Skocz do zawartości

[EXX] Polerowanie felg aluminiowych


darekkk84

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, kupilem niedawno nowe kola z polerowanym rantem, pojechalem na myjnie i tam gosc psiknal mi na przednie kola takim bajerem zeby syf z klockow zszedl, jednak po tym na rantach zostaly bialem plamki, wyglada to jak zaschniete zacieki z wody. Niczym nie moge tego usunac :/ macie jakis pomysl?? Z gory dzieki za pomoc :)

Radość z jazdy :)


328i :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupilem niedawno nowe kola z polerowanym rantem, pojechalem na myjnie i tam gosc psiknal mi na przednie kola takim bajerem zeby syf z klockow zszedl, jednak po tym na rantach zostaly bialem plamki, wyglada to jak zaschniete zacieki z wody. Niczym nie moge tego usunac :/ macie jakis pomysl?? Z gory dzieki za pomoc :)

Tobie zostało na felgach,a mi nakapali tym na maskę :duh:

Efekt ten sam: biale plamki :!:

Na bordowej masce :mad2:

W innej myjni powiedzieli że tu tylko polerka może pomóc.

P.S. W której myjni Ci to zrobili ???

Jak na koła samochodu nawijamy życia wstęgę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Kolumba w tej tunelowej, generalnie nie korzystam z takich myjni ale chcialem, szybko umyc auto to teraz mam :/ Kupilem paste Sonaxu do polerowania aluminium i zobaczymy jak to bedzie, dzisiaj sprobuje to spolerowac. Z maska moze byc juz gorzej :( wiem ze juz nigdy nie dam sobie opryskac felg zadnym badziewiem... A jakby co to polecam reczna myjnie w zdrojach przy Leszczynowej, moze nie jest najtansza ale naprawde chlopaki sie staraja :cool2:

Radość z jazdy :)


328i :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Mam zamiar przez zimę zrobić coś z moimi letnimi alumkami :) Może i spolerowałbym je jednak nie wiem czy przy tym wzorze efekt byłby dobry. Ponadto środek felgi to plastikowy dekielek którego raczej nie spoleruje na "błysk" ale może plastik się maluje jakąś srebrzanką czy czymś podobnym. Poniżej fotka autka i felg oczywiście. Ekspertów proszę o małe rady, a najlepiej o duże rady :) :) :)

 

http://images3.fotosik.pl/216/91ae12f3c29f5e46med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

darekkk84

 

Czesc!

Ja mam takie same felgi 16' w e-36 coupe. Zamierzam je też wypolerować!

Powiedz mi tylko ile sztuk tego papieru [każdej grubości] kupić?

Czy jestem w stanie w ciągu kilku godzin wykonać polerke od początku do końca jednej felgi?

Używać np. filca na wiertarce? czy wszystko ręcznie machać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam pytania..

 

chce wypolerowac same ranty...mieszkam w niemczech i ciezko znalesc tu taki preparat "scansol" tzn wogole nigdzie go tu nie ma..czytalem cos na temat plynu hamulcowego..czy to rozpusci farbe?? i drugie pytanie..czy jesli juz spoleruje i nawoskuje to jak bede go myl to nie bedzie sie alu utleniac??tzn czy po kazdym myciu nie trzeba bedzie polerowac itp..?

a ja nie sprzedaje swojej 7ki.


odpowiem na kazde pytanie zwiazane z felgami,oponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas popularny jest preparat BONDEX dostępny w obi i innych lerojach, jak mieszkasz w Niemczech to podjedź do jakiegoś bauhaus czy obi i spytaj o zmywacz do starych powłok lakierniczych, albo poszukaj gdzieś koło rozpuszczalników.. musi być!
http://img410.imageshack.us/img410/9554/m5hire1nt1.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko mam zamiar przez zime pomalowac moje felusie tylko nie wiem jak to dokładnie zrobic http://www.allegro.pl/item150315937_pomaluj_swoje_aluminiowe_felgi_i_nie_tylko.html kupiłem 2 takie spraye i wiem ze jeszcze musze kupic papiery scierne ale nie wiem czy usuwac ta stara powłoke lakiernicza czy wystarczy tylko ten papier i czy musze pozniej na sam koniec jakims utwardzaczem psikac (niby juz nic nie cza bo spray wszystko zawiera ) pozdro okocza:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do złuszczenia lakieru używałem polskiego preparatu skansol, za puszka jak dobrze pamietam 500ml zaplaciłem okolo 8-9 zl, do tego kupilem po 5 arkuszow papieru sciernego wodnego różnej grubosci i jazda:), na koniec kawalek filcu polerskiego koszt okolo 5zl i pasta automax .Idealne zajecie na długie zimowe wieczory.Dla niecierpliwych proponuje zakupic dobrego browara bo robota ta bardzo żmudna ale efekty jak najbardziej zadawalające.Milej pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
ja wam powiem ze jak u siebie sie bawilem zeby cos pokombinowac z fabrykami to nie uzywalem zadnej chemi tdo zerwania farby ,, poporstu papier 120 na maszynie do szlifowania szpachli ..takie cos jak rotoflex ze nakleja sie tarcze z papierem sciernym schodzi wszysto do golego aluminium i wetdy zmiana papierow na coraz drobniejsze na koniec efekt lustro ,, pokrylem klarem i bylo jak fabryka ,,, :)
,,, bmw klub 3city--mod lakiernictwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czyli lepiej pokryc bezbarwnym lakierem wypolerowany rant czy nie ? :)

 

wsio zalezy jaka jakosc klaru jesli bedzie calkiem bilay a nie zoltawy np to nie stracisz polysku ...

... ale teraz jak bede robil koledze to nie polryje klarem tylko wlasnie woskiem zoaczy,y czy nioe bedzie lepiej ...

,,, bmw klub 3city--mod lakiernictwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--darek- co sądzisz o pomalowaniu felg np. na srebrno a potem czy można bezbarwnym lakierem pomalować czy będzie ok.-odpisz jestem na etapie kupna [już ze Szczecina gościu wysyła -powiem tak czy w ogóle można takie fele dać do chromowania czy to długo wytrzyma u nas biorą podobno 120-pln od feli ale czy to sie opłaca?-felgi sa beemoskie szprychowe tradycyjne tylko z rantem ET 11 :arrow: :arrow: :arrow:
"" jedż z butem ,ale nie na kapciu"", mów co myślisz , rób co mówisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanowcie sie czego ma sie zlapac lakier skoro rant jest wypolerowany??

 

wypolerowanego ranta sie nie lakieruje lakier bedzie odpadal zolk i niewiadomo co jeszcze... chyba ze ktos chce sie bawic w zdzieranie lakieru itp itd.

 

jerzy

wszystko zalezy. jaka chcesz ladne fele z polyskiem duzym kup srebrna baze metalika potem naloz na to ze 3 warstwy bezbarwnego daje glowe ze efekt bedzie murowany...

 

jezeli pomalujesz zwyklym lakierem srebrnym a na to polozysz bezbarwny to te dwa lakiery moga sie zgryzc.. nie zawsze bo niektore lakiery nie beda sie gryzc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 .... to kozaki ! :shock: :D Tez kiedys bede musial zakupic jakies wieksze walce. Poli co na tyle mam 9.

 

Wlasnie poleruje felgii i nei bede malowal bezbarwnym jednak. Problem bo w BBS sa te srubeczki i mam cale pordzewiale. Ale zrobie taki rulonik i bede psikal kazda sprayem z osobna :)

www.rc-trial.pl ----> ZAPRASZAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--darek- co sądzisz o pomalowaniu felg np. na srebrno a potem czy można bezbarwnym lakierem pomalować czy będzie ok.-odpisz jestem na etapie kupna [już ze Szczecina gościu wysyła -powiem tak czy w ogóle można takie fele dać do chromowania czy to długo wytrzyma u nas biorą podobno 120-pln od feli ale czy to sie opłaca?-felgi sa beemoskie szprychowe tradycyjne tylko z rantem ET 11 :arrow: :arrow: :arrow:

 

 

jesli chcesz pomalowac na srebrny czyli zrobic tak jak wychodzily z salonu ,, to oczywiscie da sie to zrobic trzeba najpierw wszystko wyrownac szlif papierem 120 pozniej podklad pozniej papier wodny rezcen szlifowanie pozniej zmywac silikonowy powstaje powierzcnia gotowa do malowania i farba identyczna jak maluje sie caly samochod czyli akryl srebrny ,,, pozniej po wyschnieciu klar bezbarwny i masz gotowe jak z fabryki ... malowalem tak swoje u swojej mlodej w lakierni lakiernik troche pomogl wyszlo pieknie ..:)

,,, bmw klub 3city--mod lakiernictwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka

wlasnie jestem na etapie scierania starego lakieru z felg jak sobie pomysle ze jeszcze tyle pracy do uzyskania zadanego efekty to mi sie nie chce

moje pytanie czy pozniej po wypolerowaniu jakiego uzywac wosku jakis specjalny czy moze byc do alu felg w sprayu

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukaszra mozesz mi zjdecie pokazac jak ten rotoflex wygląda , ja recznie polerowałem felgi 18 cali 4 tygodnie mi to zajeło tez jechałem 220 do 1500 ale to za długo

 

 

rotoflex to jest szlifierka taka ktora ma talerz na ktory nakleja sie papiery scierne bdzo ciezko dostac takie papiery o bardzo drobnej granulacji aczkolwiek jest to do osgniecia i zdobycia sam widzialem na wlasne oczy taki papier 3000 mozna by se nim twarz szlifowac taki byl delikatny :) w kazem razie ponizej podaje link z allegro o jaka szlifiere chodzi ,,, ja uzywalem co prawda rotoflexa specjalnego do szlifowania szpachli na karoseriach ale tym takze mozna to zrobic poniewaz praca i sposob szlifu jest identyczny

 

mozna taka z papierami trojkatnymi jest extra do jakis zaglebien

http://allegro.pl/item171731824_super_cena_szlifierka_delta_260w_skil_bosch_fv.html

lub taka

http://allegro.pl/item172910450_szlifierka_rotex_150_feq_plus_festool_raty.html

ja wlasnie robilem taka z tylu ma waz do wyciagania szlifow ale to jest profesjonalna mozna zdobyc zwykla bosh za mala kase

http://allegro.pl/item173651400_bosch_szlifierka_polerka_z_mikrofiltrem_pex_220_a.html

 

taka to az naddto ...pozdrawiam jak cos pytac

,,, bmw klub 3city--mod lakiernictwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką paste uzywałes do polerowania po ja miałem paste to nawet nie była pasta tylko takie mleczko ktorą kiedys kupiłem w ameryce ale cos takiego u nas nie ma szukam cos podobnego , moze mi cos doradzisz ( ale zadne automax po to scheiss) musi być na wysoki połysk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką paste uzywałes do polerowania po ja miałem paste to nawet nie była pasta tylko takie mleczko ktorą kiedys kupiłem w ameryce ale cos takiego u nas nie ma szukam cos podobnego , moze mi cos doradzisz ( ale zadne automax po to scheiss) musi być na wysoki połysk

 

 

ja uzywalem paste specjalna do aluminium ktora uzywala fabryka rolls royca o ile tak sie to pisze ,,, jak dojade do domu azraz sprawdzefirme jest naprawde xtra ,,,,

,,, bmw klub 3city--mod lakiernictwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.