Skocz do zawartości

Realne spalanie 2.0d 2. 3.0d 3.5d 2.0i 2.3i 2.8i 3.01 3.5i


maja22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 853
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 lata później...

witam,

więc tak


E60 530xd - w mieście 10-11 litrów, w trasie średnio 8 litrów (8 lat nim jeżdżę i taka średnia wychodzi)

F10 528i - w mieście 12 litrów, w trasie nie wiem bo dopiero tydzień czasu jeżdżę tym autem), ale za jakiś czas dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F11 525d rwd (n57 3.0 204KM) - trochę przejazdów przez miasto i prawie co weekend trasa poza miastem około 200-250 km.

Na kompie pokazuje 8,9 l/100km i mniej więcej zgadza się to z wynikiem wyliczonym kalkulatorem i dystrybutorem.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F10, 2.0, 218 KM, xDrive, średnie spalanie przez ostatnie 14.000 km to 6,4 l/100 km, trasa mieszana 50 % drogi szybkiego ruchu, 50% miasto. Polecam dobrą aplikację w tym temacie: Road Trip - od kilku lat mi towarzyszy, wszelkie statystyki potwierdzają się w 95% z rzeczywistymi obliczeniami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

F11 525xD 245/45/18R rof @273km - miasto 9,8l/100, trasa ~160km/h - 6,8l/100km, trasa 180-200 - 7,4l/100km

F11 520D 245/45/18R rof @220km - miasto 8,8l/100, trasa ~160km/h - 7,2l/100km, trasa 180-200 - 8l/100km


Tak, 525xD palilo mi mniej w trasie niż 520d. W miescie odrowtnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiary przy jeździe z miasteczka do miasta (ok. 50k ludzi z dużym natężeniem ruchu) i "wokoło komina".

Teren wyżynny (więc często trzeba jeździć z góry i pod górę - największa górka to 100m w górę, opony 45/245/18", temperatur pare stopni Celsjusza.

F10 528i, automat, spokojna jazda, zazwyczaj w jedną lub 2/3 osoby: średnie spalanie w okolicy 8.7l/100km, a może i trochę mniej.

W dłuższą trasę wybieram się niebawem.

Oto przykładowe wyniki:


Jazda do sklepu i z powrotem:

dabdcb45154e.jpg


Poranne Stop&Go (jadę 10min jakieś 2km, a połowa to miasto, a druga połowa to droga lokalna z ograniczniem do 100km/h).

47f2027b4821.jpg


Powrót z pracy ze średnim natężeniem ruch:

e219cb7a700e.jpg


Ze spalania jestem bardzo zadowolony - samochód jest duży, silnik zazwyczaj zimny, a koni wystarczająco jak dla mnie.

Fakt, że nie jeżdżę dynamicznie, ale zupełnie normalnie i raczej nikt mnie nie wyprzedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak jak obiecałem, jestem po pierwszym dalszym wypadzie moim f10 528i xdrive

- spalanie w trasie (trasa ok 300km) zaznaczam bardzo spokojna jazda (bez tempomatu), 4 osoby na pokładzie plus full bagażnik - spalanie 8,8 litrów na 100km.

Podobną trase jak robiłem e60 w silniku 3.0 diesel xdrive tez spokojna jazda mialem spalanie na poziomie 7,5-8.0 litrów


W f10 spalanie w miescie caly czas na poziomie 12 litrow.

Pozdrawiam

Mateyy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak jak obiecałem, jestem po pierwszym dalszym wypadzie moim f10 528i xdrive

- spalanie w trasie (trasa ok 300km) zaznaczam bardzo spokojna jazda (bez tempomatu), 4 osoby na pokładzie plus full bagażnik - spalanie 8,8 litrów na 100km.

Mateyy

Serwus, jaka prędkość średnia i podróżna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak jak obiecałem, jestem po pierwszym dalszym wypadzie moim f10 528i xdrive

- spalanie w trasie (trasa ok 300km) zaznaczam bardzo spokojna jazda (bez tempomatu), 4 osoby na pokładzie plus full bagażnik - spalanie 8,8 litrów na 100km.

Mateyy

Serwus, jaka prędkość średnia i podróżna?

 

Witam

Srednia predkość na tym odcinku 75km/h

Pozdrawisam

Mateyy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak jak obiecałem, jestem po pierwszym dalszym wypadzie moim f10 528i xdrive

- spalanie w trasie (trasa ok 300km) zaznaczam bardzo spokojna jazda (bez tempomatu), 4 osoby na pokładzie plus full bagażnik - spalanie 8,8 litrów na 100km.

Mateyy

Serwus, jaka prędkość średnia i podróżna?

 

Witam

Srednia predkość na tym odcinku 75km/h

Pozdrawisam

Mateyy

Sporo :( Jak myślisz, z czego może wynikać tak spore spalanie? Z xdrive'a?

75km/h na trasę 300km, to taka umiarkowana prędkość. Zakładam, że pisząc spokojna jazda miałeś na myśli prędkości do 100km/h czy może to, że nie "szarpałeś". Nie bez powodu zapytałem o prędkość podróżną, bo przy tej samej średniej można całą trasę jechać 200km/h i później złapać korek pod miastem, a można równie dobrze jechać 80-90km/h wieczorem, bez żadnych przeszkód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędkość podróżna maks 120km/h i tylko miejscami.

Raczej większość trasy 80-90 km/h (bez autostrad i drog expresowych - cala trasa zwykla jednojezdniowka)

Moim zdaniem spalanie na poziomie 6 litrow w trasie jak dla mnie niemozliwe przy tej masie auta i z takim silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

N55. 8.5 litra jazda w sumie mocno emerycka na trasie. Prędkość 110 130. Zatankowalem pod Zgorzelcem i doturlalem sie do granicy holenderskiej. W sumie 700 km na 60 litrach paliwa bo tyle weszlo do baku pod domem.

Srednia na kompie po paru tys kilometrow to 10.5 litra. Najgorsze w zimie krótkie odcinki. :mrgreen: paliwo znika w oczach za każdym odpaleniem. Myślę ze z 14- 15 wtedy łyka.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędkość podróżna maks 120km/h i tylko miejscami.

Raczej większość trasy 80-90 km/h (bez autostrad i drog expresowych - cala trasa zwykla jednojezdniowka)

Moim zdaniem spalanie na poziomie 6 litrow w trasie jak dla mnie niemozliwe przy tej masie auta i z takim silnikiem.

Mamy podobne furki - różnica jest taka, że ja nie mam Xdrive'a. Jadę za kilka dni, za dni parę w dłuuugą trasę, nie wiem czy bak starczy w jedną stronę :)

Jak się korki nie trafią to liczę na prędkość podróżną rzędu 120km/h i jednak lepszy wynik jak 8.8l/100km, o którym pisałeś. Różnica prędkości średniej też powinna być zauważalna.

Odezwę się.


PS Jakie masz ciśnienie w oponach - ja coś koło 2.5 bara w każdym kole (+- 0,1 tak jak wskazuje instrukcja dla 18 cali).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Moja Bmw 520dA f11 11.2011rok i ma już napykane ponad 400000km a to ma też czasem znaczenie jeżeli chodzi o spalanie. Powiem tak najmniej to autko potrafi saplić jakieś 3,8-4,3L w trasie przy prędkości 80-90 i to już nie raz sprawdziłem (jazda na emeryta ale czasem tak się chcę) :search: Normalne spalanie mieszane to 6,5L ale myślę że pomijając komputer to będzie około 7l. Na autostradach w Niemczech gdzie mieszkam przy otwartym szeroko gardziułku nigdy nie wzięła mi wiecej jak 11-12L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć koledzy.


Jestem świeżo po zakupie F11 530xd 258km z 2011, silnik N57T. Aktualny przebieg - ok. 194'000km. Trasa głównie autostrada, prędkości różne, 120, 140, 160, chwilowo 200 :) Generalnie dość sporo gazu w podłodze w ramach testu. Średnie spalanie wyszło 7.7l/100km :lol: Średnia prędkość mniejsza przez kilka zwężek na 80 i 60km/h oraz 2 krótkie postoje na parkingu.


Poniżej fotka z komputera pokładowego:

c9bbdb46ae64.jpg


Myślę, że gdybym jechał na tempomacie cały czas 140 to spalanie byłoby jeszcze niższe. Przy najbliższym zjeździe do Polski na pewno sprawdzę i wrzucę info :wink:

G31 520d xDrive 1330859-1.png


ex: F11 530d xDrive http://images.spritmonitor.de/1114474.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Moja Bmw 520dA f11 11.2011rok i ma już napykane ponad 400000km a to ma też czasem znaczenie jeżeli chodzi o spalanie. Powiem tak najmniej to autko potrafi saplić jakieś 3,8-4,3L w trasie przy prędkości 80-90 i to już nie raz sprawdziłem (jazda na emeryta ale czasem tak się chcę) :search: Normalne spalanie mieszane to 6,5L ale myślę że pomijając komputer to będzie około 7l. Na autostradach w Niemczech gdzie mieszkam przy otwartym szeroko gardziułku nigdy nie wzięła mi wiecej jak 11-12L.

 

Skoro u Ciebie 4 z przodu mam pare pytan, pewnie kilka osob rowniez.....

Przebieg od nowosci u Ciebie ?

Rozrzad zmieniales ?

Skrzynie masz automatyczna czy manualna ?

Serwisy olejowe w skrzyni oraz w mostach robiles ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rychłym krokiem zbliżam się do pół miliona :8)

Przebieg niestety oryginalny bo jestem drugim właścicielem. Poprzedni robił długie trasy po Niemczech i EU do tego wszystko serwisowane było w Bmw Matthes. Jak kupowałem miała już 284tyś a wyglądała jak nówka i to bez jakichkolwiek picu pacu dla klijenta. :nienie: :) Do rzeczy. Rozrzad od nowości nie wymieniany i sobie caly czas szumi bez jakichkolwiek zmian. Jeżdżę na Motul 5w30 8100 x-clean wymiana zawsze max co 15 tys przed zimą to nawet po 10tys. W silniku wymienione zostało: Koło pasowe-tłumik drgań, sensor i zawór na listwie CR, pasek wielorowkowy, poduszki silnika reszta lata od Monachium :cool2: Największym wydatkiem była wymiana Wandlera (sprzęgło hydrokinetyczne) z olejem i filtrem.

Zawieszenie przednie przez pech musiałem zmienić dwa razy bo napotkałem dziurę w drodze która rozwaliła calutkie praktycznie nowe dzień wcześniej zawieszenie :mad2: W tylnim moście tuleje x3 do Tüv w Niemczech. Złączka elastyczna tlumika i chyba to wszystko oprócz oczywiście inspekcji hamulce itp. Nie żałuje oprócz tej konfrontacji z dziurą :roll: żadnych pieniędzy które w te auto włożyłem bo przez cztery lata (120 tys km) nigdy mnie nie zawiodła w trasie a jeżdżę daleko i naprawdę czasem bardzo szybko np. Zgorzelec- Frankfurt am Main mój rekord to 3h 15min okolo 570km a to przecież tylko 2.0d ale na Speedbusterze +30KM i 70Nm a to naprawde działa :norty:

Jak tylko znajdę czas biorę się za wymianę półosi tylnich bo przeguby wewnętrzne wytwarzają wibracje (mrowienie w całej budzie i na kierownicy lecz tylko przy przyspieszaniu w przedziale czasami 80-120km/h. Do dyferka nowy olej zaleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać że do wymiany idzie też kompletny rozrząd, Turbo i wtryski do regeneracji, kolektor dolotowy też bo pewnie tam już mysza by nie przelazła :mrgreen: Napewno zmienię pompę wodną, termostat no i uszczelki bo już kupiłem pod wymiennik ciepła (chłodniczka oleju) bo tam się już poci bidulka :roll: Sprawdzę też termostat w tym wymienniku bo on czasem lubi się zablokować i wtedy pojawia się problem z długo nagrzewającym się silnikiem. Tak było też w silnikach z termostatem chłodnicy EGR.. co to ludzie się nie na męczyli :mad2: :duh:

Za jakiś czas otworzę nowe forum a tam udzielę informacji jak z 2.0d w F10/11 itp. zrobić prawie benzynkę (na postoju i podczas jazdy rownież). Tesla z takiej operacji nie wyjdzie ale robi to kolosalną różnice.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.