Skocz do zawartości

F30 325d co o tym sądzicie?


Konieczko113

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Jestem obecnie nieszczęśliwym posiadaczem Mercedesa C 250 cdi w manualu z 2012r. Auto mi się sypie na potęgę (głównie wtryski) i ciągle jestem w serwisie, a koniec gwarancji się zbliża, więc planuję reklamować samochód i przy udanej reklamacji zmienić wóz.

 

Nie ukrywam, iż najchętniej jako kolejne auto wybrałbym BMW f30, i zainteresował mnie silnik 325d.

Czy ktoś z Was może miał do czynienia z tym silnikiem? Słyszałem, że ten poprzedni 25d był lichej jakości, jednak patrząc na parametry nowego i ich relację do ceny trudno nie wziąć takiego silnika pod uwagę.

 

Jakby ktoś mógł podzielić się wrażeniami, czy jest awaryjny, ile pali i inne najważniejsze kwestie?

 

Z drugiej strony po przejrzeniu forum i czasopism motoryzacyjnych dostrzegłem, że bardzo dużo osób chwali sobie silnik 328i, który jest nawet o 7,5 tyś tańszy od 325d a niesamowicie dynamiczny więc jego również biorę pod uwagę.

 

Wiem, że każdy inaczej jeździ itd.(ja niestety mam cięższą nogę. Mi np. mój merc, pali średnio 8,8 litra, ale przy jeździe bez szaleństw. Dzięki usterkom miałem również przejemność? sprawdzić również inne wersje silnikowe modelu C w automacie benzynek 180cgi (spalanie 13 litrów - mieszana jazda[raz ekonomicznie, raz sprawdzanie możliwości]) oraz c200 (spalanie 14 litrów - przy ostrzejszej jeździe) i przyznam szczerze, że przy takich dość mizernych silnikach za głowę się złapałem, że to może mieć takie spalanie.

 

Stąd właśnie moje rozważania, głownie w materii silnikowej. Na pewno zamierzam się przerzucić na automat i kusi mnie bardzo ta dynamiczna 328i , ale też nie chcę aby mi samochód palił średnio powyżej 10-11 litrów.

 

Wszelkie rady będą bardzo mile widziane.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mój kolega ma 25d 218KM, ale w X1 i bardzo sobie chwali, choć na razie ok 25-30k km ma na liczniku. Spalanie, z tego co mi mówił ok 7.7l/100km (ale mieszka w Munchen i na autostradach lubi położyć cegłę na pedał gazu) :)

 

ps. a sprawdziłeś, czy w 325d jest dostępny automat? Wiem, że jak wprowadzili silnik 25d to był tylko w manualu. Jeśli teraz jest w opcji automat to sądzę, że będzie to bardzo fajne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rownież do niedawna ganiałem Mercem i wyniki spalania miałem takie jak Ty. Na szczęście nie miałem kłopotów z awaryjnością.

Teraz mam f30 320d o średnie z ostatnich kilku tysięcy km mam 7,7-7,8.

W trasie nawet idąc naprawdę pełnym żarem cieżko zrobić wiecej jak ok. 9l i w drugą stronę jadąc bardzo spokojnie jak na mnie nie umiem zejsc ponożej 6,8(chyba, ze na bardzo krótkim dystansie).

W mieście dużo zależy czy dystanse sa krótkie na niedogrzanym silniku czy faktycznie spedzasz w aucie dużo czasu. Da sie zrobić wiecej niż 10 ale średnie jest zdecydowanie mniejsze.

 

W 325d raczej nie będzie gorzej.

Ja planowałem swoją podkrecic jakimś box'e(z chipem jest kłopot) ale narazie zrobiłem 22k km i zastanawiam sie czy sie w to bawić czy nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

325d to bardzo fajny silnik do F30. Szkoda, że jak brałem auto to nie było go w ofercie.

Osobiście mam 320d i też daje rade w budzie F30. Jeźdzę głównie w trasie i co do spalania to jadąc ostro w trasie ciężko przekroczyć 8-8,5L/100 km. Taka normalna, w miare dynamiczna jazda to okolice 6,5-7 Kiedyś zamulając udało mi się zejść do 5L/100 km ale to nie jazda. Pewnie w 325d trzeba doliczyć z 0,5-1L/100 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sprawdziłem na stronce ten 325d to nie ma tych parametrów w nawiasie czyli dotyczących automatu - są tylko pojedyńcze np. 6.8 do sety.

Ale jak odpalam konfigurator to już można jako opcję wybrać automat, nawet ten sportowy, więc chyba można z automatem wziąć. :)

 

Natomiast dane producenta spalania po mieście to 6.2 dla 325d porównując z 5.4 dla 320d w automacie to faktycznie trzeba ten litr doliczyć czyli średnie z 9-9.5 pewnie jest realne w 325d.

 

I tutaj pytanie czy przy takim spalaniu w dieslu nie warto się zastanowić nad tym 328i choć podejrzewam, że mi to by spalało z 13 pewnie :/

 

 

ps. A w mercu ten silnik 250cdi ma jakąś wrodzoną wadę powstałą już na etapie produkcji, było kilka akcji serwisowych z wymianą wtrysków, i w innych modelach aut też jest ten problem - tak mi mówili w salonie, dlatego uczulam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak samo - niby na stronie nie ma 325d AUT ale w konfiguratorze jest. Może to nowość w MY2014?

 

ps. wszystko zależy od stylu jazdy - mi 320d AUT pokazuje 5.0l/100km średnia z 27kkm :) a wcale wolno nie jeżdże, za to staram się płynnie. Ale jak ktoś napisał, trasa trasie nie równa, miasto miastu także. U mnie przestrzega się bezwzględnie przepisów i stara jechać równo i płynnie stąd pewnie takie spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze jest 7 tys drozszy niz 328i,

Osiagami widze jest nieporownywalnie gorsze niz 28i, spalanie 1,5 litra (srednio) mniejsze niz 28i.

 

Mysle ze o wyborze zadecyduja preferencje co kto lubi, diesel vs benzyna, ale fajnie ze w serii 3 dale silniki diesel biturbo < 2000ccm (bo 25d to biturbo prawda?) da to w przyszlosci jakies pole do popisu tunerom aby wyciagnac z tego 260-270 koni samym programem i tym czasem cieszyc sie dieslem w niskiej cenie z fajna moca i elastycznoscia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie 328i będzie znacznie lepiej śmigać od 325d?

Widzę że jest różnica prawie sekundy do setki, ale jak to benzyna ma np. gorszy moment obrotowy.

Dlatego ciekaw jestem jak np. wygląda porównawczo przyśpieszenie od 100km/h do 200km/h, albo dynamika wyprzedzania na wyższych prędkościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie 328i będzie znacznie lepiej śmigać od 325d?

Widzę że jest różnica prawie sekundy do setki, ale jak to benzyna ma np. gorszy moment obrotowy.

Dlatego ciekaw jestem jak np. wygląda porównawczo przyśpieszenie od 100km/h do 200km/h, albo dynamika wyprzedzania na wyższych prędkościach.

100-200 rowniez bedzie na korzysc benzyny, w sumie zawsze jest, w kazdym aucie, tu masz wiecej koni o 30 wiec moment wiekszy kompletnie nic nie daje (no chyba ze 325d ma ciagnac przyczepe... to daje :P)

 

i Nurek slusznie zauwazyl, jak duzo jezdzisz po miescie do olac 325d, lepiej isc w kierunku benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

W X3:

Jakiś litr więcej na napęd 4x4 i jescze litr na opory powietrza i wagę.

 

Podejrzawam, że będzie tak (po przejrzenia danych na spritmonitor.de):

328i 9litrów

325d 7 litrów

 

Dynamiczny styl jazdy w benzynie 2-3 litry więcej w dieslu litr więcej.

 

Dyanmiczna jazda w 328i na jeździe próbnej, ale bez jakichś szaleństw skończyał się wynikiem 13,5 litra.

A dwulitrowy diesel nie sądzę żeby było więcej niż 10 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jeśli już tak liczyć, to przy średniej różnicy 2l/100 km (10 zł), różnica 7 tys zł będzie się zwracać po 70 tyś km... cisza benzyny bezkonkurencyjna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeżdzisz głównie po mieście i nie robisz olbrzymiego przebiegu to ja bym na Twoim miejscu brał 328i zamiast 325d.

Spali zdecydowanie więcej ale policz sobie czy te kilka litrów na 100km, przy twoich rocznych przebiegach, faktycznie zrobi Ci aż taką różnicę? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ale 325d jest na pewno głośniejsza od 328i, F30 jest głośniejsza od F10 itd, a w ogóle to proponuje pojeździć i porównać samemu, nie każdy też widzi różnice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w salonie i niestety nie mieli 328i :( musze przejechać się do innego. Mieli za to 320xi w m-pakiecie i nawet spoko to jeździło.

 

 

Ps. Dostałem nowe auto zastępcze E 220cdi automat. Producent podaje spalanie 6 litrów po mieście, a mi pali 12 bez szaleństw. Bądź tu mądry :roll: Chyba faktycznie lepsza jest benzynka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.