Skocz do zawartości

BMW Rheingold


kris1973

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam mam problem z ista taki że normalnie działała wszystko było ok ale niestety zainstalowałem jakiś tam program do robienia map i chyba on musiał namieszać coś z plikami isty bo teraz jak odpalam kompa chce odpalić iste a tu znowu pokazuje się by wpisać klucz (końcówka instalacji) wpisuje i uruchamiam kompa znowu włączam a tu to samo jak by nie mógł zakończyć instalacji i się uruchomić kopiowałem od nowa pliki do c/programfilesx86/Rheingold i dalej to samo....inpa tools i winkfp normalnie działa tylko ista padła proszę o pomoc :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z ista taki że normalnie działała wszystko było ok ale niestety zainstalowałem jakiś tam program do robienia map i chyba on musiał namieszać coś z plikami isty bo teraz jak odpalam kompa chce odpalić iste a tu znowu pokazuje się by wpisać klucz (końcówka instalacji) wpisuje i uruchamiam kompa znowu włączam a tu to samo jak by nie mógł zakończyć instalacji i się uruchomić kopiowałem od nowa pliki do c/programfilesx86/Rheingold i dalej to samo....inpa tools i winkfp normalnie działa tylko ista padła proszę o pomoc :/

 

Pisz pw, ogarniemy problem zdalnie przez team viewer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu nowa ista 4.25.20 dostepna na serwerze mega

Narazie wersja EN


https://mega.nz/folder/Tig1GKaQ#eKai1nKbHTh4XlmddpDmjA

 

wrzucielem ale mam errora


Twój system nie spełnia minimalnych wymagań systemowych:

Dysk twardy: 58 GByte - wymagane 150GByte


Dlatego aplikacja ISTA zakończy pracę. Minimalne wymagania systemowe podane są w rozwiązaniu ISPI Dealer Self Support #00046632.


Da się to jakoś obejść??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

Wymieniłem NOX i standardowo jako ostatni punkt instrukcji mam: "...following service function must be carried out: Delete adaptations, exhaust emission system."

Normalnie robiłem to przez: Vehicle management -> Service function -> Power train -> Engine electronics -> ...

Niedawno zmieniłem kompa, ściągnąłem i zainstalowałem nową wersję ISTA + i ku mojemu zdziwieniu po wejściu w Power train mam tylko takie opcje do wyboru:


tAKopLe.png


Co może być przyczyną? Jak inaczej wejść w Engine Electronics? Jeśli nie da się, to jak zrobić reset adaptacji NOX i EGR inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walsnie jakies znaczenie ma i bardziej bym powiedzial ze stara ISTA tutaj pomoze,a nowa nie widzi sterownika silnika z amerykanskiego BMW...


Testowalem kilka wersji ISTY 4.2X,czyli najnowsze, konkretnie na jednym aucie , f30 328i z hameryki ze sterownikiem MEVD - widac wartosci silnika w DME,ale w sam sterownik przez funkcje serwisowe nie da sie wejsc bo nie ma go w ogole na listcie,tak jak u kolegi z poprzedniej strony. Blizniacze auto tylko salon PL normlanie widoczny sterownik silnika i mozna wysterowac wszystko,dopisac wtryski itd.


Wrocilem z wersja ISTY do 4.19.XX bo to moim zdaniem zloty srodek,ostatnia najswiezsza ktora dziala plynnie bez zadnego zacinania sie,nie wisi 2 minuty na identyfikacji auta,ale na plikach SDP od najnowszej,choc to nie ma znaczenia.


Wracajac do tematu ameryka/europa cos wnosi dla ISTY i faktycznie sterwonik silnika nie jest widoczny,nawet po przekodowaniu auta na EU.


Chetnie sie dowiem czym to jest spowodowane,potrzebowalem wpisac nowe kody wtryskow n20 USA,ISTA nie dala rady,LAUNCH normalnie obsluzyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Walsnie jakies znaczenie ma i bardziej bym powiedzial ze stara ISTA tutaj pomoze,a nowa nie widzi sterownika silnika z amerykanskiego BMW...


Testowalem kilka wersji ISTY 4.2X,czyli najnowsze, konkretnie na jednym aucie , f30 328i z hameryki ze sterownikiem MEVD - widac wartosci silnika w DME,ale w sam sterownik przez funkcje serwisowe nie da sie wejsc bo nie ma go w ogole na listcie,tak jak u kolegi z poprzedniej strony. Blizniacze auto tylko salon PL normlanie widoczny sterownik silnika i mozna wysterowac wszystko,dopisac wtryski itd.


Wrocilem z wersja ISTY do 4.19.XX bo to moim zdaniem zloty srodek,ostatnia najswiezsza ktora dziala plynnie bez zadnego zacinania sie,nie wisi 2 minuty na identyfikacji auta,ale na plikach SDP od najnowszej,choc to nie ma znaczenia.


Wracajac do tematu ameryka/europa cos wnosi dla ISTY i faktycznie sterwonik silnika nie jest widoczny,nawet po przekodowaniu auta na EU.


Chetnie sie dowiem czym to jest spowodowane,potrzebowalem wpisac nowe kody wtryskow n20 USA,ISTA nie dala rady,LAUNCH normalnie obsluzyl.

Wiele przeróbek wersji 4.2x ma dużo problemów. Zwłaszcza z funkcjami serwisowymi.

Sprawdź jak zachowa się najnowsza


W tym przypadku mamy do czynienia ze starą wersją isty. Porównaj wygląd menu funkcji serwisowych, z ISTĄ u siebie. Takie menu mam w iście 4.01(ostatnia, która umożliwia ograniczenie EGR)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
4.25.30 tnie sie ? jak tak to nawet nie pobieram...

Ta wersja mam wrażenie, że działa najlepiej ze wszystkich 4.2x. Nie tak szybko jak np. 4.15.16, której używam najczęściej, ale i tak jest sporo lepiej niż starsze wersje 4.2x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4.25.30 tnie sie ? jak tak to nawet nie pobieram...

Ta wersja mam wrażenie, że działa najlepiej ze wszystkich 4.2x. Nie tak szybko jak np. 4.15.16, której używam najczęściej, ale i tak jest sporo lepiej niż starsze wersje 4.2x

 

Dokładnie tak, sam testowałem kolejny raz przed chwila, byłem zaskoczony bardzo pozytywnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ograniczenie EGR to najstarsza wersja ISTA , 4.01 też już tego nie ma

wklej sobie obok wersje 3.41 działa na licencji każdej 4,2x i 4.1x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie, takie pytanko, czy wypakować bazy BLP i SDP do głównego katalogu Rheingold, czy w inne miejsce?

 

Do folderu pzdzdata w folderze Rheingold

Jak otworzy archiwum to zobaczy już folder psdzdata.

Wypakowuje to bezpośrednio do folderu Rheingold

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za info, nie byłem pewny. Wyczytałem że SDP jest przydatne niby tylko przy programowaniu, a BLP ? Używam też ESYSa, ale tylko do kodowania, potrzebuje on tego?

Z góry dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojti77 masz może linki mega.nz albo możliwość wrzucenia jakiejś najnowszej ISTA-D na mega.nz tak żeby ten największy plik SQLiteDBs OTHER był w pliku podzielonym na części np. tak jak u Ciebie na chomiku ? (ważne żeby w częściach poniżej 5 GB każda). Chodzi mi o tą odchudzoną ISTĘ, która waży poniżej 20GB (bez plików SDP do programowania) czyli tak jak te co masz na chomikuj wrzucone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wojti77 masz może linki mega.nz albo możliwość wrzucenia jakiejś najnowszej ISTA-D na mega.nz tak żeby ten największy plik SQLiteDBs OTHER był w pliku podzielonym na części np. tak jak u Ciebie na chomiku ? (ważne żeby w częściach poniżej 5 GB każda). Chodzi mi o tą odchudzoną ISTĘ, która waży poniżej 20GB (bez plików SDP do programowania) czyli tak jak te co masz na chomikuj wrzucone

A po co tak kombinować? Zainstaluj program mega sync(trzeba założyć bezpłatne konto na mega). Program sam wznawia pobieranie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojti77 masz może linki mega.nz albo możliwość wrzucenia jakiejś najnowszej ISTA-D na mega.nz tak żeby ten największy plik SQLiteDBs OTHER był w pliku podzielonym na części np. tak jak u Ciebie na chomiku ? (ważne żeby w częściach poniżej 5 GB każda). Chodzi mi o tą odchudzoną ISTĘ, która waży poniżej 20GB (bez plików SDP do programowania) czyli tak jak te co masz na chomikuj wrzucone

A po co tak kombinować? Zainstaluj program mega sync(trzeba założyć bezpłatne konto na mega). Program sam wznawia pobieranie

Bo na mega można ściągać max 5GB pliki na free account. Żeby ściągać większe trzeba opłacić premium. Edit: a może faktycznie mega sync te ograniczenie nie dotyczy - zaraz sprawdzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wojti77 masz może linki mega.nz albo możliwość wrzucenia jakiejś najnowszej ISTA-D na mega.nz tak żeby ten największy plik SQLiteDBs OTHER był w pliku podzielonym na części np. tak jak u Ciebie na chomiku ? (ważne żeby w częściach poniżej 5 GB każda). Chodzi mi o tą odchudzoną ISTĘ, która waży poniżej 20GB (bez plików SDP do programowania) czyli tak jak te co masz na chomikuj wrzucone

A po co tak kombinować? Zainstaluj program mega sync(trzeba założyć bezpłatne konto na mega). Program sam wznawia pobieranie

Bo na mega można ściągać max 5GB pliki na free account. Żeby ściągać większe trzeba opłacić premium. Edit: a może faktycznie mega sync te ograniczenie nie dotyczy - zaraz sprawdzę

Ograniczenie dotyczy każdej możliwości, ale mega sync jak pobierasz plik 20gb, to po 4gb pokaże komunikat, że limit się skończył, a jak czas minie, to ponownie pobiera plik, więc nie trzeba martwić się jego rozmiarem. Nawet jakbyś program zamknął, to później i tak wraca z pobieraniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Piszę tutaj bo mój problem dotyczy rheigholda, a mianowicie mam problem z połączeniem przez ICOM NEXT z samochodem, esys działa, w iToolRadar widzi icoma a ista przy identyfikacji wywala błąd "The vehicle could not be identified successfully. Check vehicle interface and 'PAD active'. Problem dotyczy serii E jak i F. Ista widzi Icom, zapłon i Vin ale nie łączy sie z samochodem, wczesniej działała, a bodajże bo zainstalowaniu easyconnect tak sie stalo ale nie jestem pewien.


Ma ktoś może jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.