosyć miejsca na parkowanie na poboczu :D

 

Mam też elektrycznie wysuwany i składany hak z tyłu - pierwsze auto z hakiem, bo dla mnie strasznie szpeci, ale jak się da schować i go nie widać to może się przydać na wyjazdy weekendowe - już bagażnik rowerowy na hak zamówiłem i będę testował jak się sprawdza.

 

EDIT: a co do wyposażenia mam asystent pasa ruchu z początku trochę drażniący jak wibruje kiera po każdym przekroczeniu pasa bez kierunku, ale użyteczne jak człowiek coś robi w aucie i zjedzie od razu o sobie przypomina.

MINUSEM moim zdaniem jest przy wyprzedzaniu na trasie, jak jest wąska droga i trzeba się wychylić zza dużego auta - zawsze wibruje a przecież do wychylenia nie włączymy kierunkowskazu... wiadomo to tylko "głupi" system który nie wie co ja chcę zrobić.

 

Co do silnika 325d - jak dla mnie fajnie pracuje, na zimnym odpalony jest dużo cichszy niż pompowtryski TDI 170 km, tam to traktor, ale wiadomo to nowoczesna jednostka już na commonrail inna bajka.

Spalanie bardzo dobre, dzisiaj w trasie Poz - Bydgoszcz - Poz - 150-160 A2 + s5, na trasie 100-120 bez szaleństwa wyszło 6.1 średnia (trochę po Bydgoszczy ale niewiele)

 

Przyśpieszenie jest ok, nie przyzwyczaiłem się jeszcze do końca do skrzyni bo poprzednio w DSG dużo mniej biegów i po redukcji o jeden bieg był już naprawdę ogień, tutaj żeby się działo dużo trzeba jednak trochę mocniej gaz żeby zeszło z dwa biegi, mam ustawiony tryb comfort cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Da się wyłączyć tego asystenta? Pewnie jak będziesz jechał i omijał dziury zjeżdzając lekko z drogi na przeciwny pas to będzie drżało co chwilę.

 

Spróbuj pojeździć na sport tam też będzie "kop" :)

 

Wyposażenie bardzo fajne - miłego użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czujnikach parkowania nie mozna do konca polegac, zdarzylo mi sie raz w trakcie cofania ze nie zareagowaly na stojace za mna auto. W GT do tylu niewiele widac i kamera jest w tym aucie sensowna opcja.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się wyłączyć tego asystenta? Pewnie jak będziesz jechał i omijał dziury zjeżdzając lekko z drogi na przeciwny pas to będzie drżało co chwilę.

 

Spróbuj pojeździć na sport tam też będzie "kop" :)

 

Wyposażenie bardzo fajne - miłego użytkowania.

 

da się wyłączyć wszystko jest na przyciskach po lewo na dole pod pokrętem świateł - brakuje mi tylko ACC bo to wygodne na autostrady ale nie można mieć wszystkiego ;-)

Na sport no wiadomo ale oszczędności też nie będzie hehe ;-)

 

No co widoczności z tyłu to jest licho, boczne lusterka tylko. Planuję zdemontować środkowy zagłówek z tyłu bo kompletnie mi zasłania szybę i nie widzę aut nawet, a często patrzę we wsteczne z przywyczajenia boczne tylko przy zmianach pasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Czy moglby jakis dobry czlowiek, uzytkownik F34 zmierzyc miarka bagaznik? Chodzi o tyle wymiarow, zeby moc wyliczyc rzeczywista pojemnosc bez tego co pod podloga. Glebokosc najlepiej w polowie wysokosci oparcia, zeby ja jakos usrednic. Z gory dziekuje bardzo!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images78.fotosik.pl/618/bfd5556c79117226med.jpg

 

http://images78.fotosik.pl/618/cc3cc9f1e06e0ce9med.jpg

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam GT jako auto rodzinne. Dziecko, pies, żona... Wszyscy zadowoleni. Brakuje mi jednej rzeczy - rolet w tylnych drzwiach. Może ktoś z posiadaczy ma jakiś patent na dodatkowe przyciemnianie szyb tylnych? Fabrycznie dymione szyby jednak nie wystarczają i czasem razi pasażerom po oczach. Nie chcę nic kleić i zastanawiałem się nad folią elektrostatyczną ciętą pod wymiar - próbował ktoś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czy ktoś wie czym się różnią skrzynię automatyczne w wersjach 18d 20d 20i? Jak tam z wyciszeniem? Wczoraj testowałem 1.8d i przy 120km/h miałem 81dB. Trochę obroty były IMHO za wysokie jak na 8mio biegowy automat

 

With mobilephone sent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowity halas wydobywa sie z opon Bridgestone, bylo tak w moim aucie i kilku innych BMW, ktorymi mialem okazje jezdzic. Po zmianie na Pirelli spora roznica na plus. Szczegolnie na dluzszej trasie komfort znacznie sie poprawil przez obnizenie halasu i poprawe prowadzenia.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Lift GT będzie od lipca. Trochę informacji jest tu: http://www.autocentrum.pl/newsy/z-kraju-i-ze-swiata/bmw-3-gt-przechodzi-facelifting/

Mi się nie chciało czekać na lift i wczoraj odebrałem mojego :)

 

Gratuluję :) Jak w końcu przebiegły negocjacje? Przed liftem powinien być niezły rabat. Zrób galerię i opisz wrażenia, czym wcześniej jeździłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko - zanim zrobię zdjęcia

 

Negocjacje - rabat ok 10% (ok. 20 tys.) (w tym gratisowy zwykły automat zamieniony na sportowy) - więc jak na pierwszy zakup w BMW wydaje mi się OK.

Przesiadłem się z Hondy CR-V IV więc wrażenia po pierwszych 30 km bardzo pozytywne (155 KM -> 190 KM; benzyna -> diesel).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

https://www.youtube.com/watch?v=61SzJXPXk7I

 

od 25 sekundy widać że będzie ładowarka indukcyjna i nowe navi z Car Play dla Apple :shock: Ciekawe czy inne nowo zamawiane F3X będą mogły to mieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.