Skocz do zawartości

Własna wymiana oleju a wskazania komputera


kauzyperda

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie komputer wskazuje ok. 9.000 tys. do seriwisu/wymiany oleju, ale stwierdziłem że będę wymieniał równo co 15 tys. km. - poza ASO, w warsztacie "niezależnym"

 

Czy można (i czy jest sens?) skasować samo to wskazanie w komputerze?

Zastawiam się jak wymiana oleju wpłynie na wskazania serwisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy komputer potrafi w jakis sposob stwierdzic stan jakosciowy oleju? Bo przeciez dobiera dystans do wymiany wg ilosci odpalen auta, przebiegow na zimnym itp. Czy to robi wg jakiegos algorytmu czy wg jakosci oleju?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie jestem przekonany. Gdyby tak było to po zmianie oleju i filtra bez resetu kompa czas do przeglądu by się wydłużył a tak nie jest,

Moim zdaniem nie mamy żadnego czujniki jakości oleju tylko jest zaszyty jakiś algorytm, który bierze pod uwagę eksploatację auta czyli cykle uruchomien i średnie spalanie - chyba ktoś o tym pisał na forum.

 

Ale to tylko moje domysły. Fakt jest taki ze po zmianie oleju okres do wymiany wg komputera nie wydłużył się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas do przegladu olejowego nie ma zbyt wiele wspolnego z jakoscia.... tu komputer odlicza kilometry i tyle.... jesli cos w silniku bedzie nie tak pojawi sie woda paliwo opiłki metalu. wtedy czujnik zadziala.. zajrzyj pod oslone na miske olejowa i zobaczysz go :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co chcesz kasować ?

Ja robię wymianę oleju co ok 12-15 k km, tak mniej więcej w połowie tego co pokazuje komputer. A do serwisu jeżdżę zgodnie ze wskazaniami.

 

I jak nie kasujesz i jedziesz wg. komputera to też wymieniają Tobie olej?

No właśnie tego chciałem uniknąć - teraz mi pokazywał komp do wymiany ok. 8 tys. km, nie kasowałbym i co, wymienialiby olej na przeglądzie? Trochę bez sensu :roll:

 

Z drugiej strony - akcja była w piątek, kolega który mi zmieniał skasował jak mówił samą inspekcję olejową, chociaż jak widziałem czas do przeglądu teraz pokazuje 21 tys. km.. (ale z tego co kojarzę ten dystans szybciej się na razie u mnie zmniejszał niż wynikało to tylko ze stanu kilometrów). Suma sumarum - w ASO pojawię się wtedy przy przebiegu ~30 tys. km, jeśli przyjąłem zmiany co 15 tys. km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że się tak przyłączę do tematu. Otóż po zakupie nowego auta licznik "do przeglądu" wskazywał 30 000 km. Tak jak pisaliście wcześniej algorytm wyliczył sobie w moim przypadku wymianę po 23 000.

Mając 23 000 pojechałem na serwis - olej wymieniono licznik zrestartowano - natomiast wydawało mi się ze powinien po wymianie odliczać znowu od 30 000 .... niestety po wymienia odliczał od 22 000. Tak jakby zmieniono interwał miedzyprzeglądowy z 30 0000 na 22 000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że się tak przyłączę do tematu. Otóż po zakupie nowego auta licznik "do przeglądu" wskazywał 30 000 km. Tak jak pisaliście wcześniej algorytm wyliczył sobie w moim przypadku wymianę po 23 000.

Mając 23 000 pojechałem na serwis - olej wymieniono licznik zrestartowano - natomiast wydawało mi się ze powinien po wymianie odliczać znowu od 30 000 .... niestety po wymienia odliczał od 22 000. Tak jakby zmieniono interwał miedzyprzeglądowy z 30 0000 na 22 000

 

Hm, ciekawe. Może komputer w zależności od stylu jazdy swoim magicznym algorytmem wyliczył krótszy interwał? Ale to tylko moje laickie gdybanie...

 

Ja z kolei zastanawiam się jeszcze, czy jeśli zmieniłem teraz sam olej, ale przeglądu nie robiłem, to kiedy na normalny przegląd powinienem się pojawić (mam 16 tys. km przebiegu). Po 20 tys.? 30 tys.? Komputer mi teraz pokazuje ~22 tys. km do seriwisu, co mi się wydaje nieco długo... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że się tak przyłączę do tematu. Otóż po zakupie nowego auta licznik "do przeglądu" wskazywał 30 000 km. Tak jak pisaliście wcześniej algorytm wyliczył sobie w moim przypadku wymianę po 23 000.

Mając 23 000 pojechałem na serwis - olej wymieniono licznik zrestartowano - natomiast wydawało mi się ze powinien po wymianie odliczać znowu od 30 000 .... niestety po wymienia odliczał od 22 000. Tak jakby zmieniono interwał miedzyprzeglądowy z 30 0000 na 22 000

 

Ostatni raz pojechałem na wymianę mając 99400. Licznik zresetowano i pokazał 23000 do kolejnego serwisu. Teraz mam juz 107.000, a licznik pokazuje że mam jeszcze 22.000... :) Kija warte te czujniki....

Czujnik hamulców tylnych świeci mi się od 10.000 km, a klocka jeszcze pół centymetra zostało, ale nieeeee... nic nie zrobisz i nie zresetujesz kompa, jeśli nie kupisz nowego kabelka za stówkę, pomimo tego, że klocka jeszcze sporo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ostatni raz pojechałem na wymianę mając 99400. Licznik zresetowano i pokazał 23000 do kolejnego serwisu. Teraz mam juz 107.000, a licznik pokazuje że mam jeszcze 22.000... :) Kija warte te czujniki....

Czujnik hamulców tylnych świeci mi się od 10.000 km, a klocka jeszcze pół centymetra zostało, ale nieeeee... nic nie zrobisz i nie zresetujesz kompa, jeśli nie kupisz nowego kabelka za stówkę, pomimo tego, że klocka jeszcze sporo....

 

 

To prawda, ale tym bardziej ciekawi mnie skąd u mnie i u Ciebie ta wartość 23 000 ....:)

W odróżnieniu od Ciebie u mnie ta wartość maleje od tych 23 000 po przeglądzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Członkowie klubu
Myslalem ze moze czujnik pokazuje wskazania w zaleznosci od stylu jazdy, kupowalem fure, na liczniku 24700- do wymiany oleju 19000, teraz mam 37000- do wymiany 17000 ale wiekszosc trasy pokonuje w trybie EcoPro, natomiast z tego co wy piszecie algorytm obliczania jest chyba bardziej skomplikowany:) Jestem w sobote umowiony na akcje serwisowa to postaram sie dokladnie podpytac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
wymieniam olej co 10000 km w swoim F21 118d co 10000km. Nie kasuję co 10000 a tylko co 30000km. tak robię od nowości i nie mówiłem nic serwisowi że tak się dzieje. Auto kupiłem nowe w salonie, a nauczkę miałem jak w E87 zaczął mi hałasować rozrząd przy tym samym silniku. Serwis swoje że nie trzeba co 10000 a ja robię swoje nie chwaląc się im.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolego, złota łopata się należy za odkopanie wątku po 4,5 roku :mrgreen:

Co do wymiany oleju to robisz jak najbardziej dobrze, ale serwis raczej wie że coś sam grzebiesz, chyba że filtry kupujesz ori ze znakami BMW... Z drugiej strony cześć serwisów niezależnych ma umowę z centralą na wymianę typowych części eksploatacyjnych i nic nie trzeba ukrywać, nie tracąc gwarancji. Co do tytułu tematu, to nie ma czujnika, a jest jakiś dębiny algorytm odpalen itp. Jak zrobię kilka krótkich odcinków z dłuższymi przerwami to km do wymiany lecą w dół, ale wystarczy że przejadę się 50-100km i jest odwrotnie.

Edytowane przez Tony_Stark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

się zapisałem do Was bo mi po dłuższym czasie zapomniało się login i hasło. no i przejrzałem i dopisałem. Jest napisane, że nie dopisywać nowych wątków więc przejrzałem wszystko,a że nie byłem już tu dawno to piszę co wiem...pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniam olej co 10000 km w swoim F21 118d co 10000km. Nie kasuję co 10000 a tylko co 30000km. tak robię od nowości i nie mówiłem nic serwisowi że tak się dzieje. Auto kupiłem nowe w salonie, a nauczkę miałem jak w E87 zaczął mi hałasować rozrząd przy tym samym silniku. Serwis swoje że nie trzeba co 10000 a ja robię swoje nie chwaląc się im.

 

Dokładnie tak !

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.