Skocz do zawartości

GPower SKI/SK2/SK2CS dla M3 E92. Opinia, opis, recenzja.


wujekwaldus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 587
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ale wścieklizna :cool2: :cool2:

Idzie niemiłosiernie :D :wink:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to 4 bieg i jak widac mruga trakcja....

tu chyba mielismy czas 8s 100-200, (przypomiam, z 4 biegu:P)

najlepszy tego dnia co mielismy to 6.8s 100-200 (slisko, caly 3 bieg mrygalo + pasazer z 90kg) i 200-250 chyba z 5.5s

Ogolnie fajna zabawa byla tego dnia ale bron boze nie mozna bylo wylaczac trakcji.. raz pokazalem Michalowi co sie dzieje na "MDM" i wiecej nie probowalismy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W najnowszym tygodniku "Motor" jest test porównawczy M6 Competition coupe vs S 63 AMG coupe 4matic. M6 Competition (na papierze 575 KM) osiągnęło :

 

- 0-100 km/h w 4,1s

 

- 0-160 w 7,8s

 

- 0-200 w 11,6s

 

- 100-200 w 7,5s

 

Już te wyniki wymagają faktycznie co najmniej 650 koni jeśli weźmiemy pod uwagę masę tego samochodu ok 1850-1900 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawka jest super - caly czas mimo warunkow dostarcza takiego banana na ustach ze szok, jedziesz sobie pokojnie 4 bieg, 2 tys obrotow, wciskasz gaz a to przyspiesza i wgniata w fotel, nigdy czegos podobnego nie doswiadczylem. Przy czym nie stracilo wlasciwosci jezdnych/trakcyjnych standardowej M3, tzn: mimo dodatkowych 40+kg na przedniej osi auto nadal bardzo dobrze trzyma sie w zakretach - nawet na zimowych oponach.

 

Gpower zaleca co 70 tys km wymiane panewek korbowodowych - i tak tez zrobie - w marcu jestem umowiony na wymiane - przy okazji swiece, olej, filtry.

Problem ze swiecami jest taki ze trzeba je zmieniac co 10k km, a kosztuja 300+pln za sztuke. Hardkor jakis ;)

 

Przy okazji nie udalo mi sie poczekac i zmierzylem sobie 0-200, w temp 8 stopni na oponach zimowych, coz. 235mm nie zapewnia dobrej trakcji - ale poglad daje

5.1 do 200 (najlepszy 4.8s)

11.3s do 200 (najlepszy 11.1)

16.9s do 250 (to chyba najlepszy czas tego dnia)

 

1/4 mili: 12.4s przy 210km/h (najlepszy to 12.0 przy 209.9 km/h)

1000m: 21.2s przy 268km/h (ostatnie co najmniej 100 metrow odpuszczam bo zimowki mam do 270, a przy tej mocy widze ze z palcem w nosie przekrocze ta predkosc na 1000m, kosmos jakis, na sk1 bylo 250-255km/h)

na mile jeszcze nie mierzone - dopiero na letnich ;)

 

Generalnie na letnich kolach plan jest taki:

0-100: < 4s

0-200: <10.5s

1/4: jakiekolwiek 11.xs przy min 215km/h

1000m: <20.5s / 270+ km/h

1609: <29.5s / ~300km/h

 

Zobaczymy ile z tego uda sie osiagnac ;)

 

film z jednego przejazdu 0-250:

https://www.youtube.com/watch?v=i0aM6cCBDow

 

mialem tez starcie z Z06, ktora na hamowni w VTG pokazala 540 koni.

https://www.youtube.com/watch?v=CY_vJf21plw

 

do 200 z racji roznicy w przelozeniach i zmian biegow jakos sie trzyma (ale widac ze sukcesywnie jest doganiana)

powyzej 200 nokaut.

 

dla ciekawostki jak przyspiesza Z06:

https://www.youtube.com/watch?v=4yvI_puwD1c

 

aczkolwiek 100-250, kierownik tutaj dal ciala bo mogl zmienic na piatke przy 255km/h, a zmienil ponizej.

Najlepszy dla Vette: 100-250: 13.1s, ale to mozna poprawic z racji slabej trakcji w nizszych predkosciach.

 

Ogolnie zabawa trwa:)

 

 

A co do porownania M6 vs S63, to dla mnie S63 bije te auto na glowe - tylko nie pod wzgledem osiagow ;)

a 100-200 M6c jak widac sie oscyluje miedzy 7.5s a 6.5s (rozni ludzie roznie podaja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie Do Pana Wujekwaldus . Czym się Pan zajmuje? Bo chiałbym zarobić na m3 więc sie zastanawiam , za co sie zabrać ? Jakaś firma ? Poleca Pan coś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie Do Pana Wujekwaldus . Czym się Pan zajmuje? Bo chiałbym zarobić na m3 więc sie zastanawiam , za co sie zabrać ? Jakaś firma ? Poleca Pan coś?

 

 

Jak same naklejki na aucie Waldka pokazują - jest arabskim szejkiem, który pracuje w policji. Zabierz się za bycie arabskim szejkiem pracującym w policji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zmierzyć motocykl takim RL?

 

Tak mozna :),

Jeden kolega mierzyl:

Kawasaki zx6r 600ccm

0-100: 3.5s

100-200: 6.3s

 

A czym sie zajmuje to nie o tym temat ;)

 

Wujek fura zapitala aż miło :cool2:

 

 

Dzieki :cool2: jest lepiej niz chcialem ;)

Ale niedlugo szykuje mi sie wpierdziel, kolega odebral wlasnie E36 z silnikiem od supry, obstawiamy 550-600 koni i niska masa ;) no coz, nie zawsze czlowiek bedzie najszybszy ale na pewno bedzie duuuzo funu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za brak poszanowania tego trzeba przyznać najfajnieszego tematu tu na forum. Jesli mogę wyrazic swoje zdanie(choć pewnie nie wypada ) na ten temat to przyznaję szczerze ,że zazdroszczę na maxa!!! Do tego stopnia ,że rano gdy poraz pierwszy tu zajrzałem po 10 min czytania musiałem leciec na kibel... Okazało się ,że razem z krzesłem poleciałem bo mi sie przykleiło do d*py...- cały sie spociłem i a inne wydzieliny też poleciały.

Nie ma w moim słowniku słow jakimi bym był wstanie wyrazic to co czuje ogladając Pana filmiki.

Szczerze przyznam ,że stać mnie na m3. Nawet na kompersor! Ale z racji ,iż jestem rasowym Żydem nie stać mnie na paliwo... Tzn stać mnie , ale za chiny nie będę wstanie tyle wydawać na to bo mi serce pęknie...

 

Mam dwa wyjścia. Albo obejde sie smakiem i dalej będę zrzędził. Albo wezmę się wgarśc i cos wykombinuje , aby podwoić moje dochody i zwalczyć moje sknerusowskie nawyki... Aktualnie jestem bezrobotny... Prosze o radę co mam zrobić i jak to zrobić , abym sie mogł wozić m3 w gpowerku po niemieckich autostradach...

 

Dobra, aby nie trolować tematu zapytam w ten sposób. Czym mam sie zająć , abym mogł tutaj w tym temacie niebawem wystawic opinię na temat takiego sprzetu?

Edytowane przez alduwiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żartuję, pytam powaznie bo nie wiem czym sie zająć... Szukajcie a znajdziecie. Pukajcie a otworzą Wam... Więc pytam i prosze o uczciwe i szczere podpowiedzi. Dziekuję za pomoc i przepraszam za offtop .Dodatkowo , a może i najbardziej mnie flustruje to ,że de facto mogłbym spełnić swoje marzenie i ta świadomośc ,że to wszystko jest na wyciagniecie ręki dodatkowo mnie dobija...

 

Napisałem tak rozpaczliwie żałosnego posta poniewaz jestem na skaraju wybuchu nieobliczalnej w skutkach flustracji ... Cos ala jak w filmie American Biuty... A mam 30 lat...

Edytowane przez alduwiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję iść do pracy...

 

Pracujesz ==> zarabiasz ==> kupujesz

 

zarabiasz za mało ==> uczysz się ==> szukasz lepszej pracy ==> zarabiasz więcej

 

chyba, że jesteś biednym dzieckiem bogatych rodziców to problemu nie ma.

 

nie wydaje mi się, żeby pytanie o pracę na forum samochodowym było stosowne. A poza tym jakbyś na prawdę chciał to byś znalazł.

 

koniec off topic.

 

planujesz jakieś porównanie z M4 Maja?

lepiej żeby pchało niż ciągnęło.


http://www.motostat.pl/user_images/63351/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale ja to widze po Żydowsku troszkę inaczej.

 

Pracujesz====>zarabiasz====>oszczędzasz/odkładasz====>pieniadze pracują za ciebie====>jeżdzisz m3 od rana do wieczora

 

 

No to w sumie plan juz jest :)

Edytowane przez alduwiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żartuję, pytam powaznie bo nie wiem czym sie zająć... Szukajcie a znajdziecie. Pukajcie a otworzą Wam... Więc pytam i prosze o uczciwe i szczere podpowiedzi. Dziekuję za pomoc i przepraszam za offtop .Dodatkowo , a może i najbardziej mnie flustruje świadomość ,że de facto mogłbym spełnić swoje marzenie i ta świadomośc ,że to wszystko jest na wyciagniecie ręki dodatkowo mnie dobija...

 

Napisałem tak rozpaczliwie żałosnego posta poniewaz jestem na skaraju wybuchu nieobliczalnej w skutkach flustracji ... Cos ala jak w filmie American Biuty... A mam 30 lat...

Możesz sprzedawać spalone żarówki do ciemni fotograficznej :mrgreen:

Jak się dorobisz to kupisz sobie M3 i założysz wtrysk LPG będzie bardzo ekonomicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Waldziu daj znać jak będzie starcie z E36 sam jestem ciekawy :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.