Skocz do zawartości

zmiana wyświetlacza 7">10"


Raddexx

Rekomendowane odpowiedzi

A nie da się połączyć tego ekranu androida przez Bluetooth? Tak jak telefon? Czy on przejmuje funkcje BT BMW i nie ma osobnego modułu BT? To by rozwiązało sprawę bo faktycznie, fajnie było by zrezygnować z telefonu w aucie jeśli i tak masz przed sobą wymianę ekranu. Ja mam uchwyt Belkin do cupholdera, sprawdzą się spoko ale po 2 latach już skrzypi no i pasażer swoją kawę trzyma w ręce, ew w tylnym podłokietniku.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Użytkownik525xd napisał(a):

A nie da się połączyć tego ekranu androida przez Bluetooth? Tak jak telefon? Czy on przejmuje funkcje BT BMW i nie ma osobnego modułu BT? To by rozwiązało sprawę bo faktycznie, fajnie było by zrezygnować z telefonu w aucie jeśli i tak masz przed sobą wymianę ekranu. Ja mam uchwyt Belkin do cupholdera, sprawdzą się spoko ale po 2 latach już skrzypi no i pasażer swoją kawę trzyma w ręce, ew w tylnym podłokietniku.. 

To ma działać stabilnie, nie biorę pod uwagę tego, aby zdawać się na kaprysy łączności bezprzewodowej.

Szczerze mówiąc chyba najbardziej mimo wszystko skłaniam się ku wymianie wyświetlacza na duży oryginalny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
10 godzin temu, Mariusz1986 napisał(a):

Czyli tak jak myslałem kodować i tak trzeba... Nie do końca rozumiem to, że android miałby uzupełnić drugą stronę ekranu... Nie mam pojęcia, którędy szedłby u mnie aux, a jakość dźwięku jest dla mnie dosyć ważna. 

Jeśli chodzi o 12,5 cala nie widziałem na żywo tylko na zdjęciach i mam wrażenie, że wygląda to trochę nienaturalnie i od razu widać, że "to nie stąd" 🙂 . Zgadzam się, że wygoda na pewno większa.

1) Z uzupelnianiem reszty ekranu, to mam na mysli to, ze jezeli ekran Android jest szeroki, a Twoj oryginalny byl waski, to wiadomo, ze obraz z systemu iDrive tez bedzie waski. Wtedy Android uzupelnia te druga czesc ekranu grafika i informacjami z auta. Tak jest w przypadku mojego auta, bo mam stary typ head unita. Ja nie moge przekodowac na szeroki ekran. Ty masz taka mozliwosc. Wtedy kodujesz jednostke glowna na szeroki ekran i ustawiasz Androidowy ekran na obsluge oryginalnej szerokoekranowej jednostki BMW. Jesli chodzi o obsluge waskiego ekranu to spojrz na zalaczone zdjecie.

2) Wrzucilem Ci tez ogolnych kilka zdjec z mojego auta. Wg mnie wyglada bardzo naturalnie i duzo nowoczesniej, bo jest tak jak w nowszych modelach. No ale to juz rzecz gustu a o gustach nie ma sensu dyskutowac za bardzo.

20240513_173528.jpg

20240513_173509.jpg

20240513_173512.jpg

20240513_173546.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2024 o 08:45, Użytkownik525xd napisał(a):

A nie da się połączyć tego ekranu androida przez Bluetooth? Tak jak telefon? Czy on przejmuje funkcje BT BMW i nie ma osobnego modułu BT? To by rozwiązało sprawę bo faktycznie, fajnie było by zrezygnować z telefonu w aucie jeśli i tak masz przed sobą wymianę ekranu. Ja mam uchwyt Belkin do cupholdera, sprawdzą się spoko ale po 2 latach już skrzypi no i pasażer swoją kawę trzyma w ręce, ew w tylnym podłokietniku.. 

Z tego co widziałem, to można dołączyć transmiter. Jednak to ma działać stabilnie, nie biorę pod uwagę tego, aby zdawać się na kaprysy łączności bezprzewodowej.

 

15 godzin temu, mmw napisał(a):

2) Wrzucilem Ci tez ogolnych kilka zdjec z mojego auta. Wg mnie wyglada bardzo naturalnie i duzo nowoczesniej, bo jest tak jak w nowszych modelach. No ale to juz rzecz gustu a o gustach nie ma sensu dyskutowac za bardzo.

 

Dziękuję Ci za zdjęcia. wyświetlacz wygląda fajnie, ale jakoś nie widzę go po prostu w mojej F11. Coś mi nie leży 🙂 Jeśli już Android, to o wyglądzie oryginału.

 

Są tylko 2 kwestie.

Ten android musi być połączony kablem aux? No bo przecież jeśli tak, to nie wierzę, że nie ma utraty na jakości dźwięku. W końcu to stereo. Po prostu chyba jeden to słyszy, a drugi nie...

I jak jest z dźwiękiem w przypadku, gdy korzystamy z oryginalnego menu a nie androida?  Dźwięk również idzie wtedy przez kabel aux?

Ciekawi mnie również, czy jakość wyświetlania nie jest gorsza od oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2024 o 09:22, Mariusz1986 napisał(a):

To ma działać stabilnie, nie biorę pod uwagę tego, aby zdawać się na kaprysy łączności bezprzewodowej.

Szczerze mówiąc chyba najbardziej mimo wszystko skłaniam się ku wymianie wyświetlacza na duży oryginalny...

U mnie pięknie gra audio po bluetooth, tak samo FLAC i LossLessy. Nie gorzej niż płyta CD, lub jej kopia na dysku twardym. 

To Masz jeszcze opcje NBT EVO do F11 robią to profesjonalne serwisy BMW i kosztuje ok 4500. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Opublikowano (edytowane)

Co do ekranow z Androidem, to duzo ludzi nie rozumie podstawowej rzeczy.Ten ekran zastepuje tylko EKRAN, a nie cala jednostke glowna. Mozna sobie taki ekran zamontowac i w zyciu nie korzystac z funkcji Android. Jezeli taki ekran wyjdzie komus podobne pieniadze jak wymiana na oryginalny wiekszy, to ja nie rozumiem takiego dylematu. Miec dodatkowe zalety Androida, jak Google Maps, Youtube itd itd. "za darmo" i sie jeszcze zastanawiac? 🙂 

Oczywiscie, ze dzwiek z oryginalnego radia, odtwarzacza DVD, telefonu, wejscia USB itd. nadal dziala poprzez system BMW i nie ma to nic wspolnego z ekranem Android. Jedyne co idzie przez wejscie AUX to dzwiek z systemu Android.

Edytowane przez mmw
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mmw napisał(a):

Co do ekranow z Androidem, to duzo ludzi nie rozumie podstawowej rzeczy.Ten ekran zastepuje tylko EKRAN, a nie cala jednostke glowna. Mozna sobie taki ekran zamontowac i w zyciu nie korzystac z funkcji Android. Jezeli taki ekran wyjdzie komus podobne pieniadze jak wymiana na oryginalny wiekszy, to ja nie rozumiem takiego dylematu. Miec dodatkowe zalety Androida, jak Google Maps, Youtube itd itd. "za darmo" i sie jeszcze zastanawiac? 🙂 

Oczywiscie, ze dzwiek z oryginalnego radia, odtwarzacza DVD, telefonu, wejscia USB itd. nadal dziala poprzez system BMW i nie ma to nic wspolnego z ekranem Android. Jedyne co idzie przez wejscie AUX to dzwiek z systemu Android.

 

Bałem się trochę jakości wykonania i wyświetlania na takim Androidzie w porównaniu do oryginału i że "za darmo" ma też swoje koszty w postaci obniżenia jakości. 

ale..

dziękuję, namówiłeś mnie 🙂

Pisząc na forum skłaniałem się bardziej za wymianą na oryginalny ale większy wyświetlacz. Teraz zamówiłem jednak Androida tylko nie najtańszego, a trochę lepszego i mam nadzieję, że będę zadowolony 🙂 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem podobny dylemat przy montażu kamery cofania. Poszedłem w rozwiązanie OEM, nie wiem czy dobrze czy źle.

Wymiana nawigacji na profesjonal czytnik + ekran kosztowała około 700 zł. Wymiana na NBT koszt kilka tys, wg mnie nieopłacalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.