Skocz do zawartości

Problem z szyberdachem


bodziotx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem w mojej 318 IS elektryczny szyberdach dziwnie funkcjonuje. Zdarze sie ze caly dzien nie dziala (wogole nie reaguje na przyciski) a w inny dzien dziala jak zloto. W czym moze byc problem. Na poczatku myslalem ze jak jest zimno to cos mu tam zamarza i nie dziala ale nieprawda, czasem w okropnie zimne dni zaskakuje a w cieple sie nie rusza. Czy wie ktos co to moze byc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie tyle ze zdaza mi sie tak ze potrafi stracic prad

gdy szyber jest otwart :mad2: w ciagu dnia bywa tak ze kilka razy pojawia sie i znika napiecje. Jeszcze kilka miechow temu zdazalo sie to duzo zadziej :cry2: teraz tylko musze poczekac na ladna pogode i poszukac przyczyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodziotx: daj znać jak naprawisz co było, bo też kiedyś mi nie łączyło a teraz jest ok. Wypadła mi natomiast rok temu z szyberdachu taka kwadratowa nakrętka, chyba M4 i od tej pory na dziurach się tłucze. Tak jakby jednym rogiem podskakiwał. Pewnie to gdzieś było na forum, ale czy trzeba ściągać podsufitkę, żeby to dokręcić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzis (w ciepły dzionek) znow probowalem spraedzać szybera. I nic, nie działał i tak przez przypadek wykonałem czynnośc która go naprawiła :) jedno pieprznięcie od góry pięścią i zadziałał :P ale czuje że to tylko przypadek. No chyba, że znalazłem cudowny środek :D Wiem, że jak nadal będą się działy takie przygody i walnięcia pięścia nie będą pomagały to pojade do elektryka moze on cos pomoze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Wita. No wiec. Psikalem WD-40 na styki i przy zlaczach silniczka szybera i jendka nie pomaga. Zauwazylem jedna wazna rzecz. Jak wejde do auta szyber nie dziala mozna cisnac przyciska ile sie da i nic dopiero po okolo 5 min od pierwszego przyciskania przycisku nagle szyber ozywa. Dziwne to jak cholera. Tak jakby zasilanie do niego dochodzilo przez 5 min :doh: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź przekaźnik pod kierownicą(kolor niebieski). Miałem to samo i to właśnie ten przekaźnik miał zimny lut. Na pierwszy rzut oka nie widać pęknięcia lutu i najlepiej przelutować wszystkie połączenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem podobny problem. Okazało się że winny za to jest przekaźnik pod kierownicą.

Przepis na sukces dla tych którzy się z tym problemem spotkają:

1. Wziaść plus z akumulatora i podać na bezpiecznik szyberdachu w skrzynce pod maką (bezpiecznik nr. 1)

2. Jeżeli szyberdach działa to wiadome jest że przekaźnik o którym wcześniej była mowa padł.

3. Odkręcamy ten duż plastik pod kierownicą co jest na pedałami i szukamy przekaźnika.

Jest to mały przekaźnik (często jasnoniebieski) do którego idą 4 przewody: 2 cienki: fioletowo - żółty i brązowy oraz 2 grube: czerwono - żółty i czerwony. Ten przekaźnik znajdyje się w takim plastiku razem z innym wysokim przekaźnikiem. Należy wysunać ten plastik i wyjąć interesujacy nas przekaźnik.

4. Następnie rozbieramy ten przekaźnik ściągając plastikową obudowę.

5. Szukamy peknięcie na zlutowaniu na płytce i lutujemy tak żeby nie połączyć z inną ścieżką płytki.

6. No i na koniec składamy przekaźnik, umieszczamy go na swoim miejscu i szyber powinien działać.

Tak bynajmniej było u mnie

E 36 316i 1993r bez szyb elektrycznych.

PS Z szybami elektrycznymi podobo jest tak samo

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam dokladnie to samo, wczoraj wyszlo slonce wiec otworzylem szyber. Nagle sie zachmurzylo i zaczelo padac i to wcale nie lekko a szyber przestal dzialac :mad2: . Po jakims czasie sie zamknal. Ze mam ciemne szyby a policja jechala otworzylem obie na maxa, i oczywiscie od pasazera przestala dzialac :duh: Gdy dojechalem do garazu jak na zlosc zamknela sie. Wszystko w ciagu jednego dnia. Jutro pojde do garazu i wyprobuje przepis sosekp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Może wiecie do czego idą te kable przy przkaźniku ?? Jestem w trakcie zakładania elektryki szyberdachu i chciałbym zrobić jak w oryginale. Domyślam się że grube kable od przekaźnika idą do zasilania silniczka. Pytanie co steruje przekaźnikiem ?? I czy jest to zwykły przekaźniki, czy jakiś specjalny ??
http://www.dami.pl/~wiktorc/BMW/tuning.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem, że chyba przekaźnikiem steruje 9 pin CENTRAL LOCKING MODULE.

Może ktoś potwierdzić ?? I czy jest to zwykły przekaźnik, czy jakiś czasowy, który podtrzymuje zwarcie na jakiś czas ?? Wogóle jaką funkcję ma przekaźnik komfortu ??

http://www.dami.pl/~wiktorc/BMW/tuning.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam jeszcze jedno pytanie. Kiedy można domknąć szyberdach.

 

1. Jak się wyciągnie kluczyk ze stacyjki to można ??

2. Przy otwartych drzwiach można ??

3. Jak wyciągniesz kluczyk ze stacyjki i otworzy się i zamknie drzwi to można ??

 

Pytania są dla mnie istotne, bo właśnie sprawdzam działanie 9pinu w centralce. Wychodzi mi, że:

 

1. Tak

2. Tak

3. Nie.

http://www.dami.pl/~wiktorc/BMW/tuning.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko się zgadza

1-tak

2-tak

3-nie

sprawdziłem jest tak samo

mam pytanie czy też słychać głośny szum z nawiewu przy otwartm szyberdachu narastający tz. glośniejszy jak się szybciej jedzie tak jakby była jakaś nieszczelność

:8) :8) :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :cool2:

 

Ja nie zauważyłem tego. Szum jest ale wyraźnie z szyberdachu, bo przecież powietrze opływające szumi. Co do nawiewów to podczas otwartego szyberdachu powietrze przez nie leci mocniej, bo dach je wysysa. Ale u mnie nie toważyszy temu jakiś szum.

http://www.dami.pl/~wiktorc/BMW/tuning.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Hej. Witam. Namierzylem ten caly przekaznik pod kierownica. Na razie to go tylko wyjelem, doklanie ten niebieski klocek. Nie wiem jak go rozlozyc? Bo wydaje sie mocno zlozony. Wiec go wyjelem, i podlaczylem spowrotem to tak wynik taki. Szyber zaczal dzialac. Dziala calkiem niezle. Mniej wiecej pol minuty po zalaczeniu zaplonu dizal ale tylko jako otwieranie zwykle, natomiast calkowicie mi przestalo dzialc uchylanie szybera do gory. Dziwne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.