Skocz do zawartości

zmiana wyświetlacza 7">10"


Raddexx

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 lata później...

Panowie mam pytanie odnośnie zmiany wyświetlacza z małego na duży. Ale dodam że mam tylko radio i cd. F10 2013 grudzień. To numer czesci mojego wyświetlacza

65 50 9 284 973. A chciał bym założyć taki o tym numerze BM 9284969 04 4. Jedni mówią że się da drudzy mówią że nie . Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie mam pytanie odnośnie zmiany wyświetlacza z małego na duży. Ale dodam że mam tylko radio i cd. F10 2013 grudzień. To numer czesci mojego wyświetlacza

65 50 9 284 973. A chciał bym założyć taki o tym numerze BM 9284969 04 4. Jedni mówią że się da drudzy mówią że nie . Dziękuję

Jesli auto po 08.2012 szukaj nawigacji nbt nie cic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jako ze jestem jeszcze przed wymiana navi a na etapie zbierania informacji, mam pytanie czy wychodziły jakieś rożne modele CIC, w zaleznosci choćby od rocznika, wiem, ze od któregoś roku można w CIC aktywować na ekranie wyświetlanie mocy i momentu obrotowego, to zależy samej navi czy może od czegoś innego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • 4 lata później...
W dniu 2.02.2020 o 17:46, Kubaa95 napisał(a):

Panowie mam pytanie posiadam f10 z 2012 roku, mam 7 cali a chciałbym założyć 10 zależy mi tylko na wyglądzie wizualnym, czy po prostu podepnę i będzie śmigać ? Czy trzeba cos programować ?

Kup sobie chiński z androidem plug&play zyskasz dużo fajnych funkcji można podpiąć kamerę z cofania i nie trzeba wymieniać nic poza wyświetlaczem 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To nic nie zrobisz. Nie da sie zmienic parametrow w Twojej jednostce glownej, aby obslugiwala duzy ekran. Pozostaje Ci albo wymiana jednostki na Professional, albo sprzedanie tego ekranu i zakup takiego z Androidem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To jest amerykanska jednostka, ale w sumie powinna smigac. Nie bedzie na pewno miala DABa, ale reszte mozna przekodowac na Polske i wgrac normalnie mape Europy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę odkopię...

Posiadam BMW F10 z 2016r. z małym wyświetlaczem i noszę się z zamiarem zmiany wyświetlacza na większy. Biorę dwie opcje pod uwagę:

1. Zmiana wyświetlacza na duży i oryginalny: koszt ok. 1500zł w dobrym warsztacie ( wyświetlacz + usługa, czyli wymiana i kodowanie ). Menu zostaje to samo, ale wizualnie jest lepiej 🙂 

2. Chińczyk z Androidem. Koszt podobny co wyżej. W tej cenie jest już mocniejsza wersja 6GB i kamera cofania. Wtedy montaż we własnym zakresie. Tutaj mam wątpliwości:

Po pierwsze są tu 2 menu do wyboru, czyli oryginalne i android ( włączamy przytrzymując przycisk na idrive ). Czy przy oryginalnym menu obraz będzie się wyświetlał normalnie? Nie trzeba nic kodować? Przy zmianie samego wyświetlacza na oryginalny przecież potrzebne jest kodowanie, bo inaczej obraz będzie rozciągnięty.

Po drugie mam obawy co do dźwięku przenoszonego przez aux. Sporo opinie na ten temat już czytałem. Jedni narzekają, inni nie widzą różnicy. Każdą następną opinię na ten temat przeczytam z przyjemnością 🙂

Ale jest Android i wygląda to nowocześnie, jest kamera...

Co Wy na to? Dzięki z góry za każdą podpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Masz dwie opcje przy Androidzie. Kodujesz auto na szeroki ekran i masz idrive na szerokim (podobnie jak w przypadku gdybys zamontowal oryginalny, szeroki ekran) lub zostawiasz na waskim, a Android uzupelnia druga strone ekranu danymi z auta, jak zasieg itd. To akurat w przypadku gdy masz nowszy typ jednostki glownej, nie ma sensu.

Dzwiek jest troche przebasowany, ale nie ma tragedii. Zreszta jak Ty masz nowy head unit to mozliwe, ze aux pojdzie przez glowna wtyczke, a nie przez wejscie AUX w podlokietniku. Wtedy jakosc jest lepsza.

Kup sobie ten duzy ekran 12.5 cala. Wyglada duzo lepiej i jest bardziej praktyczny pod katem dotyku, bo jest blizej Ciebie.

Edytowane przez mmw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są  chyba 3 opcje nagłośnienia do F11 , jedna to standard , druga to HiFi Professional a trzecią jest HK. Możliwe że komuś trzeszczy bo ma basic, a HIFI Professional ma te same maskownice co basic, co może powodować właśnie te różnice wśród odczucia użytkowników. 

Druga sprawa, w jaki sposób się podpina ten ekran Android, wtyczka aux stereo? Bo jeśli tak to jest sygnał analogowy jednak więc dźwięk może być faktycznie jak z walkmana 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mmw napisał(a):

Masz dwie opcje przy Androidzie. Kodujesz auto na szeroki ekran i masz idrive na szerokim (podobnie jak w przypadku gdybys zamontowal oryginalny, szeroki ekran) lub zostawiasz na waskim, a Android uzupelnia druga strone ekranu danymi z auta, jak zasieg itd. To akurat w przypadku gdy masz nowszy typ jednostki glownej, nie ma sensu.

Dzwiek jest troche przebasowany, ale nie ma tragedii. Zreszta jak Ty masz nowy head unit to mozliwe, ze aux pojdzie przez glowna wtyczke, a nie przez wejscie AUX w podlokietniku. Wtedy jakosc jest lepsza.

Kup sobie ten duzy ekran 12.5 cala. Wyglada duzo lepiej i jest bardziej praktyczny pod katem dotyku, bo jest blizej Ciebie.

Czyli tak jak myslałem kodować i tak trzeba... Nie do końca rozumiem to, że android miałby uzupełnić drugą stronę ekranu... Nie mam pojęcia, którędy szedłby u mnie aux, a jakość dźwięku jest dla mnie dosyć ważna. 

Jeśli chodzi o 12,5 cala nie widziałem na żywo tylko na zdjęciach i mam wrażenie, że wygląda to trochę nienaturalnie i od razu widać, że "to nie stąd" 🙂 . Zgadzam się, że wygoda na pewno większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Użytkownik525xd napisał(a):

Są  chyba 3 opcje nagłośnienia do F11 , jedna to standard , druga to HiFi Professional a trzecią jest HK. Możliwe że komuś trzeszczy bo ma basic, a HIFI Professional ma te same maskownice co basic, co może powodować właśnie te różnice wśród odczucia użytkowników. 

Druga sprawa, w jaki sposób się podpina ten ekran Android, wtyczka aux stereo? Bo jeśli tak to jest sygnał analogowy jednak więc dźwięk może być faktycznie jak z walkmana 

U mnie jest HiFi, czyli ta pośrednia, ale z jakości dźwięku jestem zadowolony i nie chciałbym sobie pogorszyć. Chyba właśnie aux stereo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.