Skocz do zawartości

M3 - ktoś wie o co chodzi ??


Rekomendowane odpowiedzi

za duza ilosc oleju po prostu spusc poprzez korek w misce :), a spalanie bardzo ladne - pewnie jechales jak jakis emeryt w skodzie :D - ale jak widzisz M3 potrafi spalic ''malo'' :D ale nie do takiej jazdy zostalo stworzone :)

 

saygon: - tak to normlane spalanie przy normlanym jezdzeniu M3 tak jak zostalo do tego stworzone - kolegi E30 M3 pali w miescie 17 litrow i nie mniej - ale nie wlecze sie jak stary dziad tylko jezdzi tak jak na rasowy sportowy samochod przystalo (na trasie nie zszedl ponizej 11 litrow) .... a silnik tylko 4 garki i 2.3 litra pojemnosci :D ---- koniki musza sie napic i nie ma mocnych.

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

(...)

kolegi E30 M3 pali w miescie 17 litrow i nie mniej - ale nie wlecze sie jak stary dziad tylko jezdzi tak jak na rasowy sportowy samochod przystalo (na trasie nie zszedl ponizej 11 litrow) .... a silnik tylko 4 garki i 2.3 litra pojemnosci :D ---- koniki musza sie napic i nie ma mocnych.

I pod tym mogę się podpisać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Admin niech troche spojrzy uważniej, bo nie widze nic złego w posatch BZQ-a. Jest dosadny, ale nie mąci.

Zdziwił się tylko facet że tu kwitnie kartel ściemniania.

Inni potem też plotą, bo przeciez wyjdzie że maja auto niesprawne, albo co.....

 

Widzę, że niektórzy dalej swoje....

Przypomne że od wielu lat BMW miało opinie zbieżną z rzeczywistością, aut które palą więcej od konkurencji. Zdecydowanie.

A skoro rozmawiamy w wątku o autach ponad 10-letnich, to ich zdecyowanie ta opinia dotyczy.

 

Nie wiem jak inni, ale je wiedziałem o tym kupując samochód. Tyle że rzeczywistość zaskoczyła mnie trochę bardziej niż przypuszczałem.

 

Jak zuważył ktoś tutaj, 70% uzytkowników forum sama sobie wciska pierdoły i bzdury....

Mącicie, kręcicie. Cykle mieszany......

U mnie w cyklu mieszanym pali poniżej 14L/100km, we środe, po 100km przejechanych w niedziele po trasie. W piatek cykl mieszany oprze się o 18l/100 km.

A Tobie Trzmiel bym pomnik postawił. Jak mawiał doktor Paj-chi-wo w Akademii Pana Kleksa, pomniki się stawia tylko poetom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Admin niech troche spojrzy uważniej, bo nie widze nic złego w posatch BZQ-a. Jest dosadny, ale nie mąci.

Zdziwił się tylko facet że tu kwitnie kartel ściemniania.

Być może Ty nie widzisz nic złego, ale ja widzę.

Skoro Ty czy BZQ macie inne zdanie na jakiś temat niż pozostali to nie ma w tym nic złego. Ale sposób w jaki o tym mówicie niestety często pozostawia wiele do życzenia.

 

Tyle na ten temat. Jeśli dyskusja nadal będzie taka nerwowa to po prostu wątek zamknę.

Pozdrawiam

Admin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TrzmieL, jak obliczasz spalanie gazu swojego auta ?? Pamietaj ze jak tankujesz za np. 20-30 zl i liczysz w ten sposob spalanie LPG wyjezdzajac gaz "prawie" do konca to blad jest naprawde duzy (wiem bo jezdzilem 2 lata e30 na gazie). Sprawdzic mozesz tylko tak: do fullla na wybranej stacji LPG, po 100km znow ta sama stacja i znow full.

Spalanie jakie podales nie jest mozliwe w e36 z takim silnikiem. Mialem E30-tke z silnikiem 2,7 litra i "tylko" 122KM tzw. ETE na gazie II generacji i spalanie bylko wieksze, a zaznaczam ze auto bardzo ekonomiczne (12-14max miasto).

 

 

Do Boogiego: moje dane spalania podawalem na PB, nie mam gazu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już mój ostatni post na ten temat, bo i tak będę posądzony o heretyzm (A propo... <-- Patrz na mój obrazek, to wyjaśnia wszystko :wink:)

Zawsze tankuje FULL (przynajmniej przy dystrybutoże od gazu moge sobie powiedzieć "Do pełna prosze" :) ). Nie wiem, może źle licze...

A robie to tak:

Tankuje DO PEŁNA, jeżdrze, tankuje DO PEŁNA (prawe zawsze ta sama stacja, bo mam 2 sprawdzone i pewne).

i

 

x

--- = z * 100 = spalanie na 100 kilometrów

y

 

x - ilość litrów, które weszły do baku

y - ilość kilometrów na liczniku od ostatniego tankowania

z - spalanie na kilometr

 

I tak ostatnio weszło mi 32l (31.78, ale zaokrąglam) i na liczniku 307km. To daje spalanie około :doh: 10.423... Ale to była w większośći trasa, tylko kolo 30 km po mieście.

Przy wcześniejszym tankowaniu weszło mi 33.51 litra a miałem 295.1 km, co daje spalanie rzędu 11.36l/100km w zaokrągleniu.

 

Jeśli się mylę, to mnie poprawcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wzrou wydaje mi sie ze wszytsko jest Ok w twoich wyliczeniach, ale nie wzialem jeszcze innej opcji pod uwage, ze miasto miastu nierowne. Wlasnie spojrzaem ze mieszkasz w Jasle, bylem kiedys na solinie niedaleko na wakacjach i mniej wiecej znam to miasto, tam nie ma taaaakich korkow jak w wiekszych miastach, dlatego silnik moze nie odczuwa tego tak jak w zatloczonych od domu do centrum miescie. Byc moze, ale moze i sie myle. tylko tak potrafie wytlumaczyc to sobie :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już mój ostatni post na ten temat, bo i tak będę posądzony o heretyzm (A propo... <-- Patrz na mój obrazek, to wyjaśnia wszystko :wink:)

Zawsze tankuje FULL (przynajmniej przy dystrybutoże od gazu moge sobie powiedzieć "Do pełna prosze" :) ). Nie wiem, może źle licze...

A robie to tak:

Tankuje DO PEŁNA, jeżdrze, tankuje DO PEŁNA (prawe zawsze ta sama stacja, bo mam 2 sprawdzone i pewne).

i

 

x

--- = z * 100 = spalanie na 100 kilometrów

y

 

x - ilość litrów, które weszły do baku

 

y - ilość kilometrów na liczniku od ostatniego tankowania

z - spalanie na kilometr

 

I tak ostatnio weszło mi 32l (31.78, ale zaokrąglam) i na liczniku 307km. To daje spalanie około :doh: 10.423... Ale to była w większośći trasa, tylko kolo 30 km po mieście.

Przy wcześniejszym tankowaniu weszło mi 33.51 litra a miałem 295.1 km, co daje spalanie rzędu 11.36l/100km w zaokrągleniu.

 

Jeśli się mylę, to mnie poprawcie...

 

Dokladnie tak sie liczy spalanie :mrgreen:

Najdokladniejszy wynik wychodzi po przejechaniu calego baku

ale minimum to jest 1/3 pojenosci.

U mnie po zatankowaniu i przejechaniu do garazu komp. pokazuje

czasami nawet 25l/100km , przy polowie baku jest to juz tylko 9.6l

i tak zazwyczaj zostaje do tankowania.Oczywiscie jest to przyklad

ale najczesciej przy jezdzie po miescie pali mi 9.6l/100km.

 

Kolega martur dal tu fajnego linka jak wyglada spalanie u naszych

zachodnich sasiadow i tam wlasnie widac jak "zlopia" BMW

http://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/6-BMW/37-3er.html?fueltype=2&power_s=142&page=5

http://images.spritmonitor.de/353206_2.png

353206.jpg?stamp=1263766861 795500.jpg?stamp=1505496641

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ....teraz to jest bicie piany.

jak popatrzycie na podawane przez fabryke spalanie , to dojdziecie do wniosku, że jest z grubsza zgodne przy średnim naciskaniu gazu.

jak pisałem moja bryczka po wawie spala do 18 l ale przy obrotach 2 do 3 tys. to jest wystarczajace przy tej mocy do dynamicznej jazdy.

jeżeli bym jeździł nonstop na dwójce to i zbierze nawet 25l.

zawsze zakładam, że ktoś ma sprawny wózek i jeździ dynamicznie, bez przegięć ale potrafi jeździć, dlatego te 23l mnie rozśmieszyło.

podsumowując nie dzielcie włosa na czworo i dajcie już sobie spokój z podsumowaniem Jasło czy warszawa, nawet w warszawie potrafię przez tygodnie jeździć po pustych ulicach jeżeli nie muszę jeździć w godzinach szczytu.

czasami się mylę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie zachowujecie się jak dresiarze z beemek :)

No ale tak na poważnie to może nie mam jeszcze beemki a planuje 325.

Mogę jednak stwierdzić, że przy pojemnościach powyżej 2L zejście poniżej 10L na mieście to nie lada wyczyn .Miasto czyli normalna jazda trochę buta tudzież światła itp. Ja obecnie mam 3 litrowego Nissana 300ZX (230 KM) i nigdy nie zszedłem poniżej średniego 14 nawet przy dziatkowej jeździe. Waga furaka to 1500 kg. Silnik ma poniżej 160000 realu i jest w git stanie. Sondy i wszytko inne OK :cool2: .

M3 ma 3,5 litra więc powinna spalać około 16 do 18 przy męskiej jeździe jednak przy pałowaniu do czerwonego pola no to wiadomo dojdzie do 30 L.

Też nie rozumiem czemu niektórzy niepotrzebnie kitują. Mam znajomków co mają Eclipsy GSX na suszarce i ma to 210 koników. Twierdzą że to pali po mieście 9 /100 uśmiałem się wtedy nie źle. Taki eclips spala od 13 do nawet 18. :naughty:

Dla ciekawskich mogę napisać dalej. Ojciec ma Accorda nówencje, silnik już się ładnie dotarł i jest tam 150KM w 2.0 oczywiście iVTEC czyli ekologia i ekonomia na najwyższym poziomie ,zmienne fazy rozrządu i różne cuda. Starszy jeździ jak normalny człowiek - spokojnie i ile to pali po mieście? ano pali mu od 9 do 10 przy takiej technologii :)

Silniki BMW VANOS (od 96 roku chyba) mogą troszkę mniej palić niż ich starsi bracia ale też bez przesady.

Jeżeli komuś 325 pali do 11 po mieście przy normalnej jeździe i mi to udowodni to kupuje tą furę i dorzucam mojego ZX za darmo :) :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą jesteście posiadaczami Beemek więc powinniście zawyżać spalanie i np. przy jakiejś panience pochwalić się o spalaniu np. 20/100

wtedy ona ściągnie majtki :twisted2: (qrcze ten to musi być nadziany)

Dżentelmeni nie rozmawiają o spalaniu i nie przeliczją ,że ostatnio spaliła

11,3 a dziś 11,6 i już ma doła bo może coś być zepsute :wink:

Masz Bmke musisz miec na wache i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha napiszę wam fajną historyjkę. Mój kumpel co miał Eclipsa wziął nas kiedyś na przejażdzkę. Zawsze chwalił sie o spalaniu właśnie 10 po mieście i góra 12 przy pałowaniu. Powiedział - chodźcie pany pośmigamy z godzinkę po mieście tu i tam może jakieś dupcie się wyrwie itp. OK.

Ale składamy się na paliwko. No to my - nie ma sprawy.

Było nas łącznie 4 osoby. Nie zwracałem uwagi na jego poziom paliwa ale po godzinie jazdy powiedział: no to 20 zł od łebka O.K?.

A my na to : no co ty ocipiałeś ?

On na to : no przecież tyle spaliła.

Czyli 100 km jazdy kosztowało nas 3x20 zł czyli spalanie wyszło mu 16-18 gdzieś.

Jeżeli ktoś pytał to zaraz zmieniał temat i mówił ,że zrobiliśmy 150 km i jazda była energiczna , ale nie wziął po uwagę tego, że ja akurat zapamiętałem stan licznika przed i po i było max 110 km :twisted2: . No ale już się nie oddzywałem. Dla mnie pozostanie kiciażem i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie zachowujecie się jak dresiarze z beemek :)

No ale tak na poważnie to może nie mam jeszcze beemki a planuje 325.

Mogę jednak stwierdzić, że przy pojemnościach powyżej 2L zejście poniżej 10L na mieście to nie lada wyczyn .Miasto czyli normalna jazda trochę buta tudzież światła itp. Ja obecnie mam 3 litrowego Nissana 300ZX (230 KM) i nigdy nie zszedłem poniżej średniego 14 nawet przy dziatkowej jeździe. Waga furaka to 1500 kg. Silnik ma poniżej 160000 realu i jest w git stanie. Sondy i wszytko inne OK :cool2: .

M3 ma 3,5 litra więc powinna spalać około 16 do 18 przy męskiej jeździe jednak przy pałowaniu do czerwonego pola no to wiadomo dojdzie do 30 L.

Też nie rozumiem czemu niektórzy niepotrzebnie kitują. Mam znajomków co mają Eclipsy GSX na suszarce i ma to 210 koników. Twierdzą że to pali po mieście 9 /100 uśmiałem się wtedy nie źle. Taki eclips spala od 13 do nawet 18. :naughty:

Dla ciekawskich mogę napisać dalej. Ojciec ma Accorda nówencje, silnik już się ładnie dotarł i jest tam 150KM w 2.0 oczywiście iVTEC czyli ekologia i ekonomia na najwyższym poziomie ,zmienne fazy rozrządu i różne cuda. Starszy jeździ jak normalny człowiek - spokojnie i ile to pali po mieście? ano pali mu od 9 do 10 przy takiej technologii :)

Silniki BMW VANOS (od 96 roku chyba) mogą troszkę mniej palić niż ich starsi bracia ale też bez przesady.

Jeżeli komuś 325 pali do 11 po mieście przy normalnej jeździe i mi to udowodni to kupuje tą furę i dorzucam mojego ZX za darmo :) :twisted2:

 

No niezle pierwszy post i juz oskarzasz forumowiczow o klamstwa.

A moze to ich auta oklamuja palac mniej niz innym?

A tak po za tym to z jakich Katowic jestes?

http://images.spritmonitor.de/353206_2.png

353206.jpg?stamp=1263766861 795500.jpg?stamp=1505496641

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega martur dal tu fajnego linka jak wyglada spalanie u naszych

zachodnich sasiadow i tam wlasnie widac jak "zlopia" BMW

http://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/6-BMW/37-3er.html?fueltype=2&power_s=142&page=5

 

Myślę, że ten link powinien zakończyć dyskusję. W opisie znalazły się chyba trzy M3 i nieznacznie przekraczają srednio 12 litrów/100km.

 

I jeszcze jedno, gdyby spalanie na pozimie 23l/100 dla M3 było normą to nie mogłaby być dopuszczona do ruchu (EURO).

Przedmiotowe M3 nadaje się do oceny u specjalisty i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiarkowana jazda koncząco sie spalaniem 23l na 100km . Żeby ///M-ka miała takie spalanie to już muszą być niezłe katy .Jazda miejska 12-13l 3.0 286ps na każde 100km. Co do "Eko" silników Bmw W R6 to najlepszym wyborem jest 2.8 myśle ze utrzymac spalanie w mieście przy 2.8 na poziomie 9-10l to żaden wyczyn . Zależy od ciężkości stopy ,natężenia ruchu .Od tego czy używamy klimy ,świateł ,radia ,szerokości opon , jakości paliwa .

Ogólnie to Bmw nie jest autem do oszczędzania tylko do jazdy .

 

Co do ilości oleju w silniku to do 325i Vanos wchodzi około 6,4L wiec ///M-ka potrzebuje go nieco więcej :) Pozdrawiam.

 

 

Szaf kup sobie lepiej Eclipsa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie czytajcie stare posty...........gościu sie pomylił i patrzył tylko na licznik.....wezystko jest oki...pali mu średnio 14-17.........i po co dalej ciągnąć temay.......... :clap: :clap: :twisted2:
czasami się mylę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
No cóż spalanie mi nie spadło ;( Może to rzeczywiście sondy. Jednak sprawdzałem auto na 2 kompach i żaden go nie wykrył bo miały zbyt świeży soft. Szukam więc dalej.

///M3T: 545KM 671Nm


Moje zabawki ;)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=26716

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu duzo mówić, widzę, ze wielu kolegów to żyje w jakiejś krainie mitomanii, czy to wasze matki czytają, że bicie się przyznac ile palą wasze samochody czy co? Wnerwiłem sie i zrobiłem reset kompa, przejechałem jakieś 80 km (same miasto) i średnie spalanie wyszło 10.0 l/100 km - zauwazcie, że to TDS. No gdybym nie miał nić do czynienia z techniką to jeszcze bym uwierzył, że silnik benzynowy o takiej samej pojemności ja mój TDS - 2,5 litra- potrafi spalić w miescie 11-12 litrów benzyny, no ale jako inżynierowi nie przystoi przejśc obok tego obojetnie. jest jeszcze taki watek spalanie 540, gdzi koledzy twierdzą tak samo, że ich 4,4 litra beznzyny pali mało mniej co TDS :jawdrop:

 

komu i na czym zależy taka konfabulacja, nie wiem, ale w większości to stek bzdur.

nawet w nie mógłbym uwierzyć, gdyby:

1. Gdybym był małym chłopcem, ale wiek 37 lat już na to nie pozwala

2. Gdyby to był mój pierwszy samochód, a nie jest

3.Gdbym nie miał znajomych, którzy maja samochody, które to samochody spalają równiez paliwo (dlatego wiem ile), ale mam i dlatego w mityn nie wierzę

Podawane przez kolegów wartości spalania są jednak realne, tylko: komputer podaje im te wartości, po resecie, kiedy silnik jest już rozgrzany (nie uwzględniają oni, że zanim silnik "złapie" temperaturę średnie spalanie na zimnym silniku waha się (w moim) ok.16-22 litrów przez pierwsze 2 km. Oczywiście kiedy juz silnik jest rozgrzany i zrobimy reset kompa wówczas wskazanie moze oscylować w okolicach 12-16 litrów !

Wszystkie samochody są prawie jak BMW... prawie robi wielką różnicę:))


Więcej mocy:

http://img61.imageshack.us/img61/1872/doladowanie3kk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tymi mitami ???? Ja piszę tutaj ile mi auto pali bo coś jest uszkodzone i liczę na pomoc. Może ktoś posiada starszą wersję programu AUTOSOFT 6.0 lub 6.1 bo na takiej da się sprawdzić moją M-kę ??

///M3T: 545KM 671Nm


Moje zabawki ;)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=26716

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wszedłem pod auto i dokładnie obejrzałem od spodu. Szczególnie okolice sond lambda. Miejsca w których rury od kolektora łączą się z katalizatorami nie sa szczelne. Trudno określić jak bardzo są rozszczelnione ale oba są luźne. Podobno to też ma wpływ na zawyżone spalanie ?? A może ten luz to ma tam być ??

///M3T: 545KM 671Nm


Moje zabawki ;)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=26716

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
:? wydech-pospawany, sondy-sprawdzone, czujnik temperatury-nowy, cały kolektor dolotowy wyczyszczony a spalanie nawet wyższe niż było :evil: :evil: :evil: Może jeszcze przeływka-jutro sprawdzę :worried:

///M3T: 545KM 671Nm


Moje zabawki ;)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=26716

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No !!! Problem rozwiązany :D Po wymianie czujnika temp. spalanie zaczęło powoli spadać. W tej chwili oscyluje wokół 14l. w mieście.

Pozdrawiam !!!

///M3T: 545KM 671Nm


Moje zabawki ;)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=26716

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.