Skocz do zawartości

BMW Rheingold


kris1973

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Generalnie wypinasz starą i wpinasz nową , to jest element który chyba nie wymaga kodowania .
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nonwlasnie tak myslalem. Ale po podpieciu uzywanej kamery, niby sprawnej brak jest jakiego kolwiek obrazu. Mam gdzies Inste zainstalowaną, może ktos pamieta, ze takie kodowanie wystepuje.


Wiem na pewno, ze kamery mozna kalibrowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak zrobisz diagnostykę ISTA - będzie błąd kamery , wejdziesz w diagnostykę modułu i program poprowadzi Cię w funkcje serwisowe .

Często problemem z kamerami są uszkodzone przewody sygnałowe .

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Nowa ista 4.24.30 - full versja - na poniższym linku


https://mega.nz/folder/n6wh3IQJ#KOHc5dgx8q-GZFJc2WeWKg


Wersja super spakowana, całość ok 80GB, po rozpakowaniu ponad 200GB

Bardzo dobrze działa, polecam.

Jakby ktoś miał problem mogę pomóc w instalacji


działa dla wszystkich aut z serii F, G i I, baza z 07.2020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a taki jest podział pomiędzy ISTA D (seria F, G, I) a ISTA P (seria E) - wyciąg z opisu najnowszej ISTY

ISTA D

F001 (F0x, RR4, RR5, RR6)

F010 (F06, F1x)

F020 (F2x, F3x, F80, F82, F83, F87)

F025 (F15, F16, F25, F26, F85, F86)

F056 (F39, F4x, F5x, F6x)

S15A (G01, G02, G1x, G3x, RR1x, RR31, F90, F97, F98)

S15C (G08, G38)

S18A (G05, G06, G07, G14, G15, G16, G20, G21, G22, G28, G29, F40, F44, F91, F92, F93, F95, F96)

I001 (I01, I12, I15)

RR21 (RR21, RR22)


ISTA-P

E065 (E65, E66)

E060 (E60, E61, E63, E64)

E070 (E70, E71, E72)

E89x (E81, E82, E84, E87, E88, E89, E90, E91, E92, E93)

R056 (R55, R56, R57, R58, R59, R60, R61)

RR01 (RR1, RR2, RR3)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzuci ktoś moze linka do chomikuj z najnowsza polska wersja Ista+ ?

jest jakaś wersja co opisy błędów albo schemat postępowania jest po Polsku?

 

Wyzej masz kega 4.24.12. Do tej wersji mozna podlaczyc pl 4.21.12

5Euro I masz wszystkonu siebie na dysku, na chomiku 150 gb za 25 zl nie pobierzesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzuci ktoś moze linka do chomikuj z najnowsza polska wersja Ista+ ?

jest jakaś wersja co opisy błędów albo schemat postępowania jest po Polsku?

 

Wyzej masz kega 4.24.12. Do tej wersji mozna podlaczyc pl 4.21.12

5Euro I masz wszystkonu siebie na dysku, na chomiku 150 gb za 25 zl nie pobierzesz

 

ok dzięki kolego czyli pobieram https://mega.nz/folder/anZhWSjI#otGs_BYHFOS-HyU1P6h9Og a podeślesz linka do bazy pl ,moge prości do cb kontakt albo jakas skrócana instrukcje instalacji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzuci ktoś moze linka do chomikuj z najnowsza polska wersja Ista+ ?

jest jakaś wersja co opisy błędów albo schemat postępowania jest po Polsku?

 

Wyzej masz kega 4.24.12. Do tej wersji mozna podlaczyc pl 4.21.12

5Euro I masz wszystkonu siebie na dysku, na chomiku 150 gb za 25 zl nie pobierzesz

 

ok dzięki kolego czyli pobieram https://mega.nz/folder/anZhWSjI#otGs_BYHFOS-HyU1P6h9Og a podeślesz linka do bazy pl ,moge prości do cb kontakt albo jakas skrócana instrukcje instalacji :D

 


prosz bardzo,

https://mega.nz/file/quZhACQI#IqfK_edrNoiXyDjME5e4QjQ6C7yjWPrLCTXVlvkeVt0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A hasło do tej PL bazy można?

 

!@#123!@#


i jak wszystko ok, działa?

 

Siemka

osobiście z braku czasu dopiero teraz biorę się za instalacje.

podrzucił bys jakas instrukcje ? Co jesli mam działająca wersje 4.0.1 mam ja usunąć i od nowa instalować? czy podmieniać tam pliki?

wcześniej do instalacji wersji 4.0.1 mialem taka instrukcje

Instalacja

"

wejdź do folderu, do którego wypakowałeś wcześniej pobrane pliki i zainstaluj kolejno wszystkie programy z folderu “Pre-Install” (niektóre z nich mogą nie zainstalować się – nie przejmuj się tym i kontunuj);

w następnym kroku skopiuj folder “Rheingold” wraz z zawartością do lokalizacji C:\Program Files (x86);

przejdź do lokalizacji C:\Program Files (x86)\Rheingold\TesterGUI\bin\Release;

kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonkę IstaGUI > Właściwości > Zgodność i zaznacz ptaszka przy pozycji “Uruchom ten program jako administrator”;

w tym samym oknie kliknij “uruchom ten program w trybie zgodności z”. W rozwijanej liście zostaw domyślna wartość, którą zaproponował system Windows. Zatwierdź zmiany przyciskiem Zastosuj a następnie Ok;

kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonkę IstaGUI > Wyślij do > Utwórz skrót na pulpicie;

zmień nazwę utworzonemu skrótowi na “ISTA”;

uruchom program ISTA utworzonym skrótem i przebrnij przez proces instalacji. Gdy program poprosi o licencję, przejdź do wypakowanych na początku plików, otwórz plik IstaLicense.txt i skopiuj z niej zawartość do okna instalacji;

w trakcie instalacji program spyta o numer “ISIS” – wpisz w to pole cyfrę 1 i kliknij przycisk Finish. Po tym program może poinformować o problemie lecz po zaakceptowaniu wszystko będzie działało prawidłowo;

zrestartuj komputer;

"

z tej wersji nowej widze ze posiada duzo plikow do wypakowania (SDP 4.24.13,SQLiteDBs, BLP 4.24.12) trzeba wszystko wypakować i przenieść do głównego folderu Rheingold ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A hasło do tej PL bazy można?

 

!@#123!@#


i jak wszystko ok, działa?

 

Siemka

osobiście z braku czasu dopiero teraz biorę się za instalacje.

podrzucił bys jakas instrukcje ? Co jesli mam działająca wersje 4.0.1 mam ja usunąć i od nowa instalować? czy podmieniać tam pliki?

wcześniej do instalacji wersji 4.0.1 mialem taka instrukcje

Instalacja

"

wejdź do folderu, do którego wypakowałeś wcześniej pobrane pliki i zainstaluj kolejno wszystkie programy z folderu “Pre-Install” (niektóre z nich mogą nie zainstalować się – nie przejmuj się tym i kontunuj);

w następnym kroku skopiuj folder “Rheingold” wraz z zawartością do lokalizacji C:\Program Files (x86);

przejdź do lokalizacji C:\Program Files (x86)\Rheingold\TesterGUI\bin\Release;

kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonkę IstaGUI > Właściwości > Zgodność i zaznacz ptaszka przy pozycji “Uruchom ten program jako administrator”;

w tym samym oknie kliknij “uruchom ten program w trybie zgodności z”. W rozwijanej liście zostaw domyślna wartość, którą zaproponował system Windows. Zatwierdź zmiany przyciskiem Zastosuj a następnie Ok;

kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonkę IstaGUI > Wyślij do > Utwórz skrót na pulpicie;

zmień nazwę utworzonemu skrótowi na “ISTA”;

uruchom program ISTA utworzonym skrótem i przebrnij przez proces instalacji. Gdy program poprosi o licencję, przejdź do wypakowanych na początku plików, otwórz plik IstaLicense.txt i skopiuj z niej zawartość do okna instalacji;

w trakcie instalacji program spyta o numer “ISIS” – wpisz w to pole cyfrę 1 i kliknij przycisk Finish. Po tym program może poinformować o problemie lecz po zaakceptowaniu wszystko będzie działało prawidłowo;

zrestartuj komputer;

"

z tej wersji nowej widze ze posiada duzo plikow do wypakowania (SDP 4.24.13,SQLiteDBs, BLP 4.24.12) trzeba wszystko wypakować i przenieść do głównego folderu Rheingold ?

 

rozpakuj wszystko i zgłoś sie PW, pomogę zdalnie przez team viewer.

Możesz rozpakować na dysku zewnętrznym, na D itp. Nie ma obowiązku instalacji na dysku C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To są instalacje "standalone", jak masz już działającą poprzednią to zazwyczaj wystarczy tylko czyszczenie rejestru dołączonymi skryptami i ponowne zarejestrowanie nowej, nie trzeba wszystkich dodatkowych komponentów wgrywać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dostępna jest już wersja 4.25.20.


Bazy SDP nie trzeba pobierać, jeśli nie zamierzamy programować.


A tym, co chcą okazjonalnie chcą zrobić diagnozę, polecam wersje starsze niż 4.20.xx

Sam używam 4.15.16PL bez bazy sdp. Diagnostykę robi błyskawicznie(te nowsze różnie, ale najczęściej znacznie dłużej, włącznie z zawieszaniem się). Dopiero w G30 2018r nie miałem funkcji serwisowych, ale błędy czytał bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostępna jest już wersja 4.25.20.


Bazy SDP nie trzeba pobierać, jeśli nie zamierzamy programować.


A tym, co chcą okazjonalnie chcą zrobić diagnozę, polecam wersje starsze niż 4.20.xx

Sam używam 4.15.16PL bez bazy sdp. Diagnostykę robi błyskawicznie(te nowsze różnie, ale najczęściej znacznie dłużej, włącznie z zawieszaniem się). Dopiero w G30 2018r nie miałem funkcji serwisowych, ale błędy czytał bez problemu

 


coś masz nie tak z instalacja skoro się zawiesza. Choc jak używasz 4.15 to czemu piszesz o czymś co nie wiesz. Ja używam 4.24.30, nie widzę żadnych problemow.

Na pewno fajne jest widoczność certyfikatów w tej wersji, jak kto się bawi w kodowanie esys, a warto to bardzo przydatne.

A mając iste, czasem są błędy kodowania i zęby naprawić SDP się przydaje. Zresztż SDP to podstawa dla esys wieć jak dla mnie niezbędna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ista działa, tez zauważyłem ze dłużej się uruchamia i cokolwiek sprawdza ale będzie ,dzięki za pomoc.


A ogarnia ktos moze jak zmienić język chodzi mi jak na zdj by bylo po PL albo EN

119043593_qqxssex.jpg

to stare zdj z 4.0.1 bmw bylo serwisowane na slowacji mozliwe to ze to przez nich jest ten ich jezyk w ista ? Jutro sprawdze ta nowa wersje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ista działa, tez zauważyłem ze dłużej się uruchamia i cokolwiek sprawdza ale będzie ,dzięki za pomoc.


A ogarnia ktos moze jak zmienić język chodzi mi jak na zdj by bylo po PL albo EN

119043593_qqxssex.jpg

to stare zdj z 4.0.1 bmw bylo serwisowane na slowacji mozliwe to ze to przez nich jest ten ich jezyk w ista ? Jutro sprawdze ta nowa wersje

 

Cos zle ustawiłeś, stara wersja wogole jie powinna się pojawiać. Trzeba było całkiem stara wyrzucic, zbyt duże różnice. Trzena rejestry zmienic, jezyk pl dopisać w rejestr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ista działa, tez zauważyłem ze dłużej się uruchamia i cokolwiek sprawdza ale będzie ,dzięki za pomoc.


A ogarnia ktos moze jak zmienić język chodzi mi jak na zdj by bylo po PL albo EN


to stare zdj z 4.0.1 bmw bylo serwisowane na slowacji mozliwe to ze to przez nich jest ten ich jezyk w ista ? Jutro sprawdze ta nowa wersje

 

Cos zle ustawiłeś, stara wersja wogole jie powinna się pojawiać. Trzeba było całkiem stara wyrzucic, zbyt duże różnice. Trzena rejestry zmienic, jezyk pl dopisać w rejestr,

 

to screen z starszej wersji napisałem do was z zapytaniem czy ktoś tak kiedyś mial, jutro podłącze lapka z nowa wersja i sprawdzę czy tak nadal jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dostępna jest już wersja 4.25.20.


Bazy SDP nie trzeba pobierać, jeśli nie zamierzamy programować.


A tym, co chcą okazjonalnie chcą zrobić diagnozę, polecam wersje starsze niż 4.20.xx

Sam używam 4.15.16PL bez bazy sdp. Diagnostykę robi błyskawicznie(te nowsze różnie, ale najczęściej znacznie dłużej, włącznie z zawieszaniem się). Dopiero w G30 2018r nie miałem funkcji serwisowych, ale błędy czytał bez problemu

 


coś masz nie tak z instalacja skoro się zawiesza. Choc jak używasz 4.15 to czemu piszesz o czymś co nie wiesz. Ja używam 4.24.30, nie widzę żadnych problemow.

Na pewno fajne jest widoczność certyfikatów w tej wersji, jak kto się bawi w kodowanie esys, a warto to bardzo przydatne.

A mając iste, czasem są błędy kodowania i zęby naprawić SDP się przydaje. Zresztż SDP to podstawa dla esys wieć jak dla mnie niezbędna :)

Nie każdy zamierza programować i kodować, więc nie każdemu pliki SDP są potrzebne, a po co w tym momencie zawalać dysk 220GB istą, jak wystarczy 40GB(wraz z PL językiem).

Polecam przeczytać mój post ze zrozumieniem ;)

Używam 4.15.16 nie bez powodu.

Od dobrych kilku lat jestem na bieżąco z wersjami isty. Odkąd pozmieniali program i zniknął model na górnej belce, to wersje standalone działają różnie. Jedne lepiej, inne gorzej, ale każda z nich jest wolniejsza od wspomnianej 4.15.16.

Ista online(poprzez AOS) działa mi bez przycięć, ale też długo sprawdza samochód(m.in. z powodu danych kodowania), poza tym, to 9 Euro za godzinę ;)

Isty nie używam do kodowania i programowania, szkoda mi na to czasu. Używam do tego ESYS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.