Skocz do zawartości

jaki model dla ryla?


meagger

Rekomendowane odpowiedzi

mozesz zaczac powoli kupowac ...

zacznij od felg za 5 tys kupisz juz naprawde kozackie felgi bmw

 

a tak na serio !

 

to wydaje mi sie ze za taka sume nie poszalejesz w modelach bmw !

 

tak mini 10 tys zl mozna juz cos wyszukac !

Raz BMW / / / Zawsze BMW http://img528.imageshack.us/img528/4160/motorsporticon0ms.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj szukaj - nawet za 5tys kupisz ładne e30 - mój koleś w zeszłym tygodniu sprzedał bardzo ładną 318M10 w coupe - delphin metalic, na alusach 15', zdrowe opony - świeży lakier (jest lakiernikiem auto robił dla siebie, ale potrzebuje Touringa, przez to sprzedał)... poszła za 3,5tys... auto było zarejestrowane w kraju...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc z perspektywy właściciela samochodu za 20/50/100 tysięcy to rzeczywiście przy 5000 nie zaszalejesz. Ale moim skromnym zdaniem, które wyrobiłem sobie przeglądając oferty w internecie, za te pieniądze spokojnie znajdziesz sobie fajne E30. Zdaje się że chociażby kolega tygrysss tu na forum chciał swoją sprzedać za taką kwotę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5tys? to juz jakas kasa...czesto przeglądam allegro i i odwiedzam gieldy w krakowie sandomierzu lub w kielcach.w zeszla sobote na gieldzie w sandomierzu ogladalem 324TD E30 nie pamietam roku chyba 90?

miala przerysowany bok(dalo sie smialo jezdzic)po zatym naprawde ladna sztuka(ja gdybym mial kupowac jakies e30 to zainteresowal bym sie taka beta.cena za ta bmw to 5800.(do neg)jak chcesz cos kupic to trzeba ostro szukac...pozdro :roll2:

BMW & CYPRESS HILL

http://img201.imageshack.us/img201/299/podpis2zk3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak po za tym moi koledzy nie majac wiekszych pieniedzy niz ty kupili ladne sztuki na bezynie...popytam sie znajomych.jak cos to ciwysle jakis nr kontaktowy.pozdro.

BMW & CYPRESS HILL

http://img201.imageshack.us/img201/299/podpis2zk3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy gadacie da sie spokojnie kupic, przeciez wiadomo ze igly sie nie kupi ale bez przesady, teraz tak ceny spadly ze glowa boli, nawet moj brat sobie ostatnio kupil wlasnie za ok. 5tys z oplatami co prawda nie BMW ale Volvo 460 z wloch `93 rok nie bita w super stanie tyle ze porysowana w paru miejscach, no to mysle jakas fajna e30 moze sie trafic w tej cenie
http://img412.imageshack.us/img412/7442/niskamala0udjt7.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Rozmawialem dzisiaj z sasiadem mechanikiem na temat kupna bmw e30, powiedziealem mu ze planuje taki zakup na wakacje, a on podpierając sie swoim wieloletnim doswiadczeniem w branzy motoryzacyjnej próbowal mi to wybic z głowy... jego argumenty: twierdzi ze bedzie mi sie to psulo co chwile, ze czesci są bardzo drogie, ze kazda czesc jest mniej wiecej takiej samej jakosci jak do innych marek samochodów ale w przypadku bmw placi sie duzo duzo wiecej za samą marke bmw danej czesci, mówi ze nie wierzy ze mozna kupic 16 letni samochód w dobrym stanie, bedzie gnił, i ze jezeli stac mnie na utrzymanie takiego auta czyli wg. niego wywalanie co chwile duzej kasy na czesci to stac mnie na nowsze auto ktore dłuzej wytrzyma i jest mniej awaryjne. zaproponowal mi golfa... :mad2: .

fajnie by bylo abyscie sie ustosunkowali do tej opini i wypowiedzieli sie na ten temat..... z góry dziekuje. :)

 

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeprowadź się :twisted: gdzieś gdzie kolejny pan sąsiad mechanik będzie miał pojęcie jakieś o marce na temat której się wypowiada. skoro polecił Ci golfa to ewidentnie jest mechanikiem od VW a to może znaczy że zielonego pojęcia nie ma o tym co powidział. faktycznie 16 letnie golfy to w znacznej ilości złomy ("skarbonki"). poza tym jak tu porównywać VW do BMW mimo że 16 letnie. to nie ta kategoria wtedy jak i teraz. szukaj dalej napewno jakaś perełka i Tobie się trafi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on podpierając sie swoim wieloletnim doswiadczeniem w branzy motoryzacyjnej próbowal mi to wybic z głowy... jego argumenty: twierdzi ze bedzie mi sie to psulo co chwile, ze czesci są bardzo drogie, ze kazda czesc jest mniej wiecej takiej samej jakosci jak do innych marek samochodów ale w przypadku bmw placi sie duzo duzo wiecej za samą marke bmw danej czesci, mówi ze nie wierzy ze mozna kupic 16 letni samochód w dobrym stanie, bedzie gnił, i ze jezeli stac mnie na utrzymanie takiego auta czyli wg. niego wywalanie co chwile duzej kasy na czesci to stac mnie na nowsze auto ktore dłuzej wytrzyma i jest mniej awaryjne. zaproponowal mi golfa... :mad2: .

 

Z calym szacunkiem dla Twojego mechanika - cos to jego doswiadczenie troche kuleje ;).

Zadne z moich BMW nie psulo sie 'co chwile', a ostatnio wrocilem moim BMW E30 (lat 21) z nart w Alpach - 2200 km. Bez zadnych problemow.

Czesci - wprost przeciwnie, wcale nie sa drozsze niz czesci innych marek.

Ceny czesci Golfa sa niskie, ale pod warunkiem, ze kupujesz zamienniki.

Oryginalne czesci VW tez wcale nie sa takie tanie.

 

Od dawna wiadomo, ze kluczowym czynnikiem wplywajacym na zuzycie auta jest eksploatacja, a nie wiek. Jezeli samochod jest zadbany, bezwypadkowy, eksploatowany prawidlowo, to moze miec i ponad 20 lat i wciaz jezdzic bezawaryjnie.

Opinia o BMW bierze sie stad, ze do tej pory w Polsce wiekszosc egzemplarzy tej marki byla powypadkowa, naprawiona byle jak, a nastepnie zajezdzona. Odkad pojawila sie masa samochodow sprowadzonych z Niemiec, mozna juz wybierac wsrod zadbanych egzemplarzy, ktore jeszcze wiele lat pojezdza.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Rozmawialem dzisiaj z sasiadem mechanikiem na temat kupna bmw e30, powiedziealem mu ze planuje taki zakup na wakacje, a on podpierając sie swoim wieloletnim doswiadczeniem w branzy motoryzacyjnej próbowal mi to wybic z głowy... jego argumenty: twierdzi ze bedzie mi sie to psulo co chwile, ze czesci są bardzo drogie, ze kazda czesc jest mniej wiecej takiej samej jakosci jak do innych marek samochodów ale w przypadku bmw placi sie duzo duzo wiecej za samą marke bmw danej czesci, mówi ze nie wierzy ze mozna kupic 16 letni samochód w dobrym stanie, bedzie gnił, i ze jezeli stac mnie na utrzymanie takiego auta czyli wg. niego wywalanie co chwile duzej kasy na czesci to stac mnie na nowsze auto ktore dłuzej wytrzyma i jest mniej awaryjne. zaproponowal mi golfa... :mad2: .

fajnie by bylo abyscie sie ustosunkowali do tej opini i wypowiedzieli sie na ten temat..... z góry dziekuje. :)

 

Pozdrawiam...

 

Zamienniki w intercarsie sa w bardzo przyzwoitych cenach, a i sa przeciez gieldy.

Co do Golfa to po prostu smieci , ktorymi rynek jest tak zawalalony , a tak naprawde to nie ma w czym wybrac , bo 80% nadaje sie do kosztownej reanimacji :evil:

A czy auto dla ludu da Ci tyle "radosci z jazdy" co BMW...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówiac o golfie to sasiad mial na mysli cos mlodszego niz BMW, a tym samym cos mniej awaryjnego.

jego opinia na temat samochodów zza granicy tez jest kiepska, twierdzi ze to łupy skladanie z 2-3 aut po wypadku...

powiedzial mi takze ze bmw za takie marne pieniadze i taki stary rocznik kupuje sie tylko wtedy jak sie chce na sile poszpanowac przed kumplami albo zeby urzadzic " prestizowy wyjazd na dziwki" :lol: :lol: :lol:

z jednej strony troszke sie przestraszylem, bo mam teraz bisa i sie psuje caly czas, doslownie dziad nie samochód, i kupujac nowe auto chce w 100% uniknac takiego zjawiska... no ale z drugiej strony nie jest on dla mnie wielkim autorytetem zeby od razu rezygnowac z e30 i kupowac galofa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja nastoletnia 316 przewiozła mnie kilka razy po całej Europie

 

szukaj e30 ule zwróć uwagę na stan, najlepiej egzemplarz bez przeróbek, gazu, sportowego zawieszenia i wydechu. to wskazówka, że samochód był użytkowany zgodnie z przeznaczeniem czyli do jazdy a nie do szaleństw

 

jak się postarasz to znajdziesz i będziesz zadowolony. komfort jazdy w e30 jest nieporównywalnie wyższy niż w golfie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówiac o golfie to sasiad mial na mysli cos mlodszego niz BMW, a tym samym cos mniej awaryjnego.

 

No, ale wlasnie o to chodzi, ze to wcale nie jest 'tym samym'. Znam mase przykladow psucia sie na potege 3-4 letnich samochodow, w dodatku dosc uznanych marek. Znam tez przyklady np. kilkunastoletnich Fordow, ktore jezdza bezawaryjnie.

Wszystko zalezy od tego, w jakim stanie kupiles samochod.

 

jego opinia na temat samochodów zza granicy tez jest kiepska, twierdzi ze to łupy skladanie z 2-3 aut po wypadku...

 

To obiegowa opinia, chetnie cytowana przez roznej masci 'specjalistow' i przez nasze kochane wladze.

A moim zdaniem jest inaczej - w tej chwili nikt juz nie sprowadza samochodow powaznie uszkodzonych. To sie po prostu nie oplaca,

bo takie samochody sa niesprzedawalne.

Rynek wypelnil sie na tyle, ze klienci zrobili sie wymagajacy. Jest w czym

wybierac, a przeciez samochod przed kupnem mozna dosc dokladnie sprawdzic.

 

 

powiedzial mi takze ze bmw za takie marne pieniadze i taki stary rocznik kupuje sie tylko wtedy jak sie chce na sile poszpanowac przed kumplami albo zeby urzadzic " prestizowy wyjazd na dziwki" :lol: :lol: :lol:

 

Czyzby ten Twoj sasiad mial jakis kompleks na punkcie BMW? :?

 

z jednej strony troszke sie przestraszylem, bo mam teraz bisa i sie psuje caly czas, doslownie dziad nie samochód, i kupujac nowe auto chce w 100% uniknac takiego zjawiska... no ale z drugiej strony nie jest on dla mnie wielkim autorytetem zeby od razu rezygnowac z e30 i kupowac galofa :)

 

Nie licz na to, ze jakikolwiek Golf nie bedzie sie psul, a jak juz, to bardzo tanio, natomiast BMW bedzie sie psulo na potege i za duze pieniadze.

 

Wybierz marke i model, ktory Ci sie podoba, ktorym Ci sie fajnie jezdzi.

A potem poszukaj egzemplarza bezwypadkowego, z udokumentowana przeszloscia serwisowa, w dobrym stanie technicznym i z niezniszczonym wnetrzem. W tej chwili taki samochod daje sie spokojnie znalezc, niewazne czy to BMW, czy VW, Honda czy Toyota.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.