Skocz do zawartości

Jak sparować tel. w e91?


Wiktor92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dosyć dużo jest tego na forum ale nie ma instrukcji sparowania telefonu od samego początku do końca . (albo nie znajduje ) . Posiadam Samsunga galaxy ace na androidzie. Moje auto to bmw e91 z radiem professional bez navi. Proszę o poradę ,,krok po kroku" co zrobić abym mógł używać zestawu głośnomówiącego w swoim aucie( jak połaczyć telefon z autem). Pozdrawiam Wiktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja dla radia professional, dla innych modeli pewnie będzie podobnie :)

 

Włącz radio i BT w telefonie. Następnie w tel. wyszukaj urządzenia, powinieneś widzieć "BMW ...". Kliknij w tel. by połączyć się z tym urządzeniem, w radio pojawi się do wpisania kod, wstukaj dowolny najlepiej 5 cyfrowy numer i kliknij OK. Ten sam numer wpisz w telefonie i kliknij OK. Po tym zabiegu urządzenia powinny zostać sparowane. Tel. może zapytać się czy udostępnić kontakty itp, warto dać "Tak". Po krótkim czasie powinieneś widzieć w radiu kontakty.

 

Jeśli w samochodzie wyłączony jest BT należ wejść w Menu -> Tel i jednym z przycisków włączyć BT.

 

Film z YT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zmienić telefon :lol:

A tak na poważnie, może masz coś powalone w ustawieniach w szajsungu, ja jak przez chwilę miałem mojego nieszczęsnego Note2, bez problemu łączyłem się z samochodem.

 

Znajduje Ci samsung inne urządzenia(telefony, głośniki, cokolwiek co ma bluetooth)? Może dla pewności zrób się dostępny dla wszystkich urządzeń i wtedy spróbuj poszukać jeszcze raz, tam gdzieś jest taka opcja w samsugnu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tak:

1. wejdź w ustawienia bluetooth tak żebyś widział sparowane telefony z autem

2. usuń wszystkie powiązania

3. włącz bluetooth na telefonie i spróbuj się powiązać, ale patrz ciągle na telefon możliwe, że pominąłeś jakiś komunikat

 

Też mam S4 i telefon nie robił problemów z podłączeniem.

http://e-podpis.net.hostingasp.pl/bmw/BMW_podpis_numer%20_small.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może jest tak jak w s3. Kontakty w telefonie musisz przypisać do jakiejś grupy, wtedy się sparuje i kontakty będą widoczne. Mój s3 na początku sparował się od razu bez problemu, ale po jakiejś aktualizacji androida nie chciał się już połączyć. Rozwiązaniem okazało się przypisanie kontaktów w telefonie do obojętnie jakiej grupy np.znajomi , rodzina itp. Po przypisaniu parował się znowu bez problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

To ,że masz ikony w kierownicy nie znaczy ,że masz moduł .

Rozkoduj vin i będziesz wiedział dokładnie .

 

Co do tematu to mam już piąty aparat różnych firm i obecnie Note 2 i bez problemu się łączy z samochodem i wyświetla wszystkie kontakty .

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie mam podobny problem ale..

W radiu w opcji tel w ramce mam 2 poziome kreski.Niestety nie wiem co z tym zrobic.Nie da sie uruchomic funkcji. Radio pro instrukcje itd wszystko niby ok. Na filmiku z YT jest jasno pokazane postepowanie ale nie moge aktywowac samej ikonki telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Panowie mam podobny problem ale..

W radiu w opcji tel w ramce mam 2 poziome kreski.Niestety nie wiem co z tym zrobic.Nie da sie uruchomic funkcji. Radio pro instrukcje itd wszystko niby ok. Na filmiku z YT jest jasno pokazane postepowanie ale nie moge aktywowac samej ikonki telefonu?

 

Wlasnie kupiłem e91 chciałbym odgrzać kotleta. Mam właśnie taki sam problem i nie mam pomysłu co zrobić. Forum studiuję już tydzień ale odpowiedzi brak. Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam

 

też mam mały problem z zestawem głosnomówiacym bt...

 

e91 09r. navi bmw bussiness.

 

Parują z BT mi się generalnie wszystkie telefony , ale mam problem z tymi na androidzie (samsung galaxy a5 i jakiś LG nie pamietam modelu) - po każdym wejściu do samochodu trzeba kliknąć na telefonie akceptacje połączenia z samochodem. Szperałem w ustawieniach BT w telefonach i włączyłem dla mojego "BMW12303" opcje zaufanego urządzenia ale to i tak nic nie zmieniło.

 

iphone 5 czy stara nokia c6 na symbianie łącza mi się same bez wyjmowania telefonu z kieszeni.

 

Co trzeba zmienić w tych z androidem?

 

pozdrawiam

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że np. przy galaxy a5 musze zawsze wyjac telefon z kieszeni spodni i nacisnac ikonke na ekranie telefonu by połączył się z samochodem - a chyba nie taka jest idea tego systemu, ma to łączyć się automatycznie z telefonem po wejsciu do samochodu ? czy przy androidach to normalne? Przy iOS i starym symbianie tego problemu nie ma.
Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Ja mam świeżo zakupionego E91 325i iDrive z 2005 roku oraz telefon nówka Sony Xperia L1 z najnowszym Androidem .

Różnica generacji kolosalna .

Sparowanie telefonu z samochodem poszło gładko , działa ok włącznie z książką adresową .

Robiłem wszystko wg instrukcji .

1. BT on w telefonie

2. inicjacja BT i procedury sparowania w menu IDrive

3. BT BMW pojawiło się w telefonie

4. kod połączenia wpisany w telefonie

5. kod wpisany do IDrive ( 30 sekund na wpisanie )

6. poszło

 

łączy się po kilkunastu sekundach zawsze gdy pojawię się w samochodzie z włączonym BT w komórce

 

Może antena BT w samochodzie nie chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.