Skocz do zawartości

Realne spalanie 2.0d 2. 3.0d 3.5d 2.0i 2.3i 2.8i 3.01 3.5i


maja22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 853
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

Interesuje mnie spalanie F10 528i. Wydaje mi sie ze u mnie jest za wysokie. Czy mozecie podac swoje pomiary wedlug wskazan komputera. Najlepiej w cyku miejskim. U mnie przy bardzo delikatnej jezdzie pokazuje przeszło 14l/100km auto bez xdrive i bez jazdy z funkcją start stop,skrzynia automat,opony 17" 225/55 Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Interesuje mnie spalanie F10 528i. Wydaje mi sie ze u mnie jest za wysokie. Czy mozecie podac swoje pomiary wedlug wskazan komputera. Najlepiej w cyku miejskim. U mnie przy bardzo delikatnej jezdzie pokazuje przeszło 14l/100km auto bez xdrive i bez jazdy z funkcją start stop,skrzynia automat,opony 17" 225/55 Pzdr.

 

Podaj miasto, jednorazowy odcinek, temperaturę

 

Poza tym sprawdź rzeczywiste spalanie spod dystrybutora, a nie z komputera. Tak naprawdę od tego zacznij...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

\witam wszystkich

tak czytam ile Wam palą auta i dochodzę do wniosku ze mi pali bardzo mało, tylko miasto i nie jeżdżąc delikatnie wychodzi 10l trasa w granicach 140-160 8,3l wiec ten wynik uważam za bardzo dobry, owszem 15 tez potrafi wziąć ale to juz trzeba cisnąć bardzo mocno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A ja właśnie wróciłem z "kilkutysięcznych urlopowych wojaży autostradowych".

Spalanie-spalaniem, ale takiego wyniku (1149 km) jeśli chodzi o maksymalny zasięg na pełnym baku nie miałem jeszcze nigdy :D

525xd (4-cyl), w większości przejechane na tempomacie aktywnym 160 km/h

 

http://i.imgur.com/POGoH8Y.jpg

Edytowane przez Pe.te
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu gdy przestałem się tym interesować pali dokładnie tyle ile mu wleje :norty:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie wróciłem z "kilkutysięcznych urlopowych wojaży autostradowych".

Spalanie-spalaniem, ale takiego wyniku (1149 km) jeśli chodzi o maksymalny zasięg na pełnym baku nie miałem jeszcze nigdy :D

525xd (4-cyl), w większości przejechane na tempomacie aktywnym 160 km/h

 

http://i.imgur.com/POGoH8Y.jpg

Fajnie. A teraz napisz jakie srednie spalanie.

Jadę wolniej ale na 20-tkach.

Fan Mercedes z dwoma BMW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Fajnie. A teraz napisz jakie srednie spalanie.

70x100/1149 :D

Czyli jakieś 6.09

 

Nie chodzi o średnie spalanie, po prostu zdziwiłem się widząc taki zasięg, a jeżdżę autem już trzeci rok... :wink:

Co do średniego spalania mojego auta - jak pisałem już kilkukrotnie - oscyluje na co dzień w granicach 8.0-8.5, przy czym jeżdżę głównie po Wawie (a może raczej po "okolicach", bo większość trasy z domu przemierzam obwodnicą).

 

Podejrzewam do czego pijesz, bo nie lubisz swojego swojego silnika :mrgreen:

Jednak uważam, że jak na 2-tonowe auto z napędem na obie osie to dobry wynik. Oczywiście 530d pali podobnie, jest mocniejsze, inna kultura pracy... przerabialiśmy to wielokrotnie.

Bez dwóch zdań N57 to doskonały wybór, jednak (z uwagi na chorą akcyzę w PL) kwotę ponad 50.000 zł za dopłatę do 6-cyl wolę wydać na inne cele :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pełen szacun dla tych co im pali mniej jak 7 l

W mojej 525dx na autostradzie pali 7-8+ często latam Kraków Rzeszów tylko z prędkościami 160-200+

a w mieście ( Kraków ) 9-9,5 nigdy więcej i jeżdżę dynamicznie na trybie eco zrobiłem morze z 5km bo nie da sie na tym jeździć w 99% jeżdżę na comfort z wyłączonym start stop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://i68.tinypic.com/213k8qg.jpg

 

wrocław - gorlitz - wrocław tempomat na 140kmh.

 

bmw f01 lci 730d

 

w miescie? ponizej 9L? w korku gdzie sie wiecej stoi niz jedzie ok 11-12L

średnia z miasta 8,5L liczona z tankowania,

średnia z autostrady wrocław - rzeszów (tempomat na 150kmh 4 osoby + pelny bagaznik) 7,5L ( +godzina w korku...)

gdy jezdze sam autostrada spalanie ponizej 7L nie jest czyms wyjatkowym i trudnym.

 

w porównianiu do f10 520d na spalanie +1,5L. wpływa + 250kg wiecej wagi, + automat+ szerszy kapeć + troche mniej opływowy czołg.

nie jest najgorzej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witka.

Mój pieszczoch to 2.0 diesel 190 KM automat.

Po 11500 od nowego mam średnie 9.8 l .

Chleje? Chleje :P

 

Nie jest źle, ciężkie auto, słaby motor, pewnie sporo miasta i efekt masz :wink:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa to była autostrada, samochód był bardziej obciążony, szybka jazda.

Prawdziwego miasta to praktycznie nie ma - zero korków.

Parę razy byłem w Warszawie, ale niestety nie policzyłem ile mi spaliła, ale na pewno nie było to więcej niż 12 litrów (średnio, z dojazdem ok. 180km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.