Skocz do zawartości

Realne spalanie 2.0d 2. 3.0d 3.5d 2.0i 2.3i 2.8i 3.01 3.5i


maja22

Rekomendowane odpowiedzi

Ale musisz mulić to 535d żeby tak mało spalało, a przedewszystkim żeby eco=pro pokazywało tak mało zaoszczędzonych km :mrgreen:

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 853
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ale może znasz historie serwisową ?

W BMW mi powiedzieli ze był wymieniany: akumulator, sterownik cisnienia opon, przednia szyba(odpryski), oraz lampa tylnia na bagażniku. Auto regularnie serwisowane i mam jeszcze pakiet serwisowy do 200kkm :D a juz mi chcieli brac auto na serwis bo 2200 do wymiany oleju juz jest :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

co do oleju to przy takim przebiegu ja bym sam wymienial nie co wskazuje na komputerze tylko co 15-20tys.km

 

co do jazdy Eco -to ja moze w mojej historii 535xd uzywalem ok 2% - poprostu auto jest strasznie mulowate - podziw ze sa ludzie ktorzy to uzywaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maja22, zauważyłem, że jest pewna grupa ludzi których ulubioną zabawą jest kupowanie samochodu z jak najmocniejszym silnikiem by potem jeździć nim jak najwolniej, a potem prezentować wyniki spalania na forum. Co kto lubi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do oleju to przy takim przebiegu ja bym sam wymienial nie co wskazuje na komputerze tylko co 15-20tys.km

 

co do jazdy Eco -to ja moze w mojej historii 535xd uzywalem ok 2% - poprostu auto jest strasznie mulowate - podziw ze sa ludzie ktorzy to uzywaja

 

Uzywałem eco pro na zime w miescie, auto sie mniej śllizga :D

Hmmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
maja22, zauważyłem, że jest pewna grupa ludzi których ulubioną zabawą jest kupowanie samochodu z jak najmocniejszym silnikiem by potem jeździć nim jak najwolniej, a potem prezentować wyniki spalania na forum. Co kto lubi :)

 

Ja tak lubię :oops:

 

Ale to nikogo nie krzywdzi, więc jestem chyba rozgrzeszony? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko chciałem sprawdzić czy da się zrobić średnia taka jak podaje producent i mam to auto nie cale 2tyg wiec jeździłem zgodnie z przepisami +20km żeby nie było fotek z fotoradaru 2 razy było około 200km/h na s1 a tak to nie było się gdzie rozpędzić. Mam rożne style jazdy w zależności od potrzeb np. dziś to można było pojeździć na autostradzie w czechach po 170-220 i już trzeba tankować a średnia 10.1 przy normalnej jeździe. Dlatego jestem zadowolony z możliwością zmiany z sport+ na ekopro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
No tak mozna jezdzic tak jak wszyscy i miec zapas mocy zeby udowodnic innym jak chca sprawdzic na co cie stac :evil: Nie mam zadnych oznaczen na aucie wiec nie moga sie domyslac co tam mam pod maska :P

 

Ja też nie mam żadnych oznaczeń ale M-pakiet w standardzie i dziwne kanciaste wydechy z tyłu dają do myślenia :oops:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje że mam auto od miesiąca - dokładnie dziś :mrgreen: mija pierwszy miesiąc mojego pierwszego BMW, przejechałem prawie 1000km, wciągam właśnie drugi bak ON'u, w 75% turlam się po Wawie, w 25% testowałem obwodnicę. Jak na razie nie wzywam wszystkich 381KM rozkoszując się subtelnym mrukiem siłowni pod maską. Tryb Sport zapiąłem raz - przepraszam :mrgreen: . I nie wiem szczerze powiedziawszy jak osiągnąć spalanie które podaje BMW. Jeżdżę w trybie van-driver dając szansę do wyprzedzania flotowcom z nogą wciśniętą w gaz w skodzie/fordzie/vw prawie do przedniego zderzeka. Na drugim baku jeżdżę tylko w Eco, zresetowałem kompa i wynik daleki od tego z działu marketingu i promocji BMW. Wkrótce pierwszy długi wypad a że wjeżdżam na autostradę na Puławskiej a zjadę dopiero po przejechaniu 1500km będzie okazja zapiąć tempomat i może wtedy po przejechaniu w sumie 3000km zobaczę prezentowane wcześniej wyniki :shock: Oczywiście obiecuje wrzucić screenshot'a :cool2:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie masz to spalanie?

 

Obecnie średnia to 8.5 l/100km. Zastanawiam się jaki byłby wynik gdybym mial w 100% miasto ?

 

Ale w tym samochodzie nie o spalanie w końcu chodzi :mrgreen:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co będzie jak zacznę jeździć normalnie ;)

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jakie masz to spalanie?

 

Obecnie średnia to 8.5 l/100km. Zastanawiam się jaki byłby wynik gdybym mial w 100% miasto ?

 

Ale w tym samochodzie nie o spalanie w końcu chodzi :mrgreen:

 

to rewelacja wg mnie, a ile ty sie spodziewałeś? chyba nie wyników podawanych przez producenta? Ty ani nikt z nas nie jeździ tak jak robi się badania spalania, wygladają one tak:

 

podawane przez producenta wartości zużycia paliwa to dane obliczone na podstawie testów laboratoryjnych, na hamowni, nie mających nic wspólnego z typową, drogową eksploatacją auta. Przebieg takiego testu dokładnie precyzują przepisy zawarte w dyrektywie 80/1268/EWG i rozporządzeniu 101ECE. Zgodnie z wytycznymi każdy badany samochód pokonuje 11-kilometrowy odcinek testowy. Pierwsza część testu, imitująca miejskie warunki eksploatacji auta, to niemal 4-kilometrowy dystans, który auto pokonuje ze średnią prędkością 19 km/h, rozpędzając się maksymalnie do 50 km/h. W drugiej części testu auto rozpędza się maksymalnie do 120 km/h, jednak prędkość średnia z 7-kilometrowego odcinka wynosi 63 km/h.

 

Cały test trwa dokładnie 1 180 sekund, podczas którego auto przejeżdża łącznie 11 kilometrów ze średnią prędkością 33.6 km/h. Jednak, i tutaj tkwi istota problemu zaniżonego spalania, samochód nigdy gwałtownie nie przyspiesza, nigdy gwałtownie nie hamuje oraz porusza się w idealnych warunkach atmosferycznych (temperatura 20 – 30 stopni Celsjusza, odpowiednia wilgotność, minimalne ruchy powietrza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kriss33 za rzeczowe podejście :-)

A czytając ten wątek doszedłem do wniosku że niektórzy dają radę osiągnąć wyniki marketingowe :duh:

Jeszcze odrobinkę się posnuję spacerowym tempem i od 2500km zaczynam jeździć :twisted:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
skoro kupiłeś auto o takiej mocy to z pewnością będziesz z niego korzystał jak na BMW przystało, bo przecież o to chodzi w BMW, ja spalanie kontroluje z ciekawości, a jeżdżę dla przyjemności :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślałem że na 40 urodziny kupię sobie jakieś 4x4 jak przystało na syndrom wieku :mrgreen:

 

I w sumie 4x4 kupiłem a że dodałem trochę fun'u :cool2:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jaco warto wymienic filtr oleju i olej po 4-5tys. km oraz tzw. zwane odmulanie aby nie wskazalo ci na hamowni 350KM tylko jakies 384KM - i byc moze bedzie autko mniej spalalo - gratuluje wyboru takiego motoru i koloru:)

 

spalanie ci wzrosnie bo majac taka moc to kusi na drodze :mrgreen:

u mnie srednie spalanie po przejechaniu 26000 km nie kasowane od 10 000 km 8.5l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaco warto wymienic filtr oleju i olej po 4-5tys. km oraz tzw. zwane odmulanie aby nie wskazalo ci na hamowni 350KM tylko jakies 384KM - i byc moze bedzie autko mniej spalalo - gratuluje wyboru takiego motoru i koloru:)

 

spalanie ci wzrosnie bo majac taka moc to kusi na drodze :mrgreen:

u mnie srednie spalanie po przejechaniu 26000 km nie kasowane od 10 000 km 8.5l/100km

 

Dzięki za dobrą radę. Myślałem o zmianie oleju po dotarciu właśnie po około 5tys km. Zastanawiam się jak do tego podejdzie ASO. Mam pakiet serwisowy Incl. PLUS i zarzekano się że na każde skinienie ..... ;)

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

:)

ja zrobilem w ASO ale platne z gory - taki sam pakiet serwisowy mam i mozna zapomniec z ze jest gratis - nic w ASO nie jest gratis:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy ma pakiet Ultimate a inyny Incl. PLUS i obaj jeżdżą do serwisu bez kosztów na czynności typu olej, filtry, klocki, przeglądy, itp.... Oczywiście zgadzam się że czynności poza zakresem są płatne ale dopłata za PLUS'a motywuje mnie do egzekwowania do tego co jest w zakresie :mrgreen:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.