Skocz do zawartości

530dAT koszty utrzymania, części, naprawy


Shadow69

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie.. Jak ktoś ma działalność albo jeździ na taxi co rzadko się zdarza by ktoś e39 jeździł to się może i opłaca :)

 

A tak jak ja mam auto na co dzień na zakupy, wakacje, do pracy to auto jest tylko skarbonką. Ale jak już mieć skrabonkę to taką którą się lubi jeździć. Bo do innych modeli czy marek w zależności od gustu wsiada się by przejechać się z pkt a do b :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 136
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie dwie. TDS i jakaś R6 benzyna a reszta mietki, pastuchy i kilka innych modeli/marek.

Gdybym miał jeździć taxi nie kupił bym e39 tylko starego mietka za ponad 10k i można ładny egzemplarz wyhaczyć i będzie o wiele mniej generował wydatków niż BMW. Tylko za dobrą w124 trzeba dać ponad 10tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepny z tym w124 u mnie w gliwicach jest okolo 12 takich trupow ja bym to zwazyl wpizdu te zgnitki. Auto na taksowce nie powinno byc starsze niz 15 lat.. jezdzi tez u mnie golf III bialy dziadek nigdy nie wrzuca 4 biegu bo po co jego 1.9tdi daje rade na trojce non stop... wszystko wali tlucze i piszczy w tym aucie strach z nim jechac na postoju nigdy nie wsiadlem juz do niego tylko jak podjechal pod dom... i to tez ze strachem cholera wie kiedy cos odpadnie.. jak on przeglady przechodzi to nie wiem wszystko na lewo zalatwiane a gdzie ta kontrola taksowkarzy i stanu tech pojazdu.. w srodku syf smrod dramat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już chyba przypadek konkretnej osoby, a nie wina tego jakim samochodem jeździ... Jak ktoś jeździ e39 z 1996 to jest piękny, nowoczesny i pachnący, a jak ktoś jeździ golfem III czy w124 z 1995r. to jest śmierdzącym wapniakiem... Stronniczość i subiektywizm niektórych jest powalający. Takich trupów na czterech kółkach nie brakuje i to zależy od użytkownika, a nie marki samochodu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Cichy, takiego to i ja bym przygarnął :mrgreen:

Nie jestem anty w stosunku do mercedesa, bo też mam jednego, i cenię go za trwałość, ale po prostu mnie nie urzeka tak jak bmw. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Przechodzicie na drugą stronę barykady

Dlaczego? BMW mam żeby mieć, a do jazdy jest co innego :cool2:

I do jazdy taki "Puchacz" nie był by zły, szczególnie 4,2 :wink:

Co do E39 na taryfie to u mnie latają 2 (sedan i turing), ale osobiście nie wybrał bym tego samochodu do jazdy na taxi bo po prostu jest ciasno z tyłu.

Cichy, takiego to i ja bym przygarnął :mrgreen:

Ten je lepsiejszy :mrgreen:

http://allegro.pl/mercedes-benz-e-50-500-sedan-limuzyna-i4050509282.html

Cichy idź na całość :mrgreen:

Nie stać me jeszcze :mrgreen:

Ale jak by mnie było stać te sobie bym ...........

http://alafa.net/wp-content/uploads/2013/01/2013-Dodge-Ram-1500.jpg

Rozbraja mnie ten samochód :cool2: ale to już nie to forum :mrgreen:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam innego faworyta :mrgreen:

 

http://s25.postimg.org/x1z5bl1hb/Chevrolet_Silverado_High_Country_Wallpaper_HD_73.jpg

 

Miażdży wszystko :mrgreen:

http://s25.postimg.org/fhz6cbo73/podpis_forum.jpg


Mieszkasz w Holandii? Zajrzyj tu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=168&t=208939 Mój Individual >>klik<<

Zamienię 2szt BBS RS 700 8,5Jx18 za 2szt BBS RS 701 10Jx18, bądź deal na 19" ACS Type III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno jechałem w124 i piękny klekocik słychac na jałowym :mrgreen: Nie lubię diesli, ale ten dźwięk silnika 2,5d mi się podoba bardzo :)

W124 jest mega wygodne, duże, lepsza widoczność niż w e39 i to o wiele lepsza.

Wyposażenie najczęściej ma o wiele gorsze.

Na pewno jest trwalsze niż benzyniak czy diesel BMW i części są też o wiele tańsze i nie ma co się oszukiwać.

Bardzo lubię BMW, ale nie jestem ślepy na inne marki. Taki egzemplarz jak pokazał Paweł jest pięknym klasykiem o ile nie tylko wygląda.

 

I BMW chociaż potrafi dobić do mln km to i tak trwalszym autem będzie mercedes i tańszym w utrzymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam jedno jak wspominalem kolega mial tego 124 mial przejechane oryginalnie 640tysiacy trzyseta bez turbo w manualu i niestety zderzyl sie cinquecento cienias przywalil mu w drzwi i 124 sie pogial niesamowicie a w cieniasie o dziwo pekniety zderzak na 10 cm... kumpel sie cieszyl ze niemalowana trzyseta zdrowa nie pognita jezdzi a okazalo sie przy dzwonie ze ona byla zzarta od srodka cala a z zewnatrz byla ok...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno jechałem w124 i piękny klekocik słychac na jałowym :mrgreen: Nie lubię diesli, ale ten dźwięk silnika 2,5d mi się podoba bardzo :)

W124 jest mega wygodne, duże, lepsza widoczność niż w e39 i to o wiele lepsza.

Wyposażenie najczęściej ma o wiele gorsze.

Na pewno jest trwalsze niż benzyniak czy diesel BMW i części są też o wiele tańsze i nie ma co się oszukiwać.

Bardzo lubię BMW, ale nie jestem ślepy na inne marki. Taki egzemplarz jak pokazał Paweł jest pięknym klasykiem o ile nie tylko wygląda.

 

I BMW chociaż potrafi dobić do mln km to i tak trwalszym autem będzie mercedes i tańszym w utrzymaniu.

 

Nie możemy porównywać e39 z w124, bo to inne epoki :wink: dla e39 odpowiednikiem i konkurentem jest w210 (mechanicznie nie do zdarcia, blacharsko wiadomo :mrgreen: ) natomiast w124 trzeba porównywać z e34.

Nomen omen konkluzja będzie ta sama - Mercedes jest trwalszy i tańszy w utrzymaniu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno jechałem w124 i piękny klekocik słychac na jałowym :mrgreen: Nie lubię diesli, ale ten dźwięk silnika 2,5d mi się podoba bardzo :)

W124 jest mega wygodne, duże, lepsza widoczność niż w e39 i to o wiele lepsza.

Wyposażenie najczęściej ma o wiele gorsze.

Na pewno jest trwalsze niż benzyniak czy diesel BMW i części są też o wiele tańsze i nie ma co się oszukiwać.

Bardzo lubię BMW, ale nie jestem ślepy na inne marki. Taki egzemplarz jak pokazał Paweł jest pięknym klasykiem o ile nie tylko wygląda.

 

I BMW chociaż potrafi dobić do mln km to i tak trwalszym autem będzie mercedes i tańszym w utrzymaniu.

 

Nie możemy porównywać e39 z w124, bo to inne epoki :wink: dla e39 odpowiednikiem i konkurentem jest w210 (mechanicznie nie do zdarcia, blacharsko wiadomo :mrgreen: ) natomiast w124 trzeba porównywać z e34.

Nomen omen konkluzja będzie ta sama - Mercedes jest trwalszy i tańszy w utrzymaniu :wink:

A jak wiemy E34 to były wspaniałe i wytrzymałe samochody jak E30..... szkoda że już nie produkują tak wytrzymałych aut..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wygląd serii 4 gt przypomina mi dacie, co się dzieję z BMW... gdzie te silniki bez turbo gdzie te pojemności 5.4 v12 i piękny dźwięk ... teraz najwyższy silnik to 4.4 i brzmi jak corolla z dziurawym wydechem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wygląd serii 4 gt przypomina mi dacie, .

Chyba sobie jaja robisz.. Wygląd jest mega jak dla mnie. Co do silników to się zgadzam.

 

A kolega co wcześniej pisał o w124 kolegi co cieńki go skasował to niezłego trupa musiał mieć albo to jakieś bajki... Nie wierzę w takie coś. Cieńki się składa jak domek z kart. I nikt mi nie wmówi że skasował mietka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosze kumpla zeby poszukal zdjec bo specjalnie zrobilismy i rzeczoznawca tez nam to mowil ze nawet jak nie byly malowane i z zewnatrz wygladaja dobrze to od srodka je bierze i sa zgnite totalnie przy czolowce 124 sie sklada jak domek z kart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To stare auto o które też trzeba dbać. Jak ktoś z buciorami ze śniegiem wchodzi do auta i auto wiecznie jest zawilgocone to najlepsze auto nie wytrzyma.

Normalny zadbany egzemplarz 124 nie pogiął by się przy stłuczce gdzie jakaś popierdółka ma pęknięty zderzak :duh: To świadczy o stanie tego 124.

Jak komuś zgniją progi w e39 i ktoś przywali w bok i nic się z progami nie zrobi to też się złoży.

 

Gdyby zadbał o stan auto albo nie kupił trupa to by do tego nie doszło. Ale tak to jest jak auto się kupuje oczami a 124 potrafi zrobić dobre wrażenie w pełni zdrowego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Równie dobrze ktoś może napisać Cichemu, że topi kase kupując jakieś drobne plasticzki do e36, które uszkodzone nikomu nie przeszkadzają.

Ja jednak podziwiam go za podejście do samochodu, tak samo jak w przypadku poprzedniego e39 które miał w stanie lepszym niż większość jeżdżących e39. :cool2:

A dziękuję.

Taka już moja natura i tak postępuję bo uważam to za słuszne :cool2: .

W przyszłości będę chciał wejść w posiadanie E 21.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.