Skocz do zawartości

e46 330cd 2005r jak dziala RDC????


malacz330

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Szukam szukam i nie moge znalezc, mam pytanie, na jakiej zasadzie dziala RDC w BMW E46 2005r????? cos tam mi wpadlo ze niby sa jakies inne zaworki w kolach, jednak u mnie sa normalne, a system mam napewno, czy moze poprostu poprzedni wlasciciel je wywalil i zalozyl zwykle???? Jednakze tez podejrzewam ze gdyby ich nie bylo, to kontrolka od tego cisnienia by sie palila na desce non stop?? Pytam tak, bo mam oponki Michelin Run Flat i troche poczytalem ze bez tego czujnika w sumie ani rusz.....

 

 

Dzieki za ew. pomoc;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, pytanie zadalem ze wzgledu na to ze mam poprostu inne zaworki na zewnatrz niz np. te http://allegro.pl/zawor-rdc-wkrecany-do-felg-bmw-e38-e39-e46-f10-f01-i3978485599.html

 

no dobra, a gdybym nie mial tych czujnikow to kontrolka powinna sie swiecic caly czas tak? ze niby blad? troche lamerskie pytania, ale jestem zielony wtym temacie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E46 miało dwa rodzaje systemu RDC. Starszy ma swój moduł, anteny i czujniki w kołach oraz przycisk. Nowszy obsługuje system DSC, nie ma anten i czujników w kołach, też ma przycisk do kasowania ustawień. DSC bada prędkość kół i jeśli coś się nie zgadza to wyskakuje kontrolka. Od 09/2001 był ten nowszy system, ale montowano też chyba ten starszy przez jakiś czas. Od 06/2003 chyba można zakodować tą funkcję nawet bez montażu przycisku bo numer pompy/sterownika DSC się zmienił. Były też trzy rodzaje przycisków, z napisem RDC, z logo opony wraz z wykrzyknikiem oraz taki jak wcześniej z logo opony i wpisanym w trójkąt wykrzyknikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Od 06/2003 chyba można zakodować tą funkcję nawet bez montażu przycisku bo numer pompy/sterownika DSC się zmienił. ...

W jaki sposób można sprawdzić czy da się zakodować RDC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, a gdzie te anteny sie znajduja????

U Ciebie nie ma anten i zaworki są standardowe.

Anteny były w modelach przed 06/2003.

 

Tutaj opis jak zakodować i dołożyć przycisk RDC.

http://www.zhpmafia.com/forums/showthread.php?11072-OEM-TPMS-Retrofit-The-full-package-doityourself

Jest tam też opis do czego służy przycisk RDC.

Milej lektury. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniższe opcje zmieniamy w KMB czyli KOMBI, jest to dziwna nazwa licznika w nomenklaturze BMW:

Zmianiemy z nicht aktiv na activ.

1. Tire Pressure Control System (RDKS)~RDKS~aktiv / (nicht_aktiv)

2. Can-Bus Tire Pressure Control (RDC)~CAN_RDC~aktiv / (nicht_aktiv)

3. Tire Pressure Control System (RDKS) Warning Gong~AKUSTIK_RDKS~aktiv / (nicht_aktiv)

4. Output Device for tire pressure control system (rdks) warning~WARN_MEDIUM_RDKS~gong / (piezo)

 

Tą opcję zmieniamy w sterowniku DSC (MK60):

1. Tire Pressure Control System (RDKS)~REIFENDRUCKWARNSYSTEM~aktiv / (nicht_aktiv)

 

Wszystko robimy programem NCS Expert. Jak opcję się zakodują poprawnie to kontrolka zapali się wraz z innymi i zgaśnie podczas przekręcania kluczyka, ma dwa kolory, czerwony i żółty. Potem odpalamy Inpę lub Disa i patrzymy czy działa. W moim aucie z 5/2003 sterownik nie chciał się uczyć nowych danych, DIS nie pokazywał też żadnych nowych danych. Menu DSC chyba pod przyciskiem F8 w Inpa nie włączało się. Zakodowałem RDC jako opcję, która wyszła z fabryki i też nic to nie dało. Myślałem, że to uruchomię kosztem kodowania i przycisku do resetowania, ale nic z tego przy modelu mojej pompy.

Forumowicz 330ci dał obrazek do starszego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Szukam szukam i nie moge znalezc, mam pytanie, na jakiej zasadzie dziala RDC w BMW E46 2005r????? cos tam mi wpadlo ze niby sa jakies inne zaworki w kolach, jednak u mnie sa normalne, a system mam napewno, czy moze poprostu poprzedni wlasciciel je wywalil i zalozyl zwykle???? Jednakze tez podejrzewam ze gdyby ich nie bylo, to kontrolka od tego cisnienia by sie palila na desce non stop?? Pytam tak, bo mam oponki Michelin Run Flat i troche poczytalem ze bez tego czujnika w sumie ani rusz.....

 

 

Dzieki za ew. pomoc;)

 

Tak właściwie z czym masz problem.

 

Do pewnego momentu montowane byłe cztery anteny w nadkolach, po jednej na każde koło i cztery czujniki po jednym w każdej feldze.

Czujniki były przykręcane do felgi przy pomocy specjalnego zaworka.

Od 06/2003 wg. informacji kolegi mr18 BMW zrezygnowało z anten i czujników (zaworki standardowe) i korzysta z modułu DSC.

Pewnie badają prędkość obrotową kół na podstawie czujników ABS.

 

Prawdę mówiąc miła informacja, bo jak opanuję NCS'a to spróbuję sobie to zakodować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
jak najbardziej daj znać - spusc powietrza troche z jednej opony i sie przejedz powinna zadzialac kontrolka i ew sygnal..... panele sa na allegro... to nie problem

______________

champion

e53 3.0dA 2005

e53 3.0dA 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też to próbuję uruchomić.

 

Mam zamontowany przycisk od kasowania ale nie mam wykonanego jeszcze połączania przewodem miedzy pompą a przyciskiem (kupiłem auto już z tym przyciskiem i kilkoma innymi) .

 

Dla testu aktywowałem tylko ncs - em te opcje i efekt jest taki że kontrolki po przekręceniu kluczyka zapalą się na żółto i czerwono a po kilku sekundach kontrolka od rdc zapala się i gaśnie po około 5 sekundach.

 

tu filmik https://www.youtube.com/watch?v=lw1U-Jlwavs

 

 

Czyli tak samo jak kolega wcześniej miał. Na razie dezaktywowałem te opcje bo walczę na innymi równie ciekawymi :

- buzer gdy mamy wsteczny

- skrócenie okresu inspekcji do 10 tysi

- powiększenie rezerwy do 12 litrów

i wiele innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ja dzisiaj u siebie też zakodowałem RDC.

U mnie kontrolka na początku zapala się jak na filmiku powyżej, ale jak zgaśnie to się powtórnie na żółto już nie zapala.

Teraz muszę jeszcze dokupić tylko przycisk oraz sprawdzić czy po spuszczeniu powietrza z którejś z opon RDC naprawdę działa.

Pozdrawiam,

Mateusz


Najnowsze Mapy do Nawigacji 2014

http://chomikuj.pl/MapyNaviBMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam wszystkich, odświeżę trochę temat ale sprawa dość nietypowa.

 

Zgodnie z wyposażeniem auta moja becia jest wyposażona w ten że czujnik (S265A Kontrola ciśnienia w oponach (RDC)) ale:

- zdarzyło się, że w trakcie jazdy zapaliły się kontrolki DSC i ręcznego - faktycznie w tych kilku przypadkach miałem ubytek powietrza,

- nigdzie nie mam ani przycisku, nie widzę anten, czujników itp

 

Tutaj pytanie w jaki sposób mogę faktycznie sprawdzić czy posiadam ten moduł czy też nie jest to "pomyłka" w wyposażeniu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewał bym się, żeby w VINie był błąd.

Prawdopodobnie auto z fabryki wyjechało z RDC, popsuł się panel gdzie powinien znajdować się przycisk i poprzedni właściciel wymienił na taki bez przycisku, czujniki mu się popsuły i dezaktywował tą funkcję.

Czujniki znajdują się w kołach, anteny gdzieś w nadkolach jeszcze gdzieś jest moduł, ale nie wiem gdzie.

Najważniejsze, w przypadku zadziałania RDC nie zaświecają się kontrolki DSC i ręcznego tylko taki symbol opony z wykrzyknikiem, tak jak na filmiku powyżej w prawym dolnym rogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli mogę prosić o sugestie gdzie i jak szukać.

 

Na "pasku" pod klimą mam tylko przycisk DSC i nigdzie więcej nie mam żadnych przycisków sugerujących aby ten moduł kiedykolwiek istniał - patrząc od wnętrza samochodu. Jedyna opcja to znalezienie modułu - tutaj pytanie gdzie go szukać. Jeżeli jest to jak można go ewentualnie aktywować i czy można dojść w jakiś "magiczny sposób" jak był on zamontowany i gdzie i dlaczego został wywalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.