Skocz do zawartości

xenony zkw


bmtriko

Rekomendowane odpowiedzi

na zapalonych patrzysz od strony kierunku i jak sie dobrze wpatrzysz to zobaczysz zarnik i odblysnik oczywiscie nie caly ale wystarczajaca ilosc aby ocenic jego stan

 

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te odbłyśniki wypalały się bardzo szybko i z reguły trzeba je wymienić/zregenerować. Jeżeli oryginalne odbłysniki (nie wymienione na metalowe) wypalał się również w ciągu dnia (w sensie, że jeżdzone było zawsze z włączonymi światłami :)), to najprawdopodobniej lampy nie świecą już jak powinny. Od siebie mogę polecić wymianę na nowy metalowy odbłyśnik. Jakieś pół roku temu auto przeszło taki zabieg i różnica jest ogromna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi się luknąc jak xenon był zapalony...nie są czarne odbłyśniki.. jedynie to sreberko już zmatowiałe i troszkę schodzi... kupię palniki xenon i zobaczę jak będzie świecić jak tragicznie to trza już będzie zrobić...

 

bo ehh o 21na dworze z latarką w ręce zacząłem lampę odkręcać wszystko pięknie ładnie ale jak to musi być zawsze dostęp do dwóch śrub na dole możliwy po zdjęciu zderzaka...to odpuściłem.. nie obeszło się bez połamania zaczepów dwóch od listwy spryskiwaczy potem jednego w lampie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

Niestety też jestem posiadaczem E46 2004r. sedan po lifcie z lampami bi-ksenon ZKW.

Na szczęście u mnie problem dotyczy tylko prawej lampy, bo lewa była wymieniona na nowy oryginał w 2010r. (taka data na lampie) i na razie świeci idealnie.

 

Po rozebraniu felernej lampy odbłyśnik jest oczywiście w stanie tragicznym.

Po zapoznaniu się z masą tematów związanych z tym problemem dowiedziałem się że po niewielkich przeróbkach można włożyć odbłyśnik metalowy wraz z elektromagnesem od unoszenia klapki.

 

Znalazłem na alledrogo dwa metalowe odbłyśniki do lamp E46 ale więcej informacji brak.

1. http://allegro.pl/bmw-e46-odblysnik-bi-xenon-europa-okazja-i4294562197.html

2. http://allegro.pl/bmw-e46-metalowy-odblysnik-do-zkw-xenon-warszawa-i4273771386.html

 

Czy wiecie który odbłyśnik da się zamontować do lampy e46 po lifcie?

 

Pozdrawiam.

 

Dodano 02.06.2014 9:19

 

Właśnie się dowiedziałem że odbłyśnik z pierwszej aukcji jest wyjęty w M3 z 2003 roku i ma nr części 89390246.

 

Może to ułatwi sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz zkw możesz być pewien ,że sę wypalone ja też zmieniłem na metalowe i różnica kolosalna aż się chciało jeździć w nocy :) a halogeny musiały być bardzo nieszczelne i z wilgoci korodował ten chrom u mnie też tak jest ale tylko troszeczkę na rancie odpryskuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz zkw możesz być pewien ,że sę wypalone ja też zmieniłem na metalowe i różnica kolosalna aż się chciało jeździć w nocy :) a halogeny musiały być bardzo nieszczelne i z wilgoci korodował ten chrom u mnie też tak jest ale tylko troszeczkę na rancie odpryskuje...

 

To że odbłyśnik jest wypalony to wiem.

 

Czy kolega może podpowiedzieć skąd zamawiał te metalowe odbłyśniki do ZKW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz zkw możesz być pewien ,że sę wypalone ja też zmieniłem na metalowe i różnica kolosalna aż się chciało jeździć w nocy :) a halogeny musiały być bardzo nieszczelne i z wilgoci korodował ten chrom u mnie też tak jest ale tylko troszeczkę na rancie odpryskuje...

 

To że odbłyśnik jest wypalony to wiem.

 

Czy kolega może podpowiedzieć skąd zamawiał te metalowe odbłyśniki do ZKW?

 

Kupiłem je na allegro za 2 zapłaciłem jakieś 250 zł były one od e90 (sprzedający był z lublina) i pasowały prawie p&p trzeba było tylko dowiercić nową dziurkę ,ponad rok świecenia i żadne wypalanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam zamówiony odbłyśnik z pierwszego linka, jest to kolega z Otwocka który ma dobrą opinię.

 

Ale będę potrzebował ten plastik co jest dookoła soczewki z napisem XENON, bo u mnie jest trochę przegrzany i dotknąłem palcami podczas demontażu i teraz brzydko wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam zamówiony odbłyśnik z pierwszego linka, jest to kolega z Otwocka który ma dobrą opinię.

 

Ale będę potrzebował ten plastik co jest dookoła soczewki z napisem XENON, bo u mnie jest trochę przegrzany i dotknąłem palcami podczas demontażu i teraz brzydko wygląda.

 

z tym to bedziesz miał problem , znaleźć to w idealnym stanie to masakra . jak mam pare szt to chromuje zakładam i wsio . Ale to droga operacja ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to droga operacja ,

 

Właśnie tego się obawiam, a jak złożę bez chromowania to będę ciągle tam zaglądał i będzie mi to przeszkadzać, ehhh.

 

A tak z ciekawości zapytam się, ile kosztuje takie chromowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie to czeka zakup dopiero cała lampa xenon lewa uzywka za około 700zł o jeden głupi plastik(uchywt mocowania listwy pod spryskiwacze bo uksył się przy stłuczce) i nie wiadomo gdzie upadł i przez to listwa mi będzie z jednej strony odstawac i trza bulic 700zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wymieniłem odbłyśnik. :)

Powiem tak, lampa z wymienionym odbłyśnikiem świeci dużo jaśniej niż lampa oryginalna z 2010r.

 

Plama światła jest trochę inna niż w oryginalnej lampie, ale jak ktoś wymieni dwa odbłyśniki na raz to efekt będzie rewelacyjny.

 

Ja wymianę robiłem sam, odbłyśnik zamawiałem tu: http://www.regeneracjalamp.waw.pl/, dostałem odbłyśnik przygotowany do montażu.

 

Przy wymianie jest trochę zabawy ale naprawdę warto, teraz wiem że drugą lampę też przerobię za jakiś czas.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Ja wymianę robiłem sam, odbłyśnik zamawiałem tu: http://www.regeneracjalamp.waw.pl/, dostałem odbłyśnik przygotowany do montażu.

 

crook ile zapłaciłeś za taki odbłyśnik? Ciekawi mnie też czy jest możliwość dopasowania odbłyśnika z AL do bebechów z ZKW?

 

Zastanawiam się też, czy dałoby radę dostać gdzieś metalowy odbłyśnik do xenona, wyciąć przepalony odbłyśnik z tworzywa i w jego miejsce wmontować ten metalowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.