Skocz do zawartości

[e91] - pojemność zbiornika paliwa


radaz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dzisiaj tankowałem swoje e91 na jednej z gliwickich stacji benzynowych konkretnie na 123 (statoil) przy ul. Toszeckiej koło ronda.

Podjechałem z idealną połową baku i dziwnym trafem weszło do baku 35,12 litra (przy tej wartości samoczynnie odbił pistolet)

Z tego co mi wiadomo do e91 wchodzi max 63l - wiec połowa z tego to 31,5 a nie 35.... :duh: Ma ktoś podobne doświadczenia, bądź sprawdzał ile od wchodzi dotankowując z 50 na 100 %?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, zobacz, że zawsze na I połowie baku zrobisz ciut więcej kilometrów niż na tej II

 

pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem sprawdź sobie w ukrytym menu ile masz litrów w baku, na pewno dokładniejszy sposób niż wskazówka.

 

Sprawdzę kiedyś z kanistrem :P

 

A jak się w ukrytym wywołuje tą funkcję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamitam to w ukrytym menu po 7 jest temperatura a pod 4 jest ilość paliwa,ale nie jestem pewien ,sprawdź jest opis w temacie o ukryt menu,a potwierdzam że jak wskazówka pokazuję połowę to naprawdę zużyte jest więcej paliwa :cool2:
icon4.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za info :) uspokoiłem się- :) nerwowy dzień dzisiaj...

Jak pod 4 jest w ukrytym to sobie poradzę :) na temp wchodzę regularnie :)

 

Pozdo

Mała poprawka.. :mrgreen: pod 4 w ukrytym menu jest srednie zużycie i zasieg paliwa,a pod 6 jest aktualny poziom paliwa :cool2: :cool2: :mrgreen:

icon4.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli lejesz do pierwszego wybicia, to paliwo jest jeszcze w tym weżu do zbiornika, a wydaję mi się, że to nie jest uwzględniane jako 'pojemość zbiornika.

Więc może tak 1-2L (czy czy może nawet 3l?) dodatkowo będzie jeszcze w tym węzu.

 

W maju podczas tankowania 'udało' mi się wlać 64.20L, o ile dobrze pamiętam to wg kompa było możliwe zrobienie jeszcze jakieś ~120km :mrgreen: (czy może nawet więcej - staram się nigdy nie schodzić poniżej 100-150km)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej w ogóle nie schodzić poniżej 1/4 baku, żeby syfu z dna nie zaciągać i pompy nie zacierać.

 

Witam,

 

Trochę to nie prawa, poniewż pompa zawsze zaciaga z dna zbiorrnika, przecierz inaczej to bez sensu, pliwo w zbiorniku a stoimy :duh:

Pozdrawiam, Daniel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej w ogóle nie schodzić poniżej 1/4 baku, żeby syfu z dna nie zaciągać i pompy nie zacierać.

:duh: :duh: :duh:

Przecierz tam jest jeszcze filrt paliwa :wink: Jak sie ma zacierac?

Jak ktos leje mazut do baku to najwyzej filtr zapcha...

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze
Jaka jest pojemność baku w E92 ?

 

Miałem wczoraj na 19km zasięg w 335i i weszło mi tylko 56,95L ( odbił pistolet przy 56,6L)

 

A jaki miałeś zasięg po zatankowaniu? Zasięg jest wyliczany na podstawie średniego zużycia z ostatnich kilkudziesięciu km. Osobiście moje rekordy bezpośrednio po zatankowaniu to od prawie 1000km do niecałych 500km.

 

Osobiście nie radze dolewać paliwa "pod korek", bo paliwo świeżo zatankowane ma temperaturę kilku stopni, a po krótkim czasie osiąga temperaturę otoczenia, w związku z tym znacznie zwiększa objętość i może wyciec ze zbiornika. Zatem tankujemy do pierwszego "odbicia".

 

Inna sprawa to sprawne dystrybutory - szczególnie w małych stacjach prywatnych, ale także tych z markowymi szyldami, ale mających prywatnych właścicieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.