Skocz do zawartości

felgi - ma ktos takie? nie moge znaleźć opon...


landcar

Rekomendowane odpowiedzi

chcialem sie dowiedziec czy ktos posiada u siebie felgi aluminow calowe

kupilem taki od e24 klasyczna szprycha ladny rant wypolerowany ,tylko mam maly problem nie moge nigdzie znalesc na nie opony 240/45 zr450

i chyba bede muszial wyrzucic te felgi na zlom bo jest wielki problem z oponami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img530.imageshack.us/img530/4447/bmw0016yw.jpg

 

Ja mam tez calowki . Nowe opony na te felgi sa tylko na zamowienie i sa cholernie drogie. W tym roku planuje wymienic opony, bo te maja 5 lat, ale nie chce juz przeplacac. Wole wymienic felgi na "normalne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety opony milimetryczne to nieudany patent michelina ....

 

mam takiego typu feli u siebie - z oponami michelin trx 220/55/r390 - sa ciezkie do zdobycia - nowa 1szt kosztuje -1350zł i jest dostepna tylko na zamowienie....

 

o znalezieniu opon w rozmiarze zr450 mozesz chyba zapomniec - bardzo ciezka sprawa :duh: jak mi sie zuzyja moje oponki to kupuje inne felgi w normalnym rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten sam problem ,kupiłem moja babunie juz z takimi felami 4 szt.jednakowe ale jedna rozpruta felga, chciałem pospawac ale jak sie dowiedziałem ile kosztuja opony to czympredzej oddałem na skup metali kolorowych i kupiłem zwykłe stalowki z zimowkami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jak czas pozwoli to podjade do kolegi , ktory ma wulkanizacje .

Sprawdze czy ma , bo pamietam , ze w transportach uzywek trafialy mu sie czasami takie nietypowe rozmiary , ktore chyba wywalal :mrgreen:

 

Jakie pieniadze uwazacie za w miare rozsadne za taKie opony powiedzmy za sztuke ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calowe to sa zwykłe felgi, te o gtórych mówimy to felgi metryczne.

Mają odpowiednio 390mm i 415mm i 450mm (o takich nie słyszałem ?).

W BMW te felgi uzbrajane były w opony TRX. Świetna sztywność boczna i pzrzyczepnośc na gładkim i suchym. Na nasze dziurawe drogi nieco za twarde i kiepsko odprowadzaja wodę.

 

Raczej mało dostepne w Polsce. Ponoć w USA częste. Trzeba pytać w firmach ściągających używki do terenówek.

 

Fakt że orginalna felga TRX 390 do e23 i e24 jest piękna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

hehe w zasadzie pierwszy raz słysze o takich oponach do BMW, zawsze miałe problem z oponami i felgami do audi i myślałem ,że BMW ma najlepiej rozwiązane zawieszenie i wszytko można tam włożyć bo nie trze.

Wnioskuje, że proble polega na obręczy koła a nie na szerokości.. Mam gdzie poszukać i spróbuje. Podejrzewam,że jak trafie to cena sztuki nie przekroczy 200. nie obiecuje .. ale mam na względzie :P

BMW M3 COUPE i AUDI RS 4

_____________________________

Było E-36 coupe i było by do dziś

gdyby nie ślepi emeryci na drogach.

Jest E-46 ale to już nie to samo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
ja miałem podobny przypadek kupiłem okazyjnie fele o rozmiarze 415 to jest podobno metryczna średnica i wychodzi że 16" ale tylko TRX bo normalna 16" ma 406,4 średnicę na zwykłe opony i teraz gościu nie chce zwrócic kasy oddałem mu powiedział że jak sprzeda to dop.odda, mnie tłumaczył formułowicz tszkanin i marcin ,tam chodzi o kąt zagięcia felgi o rant wewnątrz, powiem tak założyłem 16" i dopompowaliśmy do 4,5 atm. i nie weszla przez ten rant i dalismy spokój-tyle same straty-pozdro :arrow: :arrow: :arrow:
"" jedż z butem ,ale nie na kapciu"", mów co myślisz , rób co mówisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.