Skocz do zawartości

BAD BOY E36 323i ///M COUPE-BYŁY CICHEGO


CICHY525

Rekomendowane odpowiedzi

Fajne autko z zewnątrz, kolor zajefajny szczególnie latem w słoneczny dzień będzie przyciągał spojrzenia przechodniów na ulicy. Niestety ta zmiana środka zapewne przez niemieckie kebaby to jakieś nieporozumienie :duh: . Kupiłeś ją w Chemnitz czy już była ściągnięta do kraju ?

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 386
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy

No fajne.Przyciąga wzrok wyglądem i dźwiękiem :D

Zmiana środka mogła być spowodowana z dwóch powodów.Albo biała skórka była tak zje****a, że założyli wnętrze lepsze tylko welurowe, albo założyli welur bo ori wnętrze poszło gdzie indziej.

Tak czy inaczej zgodzę się, że to nieporozumienie.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Jest rodzynek :mrgreen:

Myślałem że dłużej trzeba będzie czekać na następce :mrgreen:

Kobieta cię z miotłą nie przegania za nową skarbonkę? :norty:

No tak jakoś wyszło i...........jest :D .

A co do płci pięknej to-nic nie mówi :mrgreen:

Wie co lubię.

PS.Kocham mojego kwiatuszka za wszystko!!!

gif.gif

Wracając do Bad...............fioletu :mrgreen:

Zaczynamy zabawę :mrgreen:

Cz%25C4%2599%25C5%259Bci..jpg

W tych pudełkach są świeczki Denso i obudowa termosa.

Jutro będzie więcej :?

Nie wiedzieć czemu ale z tym samochodem kojarzy mi się tylko i wyłącznie ta piosenka :mrgreen:

Zasady proste w życiu mam..............

Będzie się działo i znowu nocy będzie mało. Będzie głośno, będzie radośnie :mrgreen:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Dziękuję bardzo.

Jednak jej stan nie do końca mnie satysfakcjonuje.

:arrow: Jak się powiedziało "A" to trzeba dojść do ................."Z" :mrgreen: Leczymy :wink:

DSC_0696.jpg

To jest jak choroba.................trzyliterowa choroba zwana BMW.

:arrow: To jest sprawca, że znów trzeba było znów grzebać w układzie chłodzenia :(

DSC_0702.jpg

Nie był pęknięty ale uszczelka jak drewno, na termostacie też. Więc poszła nowa obudowa (Febi) i nowy termos (Wahler).

:arrow: Oprócz tego nowe świece zapłonowe(Denso) nowa uszczelka pod dekiel zaworów (Elring).

W trakcie zabiegu :D

DSC_0697.jpg

No i do kompletu nowy pasek klinowy (Gates) bo tamten się ślizgał jak leciał płyn na niego.

Świeżusieńkie oleje do silnika (Valvolne 5W40) i skrzyni biegów (Mobil 220).

DSC_0698.jpg

Tyle na dziś zdążyliśmy zdziałać.

:arrow: Przepraszam za marną jakość zdjęć.Zapomniałem sprzętu do lepszego focenia, a mój telefon Sony Xperia L robi takie ***ujowe zdjęcia.

Ale uwiecznić trzeba było :cool2: .

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak Cichy, wyleczyłeś auto z nadmiernego wycieku płynu ?

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Ten fioletowy kolor na plus. Unikat i klasyka

Mi też się podoba. Jest taki mało spotykany i pasuje do tego autka.

Nie każdy samochód wygląda ładnie w każdym kolorze :cool2:

I jak Cichy, wyleczyłeś auto z nadmiernego wycieku płynu ?

No chyba się udało :D

Lecieć nie leci.

Wczoraj jeszcze co jakiś czas widziałem jak kropelka wisiała, ale podokręcane zostały opaski na wężach i jest ok.

Pod obudową suchutko.Obudowa dodatkowo została złożona na odpowiedni silikon.

Wczoraj został wymieniony olej w dyfrze(castroll Syntrax 90W140) i ATF we wspomaganiu(Mobil 220) i założony nowy paseczek do klimy(jakiś tam Stomil :mrgreen: ).

:arrow: Autko na podnośniku.

DSC_0774.jpg

:arrow: Podczas zmiany paska klimy.

DSC_0777.jpg

:arrow: A tutaj nowa obudowa termosa.

DSC_0778.jpg

Zostało z mechaniki ogarnąć sprzęgło, wymienić płyn hamulcowy, zrobić ręczny-to tyle.

Reszta to wnętrze i przydało by się zrobić konserwację podłogi.

Póki co na razie robię malutką przerwę.................................skończyła się kasa.

Jeszcze wczoraj musiałem wydać prawie tysiąca na Jeepa :mrgreen:

PS.Sprzęgło jest identyczne jak w silniku 2,5 TDS co mnie cieszy,bo mam po poprzedniczce trochę jeżdżone kompletne sprzęgło :D .

Aaaaa.

Jeszcze mam pytanie.

Co jest złego w moim podpisie? Niektórym osobom się nie podoba i podobno..............

Ale z tymi podpisami to juz przeginasz.
ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderatorzy

Żeby nie było, że spocząłem na laurach.

Będzie stan fabryczny żebym stanął na..................... :norty: :mrgreen: ..............głowie to będzie :cool2:

Tym razem wszystko przyszło Świętym Mikołajem (Listonosz i Kurier :mrgreen: ) i to nawet nie mała ilość wszystkiego :cool2:

W miarę możliwości wszystkiego po trochu-teraz zająłem się łataniem wszystkich drobnych,ale irytujących mnie braków.Wszystkie graty przyszły od kol. z forum hubertus78(polecam).

:arrow: Najpierw :norty:

Bad%2520Boy%2520%252829%2529.jpg

:arrow: Potem :norty:

Bad%2520Boy%2520%252828%2529.jpg

:arrow: Teraz bagażnik wygląda tak jak nowy i jest jakby nie do poznania :D

Bad%2520Boy%2520%252834%2529.jpg

Wszystkie graty zamawiane przemyślnie z dbałością o wszystkie nawet najdrobniejsze szczegóły.

Bad%2520Boy%2520%252835%2529.jpg

Bad%2520Boy%2520%252836%2529.jpg

Zawitał także oryginalny klucz do kół(bo nie było :( ) trójkąt ostrzegawczy(bo nie było :( ) i umocowałem gaśnicę(swoją,bo też nie było :( ).Nic tu nie było :evil:

Bad%2520Boy%2520%252837%2529.jpg

Oczywiście trójkąt ostrzegawczy też z pod znaku BMW :norty: .Nie ma lypy :mrgreen:

Bad%2520Boy%2520%252838%2529.jpg

Przyjechała jeszcze popielniczka-też nie było tej z tyłu.Tutaj jeszcze zakurzona, teraz jest już wymyta i wyplakowana :mrgreen:

Przy okazji naumiałem się wymieniać niewymienne żaróweczki 1,2W np.od podświetlenia popielniczek :cool2:

Bad%2520Boy%2520%252839%2529.jpg

:arrow: Mała rzecz,a cieszy.

Bad%2520Boy%2520%252831%2529.jpg

Bo też nie było.

Bad%2520Boy%2520%252830%2529.jpg

:arrow: Więcej rzeczy które przyszły zamieszczę jak będę montował- w miarę wolnego czasu.A na razie tajemnica co przyszło :mrgreen:

:arrow: PS.Sprzęgło jest :D I czeka żeby założyć.

Bad%2520Boy%2520%252833%2529.jpg

:arrow: PS/PS :mrgreen:

Pragnę podziękować mojemu kwiatuszkowi za wyrozumiałość i przeprosić jeszcze raz za zeszły piątek-wiem, że zawaliłem.

Dla niewtajemniczonych powiem, że pojechałem naprawiać (jak zazwyczaj :mrgreen:) tyle, że tym razem czarny samochód i się to przeciągnęło-dlatego spóźniłem się moooooocno na spotkanie :cry2: .

Dla Ciebie KWIATUSZKU Gif3.gif

KC :wink:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło popatrzeć jak dopieszczasz auto...Dobrze,że są nadal osoby co dbają o samochód i najmniejsze detale i pojazd dla nich to nie tylko środek transportu...Pozdrawiam.

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Dziękuję bardzo.

To moje drugie BMW i o swoją pierwszą E39 też dbałem- ponad 5 lat.Tamta służyła jednak przez większość czasu jako auto codzienego użytku.

Tutaj jest inaczej.E36tka jest autem tylko po to żeby je mieć.Zależy mi natomiast na pełnej zgodności ze stanem fabrycznym, bez żadnego drutowania, zwieśniaczania jakimiś spojlerami, ringami itd.Nawet nie chcę wzbogacać niczym poza tym co mieć powinna.Trochę napewno to zajmie czasu, ale wierzę że się uda.

Jedynie co nie fabryczne to powędruje dobre radio od Alpine :cool2:

Natomiast do codziennej jazdy mam drugie auto.

Po prostu jestem zarażony chorobą o nazwie BMW.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Dziękuję :wink:

Tak.

Wykładzina bagażnika jest nowa (nieskażona niczym :mrgreen: ).Tamta była bez pasków, ale to nie ważne. Stara była tak zniszczona zaplamiona i zżółknięta do tego jeszcze jakoś pomarszczona i od spodu gdzie jest takie zgrubienie okrągłe na zapas pogryziona przez gryzonie. Dlatego nie zastanawiam się czy.......prać może takie rzeczy czy nie- ląduje od razu na śmietniku. To samo będzie jeszcze z kilkoma innymi elementami.

Gałka biegów jest na razie w zastępstwie.Jest to gałka z drzewa od E46. Będzie Mkowa i chciałbym podświetlaną :cool2: .

Ale lepsza taka gałka niż....................taka :mrgreen:

BMW7.1.jpg

Taka **jowa była :mad2:

Dywaniki już są :cool2: Czarne-widać kawałek dywanika na zdjęciu z popielniczką.

Osłona Vanosa jest jednolicie złota nawet spolerowałem ją troszkę :wink:

Ale wszystko po kolei.Chciałbym od razu, ale mam też inne wydatki. Takie szczegóły jak gałka czy inne drobne rzeczy zostawiam na koniec-no chyba że coś w ręce wpadnie przypadkowo. Jeszcze sporo rzeczy mam nie po montowanych z tych paczek.

Również na dniach będę regenerował reflektory i wlatują nowe kierunkowskazy które już są(kurde wygadałem się :mrgreen: ).Tym Clearom czy jak to się je nazywa mówię KATEGORYCZNE NIE!!! Jak ktoś by był chętny to mogę oddać za jakieś grosze.

Na wiosnę będą na sprzedaż za również niewielkie pieniążki siedzenia które w niej są.

Ale to wszystko będzie :wink: .

Póki co priorytet na razie to sprzęgło i hamulce.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderatorzy

Witam.

Wczoraj podczas wykonywania kolejnych modów w aucie, zaszła potrzeba wyjąć tylną kanapę i zdziwiłem się, ale przynajmniej wiem z jakiego auta mam siedzenia.

Taka oto ciekawostka :wink:

DSC_0902.jpg

Co ciekawe po rozkodowaniu VINu jest podany dzień produkcji 26, a tutaj mamy 25 i jeszcze 23.00.30 :mrgreen:

Jak znajdę czas żeby przysiąść to wrzucę zdjęcia powoli posuwających się prac i zmian w autku :cool2:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Dziękuję bardzo.

Wymaga jeszcze trochę nakładu pracy i wkładu finansowego.Robię po trochu co mogę. Ostatnio nie mam zbytnio czasu no i też trochę zimno jest na to żeby swobodnie sobie grzebać.Chcę do zlotu ogarnąć na gotowo, ale nie wiem czy mi się to uda.Kasa też topnieje bo wszelkie gadżety trochę kosztują, a nie chcę zakładać jakiegoś badziewia-jak robić to porządnie.

dawiddkk myslę, że kiedyś się spotkamy i zobaczysz to auto na żywo.

Czas odświeżyć trochę galerię.

Boleję nad tym, ale mechanika nic się nie ruszyła. Jak zwykle podszedłem od du**y strony :mrgreen: i .............

pouzupełniałem braki w niektórych rzeczach.

:arrow: Pozakładane zostały brakujące osłony-wentylatora chłodnicy,osłona/wlot powietrza do alternatora,jest też drugie wygłuszenie maski,nowe siłowniki maski bo tamte to zgon totalny były, no i apteczka która mnie bardzo cieszy.To są graty które przyszły w paczkach o których pisałem wcześniej.

Zbiorcze%2520%2528maska%252Cos%25C5%2582ony%252Csi%25C5%2582owniki%2529.jpg

:arrow: Została zmieniona centralka od zamka.Dzięki temu pojawiły się 2 nowe kluczyki z pilotami.Kluczyki są już nacięte i można nimi wszystko przekręcić lecz nie można odpalić.Ale niedługo dostaną pestki immo i będą hulały :D

Została zamontowana nowa syrenka i postanowiłem uporządkować wszelkie luźne kable koło przyłącza "+".Również pozbyłem się tej ohydnej dziury- jest zrobiona(nie wiem jak to nazwać :mrgreen: )oklejona skórą.Mogłem sobie na niej zamontować wyżej wspomniana syrenkę.

Zbiorcze.Centralny%2520zamek.jpg

:arrow: Skoro miałem rozbebeszoną deskę to postanowiłem zlokalizować filtr kabinowy i wymienić go.Jest nowiutki.

Zbiorcze%2528Filtr%2520kabinowy%2529.jpg

:arrow: Reflektory były w środku uszkodzone i w nocy widziałem,że nie widziałem :mrgreen: .Dlatego zostały wyjęte(przez to auto stało się niejezdne) i naprawione.

Wyleciały też kierunki takie przeźroczyste(wg. mnie nieładne) i są teraz nowe i takie jakie być powinny.Wypierdzieliłem również żarówki bo nie wiem nawet co tam było.Są wszystkie Philips-a, łącznie z żarówkami kierunkowskazów.

Zbiorcze%2520%2528lampy%2529.jpg

:arrow: A to rzecz z której cieszę się jak dziecko. Oryginalna i podświetlana gałka zmiany biegów z M3.Jest to jedna całość razem z mieszkiem-ojjjj droga była :? ale to nie ważne :mrgreen:

Przy okazji ogarnąłem konsolę środkową, bo jakiś cep nie wiedział jak to się rozbiera i pourywał mocowania i dlatego ruszała się :? Ja też nie wiedziałem jak się za to zabrać ale po rozebraniu całego środka się dowiedziałem i jest naprawione :cool2: .

Zbiorcze%2520%2528Ga%25C5%2582ka%2520M3%2529.jpg

:arrow: No i w końcu zawitała moja cudowna Alpina, która też grała w poprzedniej Bad czyli w E39.

Ojj to radio naprawdę robi dobrą robotę :cool2: .Na przód powędrowały głośniki Hertz. I tutaj postąpiłem trochę przeciwko sobie.Głośniki są z półki budżetowej, a to z tego powodu, że miejsca ich montażu są tak beznadziejne, że nawet naj naj lepszy głośnik nie zagra tam dobrze.Dlatego nie widziałem najmniejszego sensu wkładać coś lepszego. Miał być JBL, ale głośniki w tej cenie co Hertz grały fatalnie-aż się zdziwiłem jak mocno fatalnie.Miejsca montażowe też są zdecydowanie za nisko i dzwięk ginie, a głośniki się duszą, za to syki przy lusterkach się sprawdzają.

Z tyłu są głośniki Alpine.Subwoofer na razie sobie podarowałem i prawdopodobnie go już nie założę chociaż kable mam wyprowadzone.Miałem nie lada problem z upchnięciem niemałej wiązki kabli od radia i do tego jeszcze jest tam przejściówka, ale udało się.

No i pojawiła się brakująca antenka.Chciałem dokupić ale nigdzie nie mogłem dostać więc wziąłem sprawy w swoje ręce i jest po małych modach dorobiona z takiej markietowej.

Zbiorcze%2520%2528Radio%2520%2526%2520g%25C5%2582o%25C5%259Bniki%2529.jpg

Na razie by było na tyle :D .

Pozdrawiam i życzę kolorowych snów.

Lecę spać.Dobranoc :cool2:

Edytowane przez CICHY525
ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Dzięki.Staram się.

Uff już mam dość tych wszelkich kabli,po nocach mi się śni ta ilość :mrgreen:

Nie no, nie w serwisie :mrgreen: W serwisie to musiał bym zostawić samochód za parę plastików. Jest w dziale giełda Hubert który handluje częściami do E36 i tak wspólnie się dogadujemy.Dostaję towar naprawdę super jakości, a niektóre rzeczy wręcz jak nowe, albo nowe.

Większość części jest od chłopaków z forum. Z serwisów aukcyjnych korzystam tylko jak muszę. Tutaj z chłopakami mam dobry kontakt i jak mówią że dobre to jest dobre, a tam to mówią że dobre a potem przychodzi syf i nie nadaje się to do niczego.

PS.Zapomniałem dopisać, że dokupiłem jeszcze komplet dokumentów zgodny rocznikowo i w języku niemieckim :wink: jak i również instrukcję po naszemu też z odpowiedniego roku :D .

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, proszę - jak to mówią, człowiek uczy się całe życie, a głupi umiera. Dzięki za info, już wiem na co zwrócić uwagę :)

Ale to prawda z tymi serwisami, na zdjęciach fajne, a na live syf...

Hahaha za chwilę się okaże, że kupisz oryginalną fakturę zakupu z tego auta wręcz :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cichy, wymień uszczelki na nowe :p Jakieś takie poszarzałe są, a jak szaleć, to szaleć ;)

Trochę podpuszczam, ale osobiście na Twoim miejscu bym się nad tym zastanowił. No i szacun za to jak odbudowujesz auto! Tylko z tymi dokumentami przegiąłeś ;)

Straight six in the front, manual gearbox in the middle and drive goes to the back - that's the chapter one, page one of the petro-sexual handbook :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Uszczelki są ok.

Auto stoi nie ruszane od dnia kiedy pierwszy śnieg spadł, jeździłem tego dnia i jest wszystko mega zapiaszczone co zresztą widać na zdjęciach.Uszczelki trzeba przetrzeć i będą się świecić jak..... :mrgreen:

Dlaczego z dokumentami przegiąłem? Czy nie fajnie mieć oryginalne książki, i różne instrukcje od samochodu? Trafiłem na takie po Niemiecku i z roku produkcji auta to myślę, że uzupełnia to tylko całość. Kupiłem też fabrycznie nową nie dotykaną przez nikogo instrukcję obsługi po Polsku i ku mojemu zdziwieniu wydrukowana była 18 lat temu :wink:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Na co mi Brief?

Przecież takie dokumenty dostałem przy zakupie bo inaczej bym cudaka nie zarejestrował.Oryginały zostały w Wydziale Komunikacji, ale dostałem ksero wszystkiego co zabrali mi w oryginale.

Miałem na myśli wszelkie instrukcje jakie BMW dawał do E36.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Koniec modów w tym roku. Jeszcze koniec roku zakończę miłym akcentem :wink:

DSC_0757.jpg

Uzupełniony został piórnik z narzędziami do pełnego kompletu i są chromowane klamki wewnętrzne(klamki są z 96 roku :mrgreen: ).

Założę je już po nowym roku i wywalę te tandetne plastikowe.

A więc.

HAPPY NEW YEAR 2014 :cool2:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.