Skocz do zawartości

Drgania, szarpniecia X3 2005r.


michalm.77

Rekomendowane odpowiedzi

IMHO wymiana oleju BEZ otwarcia skrzynki, wyczyszczenia jej w srodku, oczyszczenia opilek z magnesu etc - nie ma najmniejszego sensu... Procedura BMW rowniez sugeruje aby przy wymianie - zrobic adaptacje :)

Pomijam fakt,ze (ponownie) IMHO sama wymiana oleju to wyrzucanie 170zl w bloto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wymieniłem skrzynie biegów automat auto x3 z 04 roku i mechanik powiedział że nie trzeba tych skrzyń adoptować bo to gm amerykański i dopiero zf się adaptuje ile w tym prawdy, mi tez drga ale u mnie to podobno przegub wew lewy przód, co to jest ta skrzynka o której mówicie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Panowie a co jezeli na D stojac po gore puszczam pedaly i auto sie cofa, nie powinno stac, i na wsrecznym przodem w dol to samo do przodu stacza sie, aha przy ruszaniu przez 2 sekundy cos tak jakby mocniej spinalo potem jest ok, mechanik mowi ze to naped przelacza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm na moj gust moze byc mechatronika dziabnieta a dokladnie separator. Lub za malo oleju w skrzyni... To mechatronika zapina naped i trzyma cisnienie.. Jesli gdzies puszcza (plytka separacyjna) to ucieka cisnienie i skrzynia nie trzyma - auto sie cofa...

Jak ze zmiana biegow ? Normalnie, czy przeciaga biegi ? podszarpuje, cos stuka ?

Pewnie mnie ktos poprawi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz serio pytam - macie jakiegoś miechaniora w Wawie lub okolicach, który robi regenerację skrzyń i możecie go polecić. Dzisiaj jestem po wymianie oleju w skrzyni i jak dalej będzie coś stukać, to pewnie będę musiał się udać do jakiegoś znachora od skrzyń.

 

Jeszcze jeden problem: samochód nie reaguje na wciskanie pedału gazu (można powiedzieć, że nawet ciężko się wciska gaz). Dopiero po odpuszczeniu gazu i ponownym wciśnięciu zaczyna przyspieszać. Dzieje się tak często na 1 (ruszanie), ale ale też przy zmienie z 3 na 2 lub z 2 na 1.

 

Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam,pisałem tutaj o szarpaniach i stukach w mojej X3.Dzisiaj odłączyłem skrzynkę i objawy ustały.Samochód całkiem inaczej jezdzi. Więc trzeba zabrać się za regenerację tej nieszczęsnej skrzynki.Pytanie czy samemu zabierać się za naprawę,czy dac to komuś kto już to robił?A może jest ktoś kto by się podjął tego zadania.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to mój pierwszy post więc witam wszystkich Forumowiczów . Od kilku tygodni jestem posiadaczem BMW X3 , więc nie mam żadnych doświadczeń z tym autem . Jet to mój pierwszy 4x4 . Trochę poczytałem tematy na forum i zamartwiła mnie mnogość poruszanych problemów . Niestety u mnie także zauważyłem objawy drżenia i stuki na pierwszym i drugim biegu . Chciał bym to sprawdzić . Który bezpiecznik trzeba wyjąć aby odłączyć skrzynkę rozdzielacza ? Czy można jeździć bez tego bezpiecznika ? Czy po takim zabiegu trzeba wykonać adaptację ? Myślę , że nie bo np. po odłączeniu akumulatora trzeba by także przeprowadzać ten proces , ale kto pyta nie błądzi .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z tego co sie dowiedzialem to bezpiecznik nr.26 Sam tego jeszcze nie sprawdzalem ale jeden z kolegow na tym forum zapewnial ze to ten bezpiecznik, ale co z adaptacja to nie moge nic pomoc. A wracajac do pytania odnosnie usterek to sporo jest moim zdaniem napisanych glupot. Ja ma X3 2005r. 3l.D i mialem szarpniecia przy przyspieszaniu doradzano mi przestac jezdzic i wymienic skrzynke rozdzielacza. Dolalem do paliwa srodek do czyszczenia wtryskow i po 4 dniach nic nie szarpie.I jeszcze pare przykladow jest.Wiec moja Rada , bez nerwow spokojnie posprawdzac , popytac i poradzisz sobie z wszystkim. A jak lubisz E21 to ogladnij mojego Rekinka z ktorym sie zabawiam w wolnych chwilach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.