Skocz do zawartości

F30 328i jakie spalanie ?


kamil20011

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem w posiadaniu E90 z 2.0d planuje przesiadkę na serię F30 - F32 z tego względu pozwoliłem sobie na założenie tematu

 

Bardzo ciekawi mnie spalanie wersji benzynowych a dokładnie modelu 328i

 

Czy użytkownicy mogliby się wypowiedzieć co do spalania ?

 

Jezdziłem F10 z oznaczeniem 528i w manualu i spalanie sięgało 13-14 litrów w mieście , nie ukrywam jeżeli kupił bym 328i które miałoby palić 15 litrów w mieście to pluł bym sobie w brodę że nie kupiłem M3

 

Ogólnie obecny diesel spala w mieście 9-10,5 litra wiec na diesla to żadne dobry wynik natomiast w trasie diesel daje o sobie znać i przy 200 km/h ciężko przekroczyć 8 litrów

 

Temat może dziwny , ale już raz w swoim życiu przerabiałem samochód gdzie musialem tankować co 300 km - jest to naprawdę denerwujące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 169
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Powiem Ci, że mi ten motor w X3 obecnie kręci średnią około 11 litrów.

Unikam korków, a jak jeżdżę to raczej dynamicznie a do spóły żona raczej ekonomicznie.

 

Nie bój się spalania, myślę że średnia będzie spokojnie poniżej 10 - napewno 320d pali mniej

W 328i automat robi super robotę i dba o ekonomie - złoty motor w tej budzie, no i bajera to jedzie:)

 

Dane mówią że to sie kula 0-100 w automacie w 5.9 więc myślę że na wiele spraw da się przymknąć oko :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

auto dwa razy w rekach przez 24h:

x-drive

srednie spalanie bylo 9,3l auto z przebiegiem ponad 5 tys.km jazda mieszana po Slasku

RWD:

srednie 9.1l przebieg ponad 8 tys.km jazda mieszana po Slasku

 

wszystkie w automacie

 

28i jest idealnym motorem do serii3 :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od stylu jazdy.

"Gonione" turbo w benzynie musi spalić.

U mnie to wyglada mniej wiecej tak :

- trasa na eco pro przy spokojnej jezdzie 7-8 litrów ,przy szybkiej okolo 10,

- miasto przy spokojnej około 10-11,miasto przy ostrej jeździe powyżej 15 litrów .

Średnia mam grubo ponad 12 litrów zapewne dlatego ze nie jeżdżę dość wolno :wink:

89fd7c4724419b3am.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu do wyników innych podszedł bym ze sporym dystansem.

Każdy jeździ inaczej i ma inną nogą i to co dla jednego jednego jest "dynamiczną jazdą" dla innego będzie "emeryt stajl". :wink:

Jeżeli f10 brała Ci 13-14 to F10 przy takiej samej jeździe weźmie 12-13 - z całą pewnością nie mniej.

 

Mi mój klekot pali w mieście tyle co Tobie ale na trasie zdaża mi się mieć średnie nawet do 9-9,5L/100(ale to już przy naprawdę szybkiej jeździe). Średnie jednak najczęściej mam w okolicy +/- 8L/100km.

Wychodzi więc wyniki zbliżone... może więc i styl jazdy("waga" prawej nogi) jest jakkolwiek zbliżony.

 

Niestety z 328i nie mam doświadczenia ale z M-ka e92 o której wspomniałeś owszem.

Przy takiej jeździe w mieście jak dieslem brała +/- 15l/100 ale z racji, że kusi żeby dawać mocniej i kręcić ją bardziej... często średnie wychodziło bliżej 17 a czasem nawet w okolicy 20.

W trasie +/-13(podobne prędkości jak dieslem) ale bez problemu można więcej bo tu też kusi... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik jest miodzio:) Brat wlasnie odbiera taka sztuke i na bank na dniach robimy porownanie osiagow 328i vs moje P996 :)

Powiem ze po jezdzie probnej 328i wcale nie chojracze przed tym testem ale jestem naprawde ciekaw:) :mrgreen:

Test bedzie naturalnie na niemieckiej autostradzie A1 :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik jest miodzio:) Brat wlasnie odbiera taka sztuke i na bank na dniach robimy porownanie osiagow 328i vs moje P996 :)

Powiem ze po jezdzie probnej 328i wcale nie chojracze przed tym testem ale jestem naprawde ciekaw:) :mrgreen:

Test bedzie naturalnie na niemieckiej autostradzie A1 :norty:

 

 

A moze by tak dotrzeć 328i wpierw :twisted: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F30 328i xdrive automat, opony 225 przód i 255 tył

 

Przez pierwsze 1000 km nie schodziłem poniżej 14l/100km w mieście. Wynika to z docierania się części i wyczucia samochodu. Jak już wszystko się ułożyło (łącznie ze mną) to przy dynamicznej jeździe po mieście mam 12l/100km, w trasie na międzymiastowych dokładnie 7,8l/100km, na autostradach ok 10l/100km. Jest ok:) Tryb Eco pro daje u mnie ok 10% oszczędności. Sprawdziłem, policzyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mieście w zależności od stylu jazdy 10-11. Trasa różnie ale mieści się w przedziale 7,5-9.

Nie kasowałem "głównego" pomiaru od początku użytkowania i pokazuje po 31kk 9,7 (wskazanie komputera realne ponieważ badam to prawie co każde tankowanie i odchylenie za każdym razem nie jest większe niż 0,1l/100)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobilem autem 5000km

90% na Eco Pro

mieszkam w malym miasteczku, do pracy mam 30 km z czego 15 autostrady.

Srednia mam 8.2

na baku zrobilem ostatnio 700 km :cool2:

podoba mi sie to ze na co dzien moge jezdzic oszczednie, a jezeli chce w sobote "pocisnac" to tez mozna.

Tym samym stylem jazdy 335i palila 3 litry wiecej- nie szlo zejsc nizej niz 11.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszkam w malym miasteczku, do pracy mam 30 km z czego 15 autostrady.

 

Ale jakie widoki masz ;) :cool2:

 

Kamil:

 

Pamietaj ze pytanie o spalanie jest relatywnie baaardzo wezgledne i zalezy od bardzo wielu czynnikow.

Stojac w korku w krakowie, warszawie czy wroclawiu to nawe 320i moze spalic Ci 20l/100km.

 

Jednak jak Tutaj koledzy pisza skoro w X3 te auto pali srednio 11 litrow, a w F30 8-9,5 litra no to nie ma sie czego bac chyba?

Zdziwil mnie tylko u Ciebie wynik 13 litrow w 528i... :O musiales bardzo ostro jechac... skoro nawet X3 spalila mniej.

 

Jesli chodzi o spalanie to w ogole nie patrz na ///M, jak sie bawisz to na baku robisz 200 kilometrow, a jak szybko jedziesz po autostradzie to Warszawa-Poznan jak Ci sie uda to na baku dojedziesz... ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30% miasto reszta poza

8,4l/100km (dane z ostatnich 15 tys km)

w mieście często używam Eco Pro

Mam podobne doświadczenia, przy zbliżonym stosunku miasto/trasa obecnie średnie spalanie komputer podaje 8,2. W mieście staram się jeżdzić na Eco Pro, pozostałe programy w miejskich warunkach i tak nie mają sensu. Sama jazda w mieście to ok. 10-12l/100, nie chce być mniej. Ostatnio zrobiłem trasę Zakopane - Katowice :tryb sport, 2 osoby w aucie, trochę więcej bagażu, wyprzedzanie gdzie się da, na autostradzie 170-180 km/h - średnie spalanie z tego wyszło 7,8, moim zdaniem rewelacja. Z innych ciekawostek: powrót do Katowic z Krakowa przez Olkusz: tryb Eco Pro, tylko ja, jazda z zachowaniem absolutnie wszystkich ograniczeń prędkości - średnie spalanie uwaga.... 5,1!!! Ale żeby jeździć tak codziennie to nie polecam ;) Z drugiej strony kiedyś pogoniłem ją dość mocno na odcinku 30 km: trasa:miasto - 40:60 i wyszło 15l/100km, ale kręciłem do odcięcia ;)

Reasumując, tak jak mówią koledzy spalanie rzecz względna, ale przy zachowaniu odrobiny zdrowego rozsądku i eco drivingu można uzyskać naprawdę przyzwoite rezultaty, szczególnie biorąc pod uwagę moc i możliwości auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Ogolnie obecny diesl spala w mieście 9-10,5 litra wiec na diesla to żadne dobry wynik natomiast w trasie diesel daje o sobie znać i przy 200 km/h ciężko przekroczyć 8 litrów

 

 

????

 

W mieście max 8,6 a w trasie 6-7 litrów.

17201351_1531754336834932_3241894237246117208_n.jpg?oh=52637f578bbb6c04fb758f53a709581c&oe=5928CFCF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jak Tutaj koledzy pisza skoro w X3 te auto pali srednio 11 litrow, a w F30 8-9,5 litra no to nie ma sie czego bac chyba?

Zdziwil mnie tylko u Ciebie wynik 13 litrow w 528i... :O musiales bardzo ostro jechac... skoro nawet X3 spalila mniej

 

Ja bym skłanial ze 13 to właśnie będzie palić x3, choć 5er to tez kawał auta więc 13 litrów po mieście to nie jest jakiś spory wynik, licząc korki itp

 

Jesli chodzi o spalanie to w ogole nie patrz na ///M, jak sie bawisz to na baku robisz 200 kilometrow, a jak szybko jedziesz po autostradzie to Warszawa-Poznan jak Ci sie uda to na baku dojedziesz... ;/

 

Dobre zdanie, choć te 200 km na baku to mówimy o prędkości takiej jak na Twoich filmikach :) u mnie był tydzień eco drive i moja em w trasie palila 9-9,5, w mieście 13-15, ale to nie jazda, a raczej katorga, ale jak się chce to nawet duże silniki mogą mało palić, więc wydaje mi się ze w takim 328i spalanie w mieście da się zrobić na poziome 10l/100 nie patrząc zbytnio na ekonomie.

Potrzebujesz porad car detailingu,kosmetyków - pisz na PW :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, 200km na baku to trzeba sie postarac, ale mozna tez 100km na baku ;) ale juz na torze ;)

9, jest mozliwe na drodze krajowej, jazda do 90km/h (mialem 9,2) autostradowe predkosci to 11-12 litrow.

miasto tez mam srednio 13-15... czasem jak mi ludzie pisza ze ich 2 litrowe mondeo w benzynie tez pali 13 litrow w miescie to mnie krew zalewa...

JAK:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zyc czy jak tyle spalic? :mrgreen: Da się, szczególnie w autach które nie mają dobrej elektroniki sterującej i leją paliwo cały czas, niezaleznie czy stoi, toczy się czy jedzie.

 

wujekwaldus --> te 13-15 to dla jakich tras robisz? zaciekawił mnie temat, bo mnie co prawda tyle komputer pokazywal "sredniej" ale realnie jezdzac krotkie odcinki w "316i" troche wiecej wychodzi :wink: no chyba że w trybie "eco pro" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Ogolnie obecny diesl spala w mieście 9-10,5 litra wiec na diesla to żadne dobry wynik natomiast w trasie diesel daje o sobie znać i przy 200 km/h ciężko przekroczyć 8 litrów

 

 

????

 

W mieście max 8,6 a w trasie 6-7 litrów.

 

Wszystko zależy jak kto jeździ...

Ja mam podobne wyniki - wiecznie sie gdzieś spieszę, nie interesuje mnie "eco driving" a tryb eco pro włączyłem raz z czystej ciekawości na 15min(bałem się, że zabraknie mi paliwa zanim dotrę do jakiejś pożądanej stacji).

W trasie rekordowo wysokie spalania(średnia zpz całego zbiornika) miałem nawet do 9,5.

Jak dałem auto żonie to miała średnią 6,2... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od miasta, bo miasto miastu nie rowne. Ja w Zurichu (bezwzgledne przestrzeganie przepisow) srednio 5.5-5.7. Srednia z 26k km wychodzi 5.0. A jak sie postaralem na zwyklych drogach poza miastem (ograniczenie 80kmh) to wyszlo 4.2 - 4.3.

 

Takze, uwazam ze wszystko zalezy od warunkow (i to nie tyle miasto - nie miasto, a rzeczywistych warunkow jazdy, korki, ostre przyspieszanie) i 'ciezkosci' prawej nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.