Skocz do zawartości

[e90] 330D - dziwny dzwiek po otwarciu drzwi


Vince

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Auto mam od bardzo niedawna i niepokoi mnie dzwiek ktory dobywa sie z komory silnika zaraz po otwrciu drzwi. Dziwek ustaje po kilkudziesieciu sek. (przez kilka kolejnych sek. pozostaje cichy pisk o wys. czestotliwosci)

Ilustracja na poniższym video:

http://vimeo.com/74767670

 

Czy w/w dzwiek to cos normalnego ? Jesli tak to co to jest? Z gory dziekuje za wszelkie sugestie.

Auto: e90 330d 231km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, spróbuje. Auta nie znam jeszcze na tyle aby moc zlokalizować każdy element w silniku (jeszcze...:). Sadziłem ze jest to common issue z ktorym ktos z forum sie juz spotkał.

Oczywiście macie Panowie cześciowo rację, pewne odgłosy pochodzą z przepustnicy i .. mea culpa, tak, jest ona sterowana elektrycznie a nie na podcisnienie (napisałem bez zastanowienia, majac przed oczamie EGR). Natomiast głowny problem podejrzanych dzwiekow pozostaje. Jesli dobrze uslyszałem wydobywa sie on z okolic grodzi. Postaram sie to rozpracować zaraz po tym jak uporam sie z "cięższymi" tematami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Na ucho można olać aczkolwiek wizta w dobrym warsztacie i porządna diagnostyka zawsze jest warta wykonania

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tym nie rób miałem e60, e91 a teraz e90 i w każdym był ten dźwięk. Wydaje mi się że to jakaś centralka od centralnego albo jakiś mechanizm związany z otwarciem auta. Nie musisz nawet otwierać drzwi, otwórz tylko z pilota centralny i też będzie ten dźwięk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tym nie rób miałem e60, e91 a teraz e90 i w każdym był ten dźwięk. Wydaje mi się że to jakaś centralka od centralnego albo jakiś mechanizm związany z otwarciem auta. Nie musisz nawet otwierać drzwi, otwórz tylko z pilota centralny i też będzie ten dźwięk.

 

Ja w mojej E90 takiego dzwieku nie mam, i nikt z moich znajomych rowniez.

Fabrycznie BMW tez z tasmy nie wyjezdza z takim "ficzerem", w postaci instrumentu grajacego.

Nie jest to zaden mechanizm od centralki/centralnego.

 

Po otwarciu samochodu, komputer sprawdza wiele podzespolow, w tym serwa od turbiny/przepustnicy, etc.

 

Ponadto, jesli serwo sie "meczy", o czym swiadczy ten wlasnie dzwiek, to moze (nie musi) wkrotce pasc.

Jesli to serwo od geometrii turbiny, to przez zaniedbanie/zignorowanie mozesz sobie "zafundowac" nowa/uzywana turbine, bo z tego co czytalem na forum zakup samego serwa jest wyczynem.

 

Ja na Twoim miejscu bym sie sprawie przyjzal.

 

Pozdrawiam.

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Na 100 % sterownik turbiny tak brzęczy . Jest to jego normalna praca może u Ciebie trochę za głośno ale masz rozebrane bebechy to dzwięk się potęguje .

Jest to proces zapamiętywania ustawien zmiennej geometrii i bardziej bym się martwił gdyby nie działał . Zawsze po otworzeniu i zamknięciu auta czy to manualnie czy z pilota słychać ten dzwięk . Nawet jak tylną klapę otworzysz to też się inicjuje .Trwa to kilka sekund tak jak na filmiku .

Edytowane przez amsat
Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sterownik od turbiny "brzęczał" przez sekunde może półtorej, natomiast był to inny dźwięk i wg mnie nie jest to normalne.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje po otwarciu auta podnieść maskę i zobaczyć jak drży siłowniczek od regulacji zmiennej geometrii turbiny.

Raz byłem wytrwały i obserwowałem co mi tak dziwnie chrząka co pewien czas pod maską. Jak się okazało to jest to.

Lecz posiadam 320d w 330 może być to co innego. W vw. 3.0tdi testuje się przepustnica podczas przekręcenia stacyjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok - "brzeczy" przepustnica, natomiast pisk nie pochodzi napewno od sterownika turbo. Turbo niedawno wymieniłem na nowe. Poza tym nawet na poprzednim odłączając wtyczke sterownika, pisk ciagle wystepował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.