Skocz do zawartości

C. zamek - dołożenie sterownika na pilot


Pawel735

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W związku z tym że chciałbym u siebie dołożyć zamykanie auta z pilota mam nastepujace pytanie.

Czy sterownik zamka który zamierzam zamontować (mówię tutaj o sterowniku Minister Plus) mogę podpiąć do kabli idących od siłownika klapy (w końcu to też master) i czy kable od sygnalizacji świetlnej (kierunki) mogę podłączyć do tylnych kierunkowskazów ?

 

I jeszcze jedno - czy jest coś lepszego od ministra plus z takich sterowników które służą tylko do zamykania zamka z pilota ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie zamiast tego sterownika, jakąś porządną centralkę do alarmu.

 

Vicia ma rację. Wystarczy dołączyć centralkę alarmu. Sam alarm nie musi być aktywny. Ja mam tak zrobione z tą różnicą, że u mnie alarm jest do tego aktywny.

 

 

Pozdrawiam

Elkar

Na dobry początek E-30 stka 1.6 M40...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Wciąż nie wiem czy podlaczajac sie pod kable od silownika klapy ta cala instalacja mi zadziałą.

Minister plus steruje minusem a w BMW z tego co mi wiadomo zamek sterowany jest plusem wiec będzie potrzebny dodatkowy przekaźnik.I teraz tak podlaczam ten przekaźnik tak że kiedy wciskam przycisk od zamkniecia na pilocie na jednym styku przekaźnika pojawia mi sie plus, a na drugim styku nie ma prądu,odwrotnie jest jak wciskam otwieranie.I chodzi mi o to czy jeżeli podepne ten plus od otwierania (co mam na przekaźniku) do kabla od silownika klapy w ktorym pojawia sie plus podczas otwierania, a z plusem od zamykania zrobie tak samo - to czy to mi będzie działało jak trzeba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, ciekawi mnie tez ten temat. Jak macie zrobione zamykanie ? na zamykanie normalne czy ryglowanie?

Była E34 M50 2.5 24v :) czerwona

Była Lancia Lybra 2.4 jtd SW lx 2000

Jest Citroen c5 2.2 hdi 2001 exclusive

Jest E34 524 td 1991

1997 YZF 750R (4hd)- sold- nastepny sezon juz hayabusa

http://img244.echo.cx/img244/9103/podavatar6bx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem taką centralkę (fajny bajer kluczyk w pilocie :D )

 

http://www.allegro.pl/item91557627_hit_nowosc_pilot_z_kluczykiem_sklep_gorzow.html

 

i tam nie było problemu bo ona obsuguje sterowanie na plus i minus a co do podłączenia to podpiołem się po główna wiązkę pod tylnym fotelem - jak chcesz to jutro mogę ci powiedzieć jakiego koloru są te kable, wyjście na kierunki podpiołem pod tylne lampy

Adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to widzialem na allegro.A powiedz mi jaki kształt ma ten scyzoryk bo w miniaturce i na pierwszym zdjeciu jest inny od tego na 4 zdjeciu.Czy grot był w zestawie czy musialem dokupic ?

 

Piszesz ze podpiales sie pod glowna wiazke ? Czy to byly kable idace od silownika drzwi kierowcy czy sa tam jakies inne kable niz te od silownikow master do sterowania ta centralka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym pilocie jest tylko wzornik reszte trzeba sobie dorobic u jakiegos ślusarza ja za to zapłaciłem 60zł ale tylko dlatego że robiłem to w Warszawie bo mozna to zrobić juz za 30 zł lub jeszcze taniej, a co do tych kabli to pod tylnym fotelem po lewej stronie (za fotelem kierowcy) idzie cała wiacha kabli i sa tam te od centralnego (master) ale kolor moge ci powiedziec dopiero jutro bo dzis nie chce mi sie zchodzić do garazu :D
Adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec zakladam ze moje rozwiazanie zadziała jezeli podlacze kable od centralki tuz za siłownikiem master.W sumie jakie to ma znaczenie gdzie sie wpinam jezeli chodzi o te same kable - tylko wciaz nie wiem czy przy centralce sa jakies specjalne dwa kable dedykowane dla zdalnego sterowania czy poprostu nalezy sie wpiac w dwa kable idace od silownika master.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.